Hem gösterişli hem de zarif olmak isteyen gelinlerin bir numaralı tercihi olan Vera Wang, mükemmel gelinlik modelleri ve nefes kesen tasarımları ile gelinlik giyme hayali kuran her yaştaki kadınlar için oldukça önemli tasarımlar meydana getirmektedir. Vera Wang tasarımlarının önemli bir parçasını oluşturan saten gelinlikleri incelemeden önce saten kumaşının özelliklerini bilmek ve ona göre tercih edip etmemeye karar vermek gereklidir.

Birçok farklı kumaş kalınlığına sahip olan saten kumaşlar, hiçbir iz göstermeyen opak kumaş türleri arasında yer almaktadır. Genel olarak düz etek modellerinde kullanıldığından dolayı Vera Wang gelinlik modelleri arasında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok farklı türü olan saten kumaşlarda özellikle Vera Wang tarafından tercih edilen modeller Amerikan saten olarak adlandırılan saten türlerindendir. Bu saten türü, oldukça hafif ve gözü yormayacak şekilde çok hafif parlaklığı olan bir kumaş türüdür. Genel olarak dantellerle kombinlenen saten kumaşlar, Vera Wang tarafından 2016 senesine ait koleksiyonda da sıklıkla kullanılmıştır.

Sıra dışı gelinlik modelleri ile tanınan ünlü gelinlik markası Vera Wang, 2016 senesine ait koleksiyonunda da sıra dışı kesimlere ve renklere yer vermiştir. Özellikle tüm gelinlik markaları tarafından beyaz, krem, bej gibi tonlarda gelinlik modelleri üretilirken Vera Wang’da yeni sezonda siyah detaylı gelinliklere, hatta tamamen siyah renkten oluşan gelinliklere rastlamak mümkündür.

2016 Vera Wang Saten Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Vera Wang’ın değişik tarzını sonuna kadar hissettiğimiz bu kreasyonda siyah ve beyaz renk karışımından oluşan gelinlikler görüyoruz. Muhtemelen çılgın bir kişiliğiniz yoksa bunları tercih etmezsiniz; ama after party için seçilebilecek son derece güzel modeller görüyoruz.

Alt Kısmı Tüylü Vera Wang Marka Siyah Gelinlik

Alt Kısmı Tüylü Vera Wang Marka Siyah GelinlikBu modelimiz klasikten ve sıradanlıktan hoşlanmayanlar için… Hiç şüphesiz düğünde gelinin beyaz giymesi gözlerimizin alıştığı bir durumdur. Ancak sıradışı olmak isteyenler için tasarlanmış bu siyah gelinlik gerçekten çok hoş. Etek kısmında kullanılan iri tüyler hem romantik, hem hareketli bir hava katıyor.

Bel Kısmı Fiyonk Detaylı Dar Kesim Gelinlik

Bel Kısmı Fiyonk Detaylı Dar Kesim GelinlikVera Wang’ın farklı tarzda çalışılmış bir tasarımı daha. Dar kesim yapılmış gelinliğin bel kısmında fiyonk detaya yer verilirken, orta kalınlıktaki askı ve boyundan gelen tülle birbirinden uzak çizgiler bir araya getirilmiş.

Bel Kısmı Taşlı Saten Prenses Gelinlik

Bel Kısmı Taşlı Saten Prenses GelinlikKreme yakın renkteki prenses modeli gelinlikte sadeliğe yer verilmiş. Kalın askılı tüy gelinliğin bel kısmında çok küçük bir detay şeklinde kullanılan taşlar ise ışıltı veriyor.

Büyük Fiyonklu Krem Rengi Kabarık Gelinlik

Büyük Fiyonklu Krem Rengi Kabarık GelinlikHiçbir yerinde taş ve boncuk gibi pırıltılar kullanılmayan gelinlik son derece duru bir görünüme sahip. Belinde kullanılan, oldukça büyük fiyonk ile bu sadeliğe biraz hareket katılmış.

Göğüs Kısmı Siyah Saten Üzeri Tül Prenses Gelinlik

Göğüs Kısmı Siyah Saten Üzeri Tül Prenses GelinlikVera Wang 2016 gelinlik koleksiyonunda siyah rengi fazlasıyla tercih etmiş. Saten üzerine tül kullanılan prenses modeli gelinliğin göğüs kısmı tamamen siyah renkten oluşuyor.

İnce Askılı Sade Saten Gelinlik

İnce Askılı Sade Saten GelinlikGelinliğinin sade ve gösterişsiz olmasını isteyenler için Vera Wang’ın bu tasarımı ideal olabilir. Saten kumaş tercih edilen askılı modelin hiçbir yerinde süsleme kullanılmamış.

Korse Siyah Beyaz Sade Gelinlik

Korse Siyah Beyaz Sade GelinlikDiğer tasarımlar gibi siyaha yer verilen bu modelde kalın saten kumaş kullanılmış. Tarlatanlı modelin üst kısmında ise siyah kumaştan yapılmış korse görünümü bulunuyor.

M Yaka Vera Wang Marka Straplez Gelinlik

M Yaka Vera Wang Marka Straplez GelinlikM yaka, prenses modeli gelinlikte yine sadeliğe gidilmiş. Saten kumaş üzerine tamamen kaplanan tül etek uçlarına kadar inerek buğulu bir hava katıyor.

Saten Üzerine Siyah Güpür İşlemeli Tül Gelinlik

Saten Üzerine Siyah Güpür İşlemeli Tül GelinlikÜst kısımda saten kumaş kullanılan bu gelinlik modelini giymek gerçekten cesaret işi. Etek kısmında tamamen yırtmaç ve tül kullanılan gelinliğin, üst kısmında siyah dantel tercih edilmiş.

Saten Üzerine Tül ve Güpür İşlemeli Straplez Gelinlik

Saten Üzerine Tül ve Güpür İşlemeli Straplez GelinlikPrenses model gelinlik neredeyse her gelinin giymek istediği bir modeldir. Straplez tasarım tercih edilen modelde, saten kumaş üzerine dantelli tül kullanılarak romantik bir hava katılmış.

Siyah Büstiyerli Kabarık Gelinlik

Siyah Büstiyerli Kabarık GelinlikBelden oturtmalı kabarık gelinlikte büstiyer görüntüsü tercih edilmiş. Boyundan gelen kalın askı ve siyah eldivenler ise asi ruhlu gelinlerin zevkine hitap eden bir tasarım olabileceğini akla getiriyor.

Siyah Korseli Tafta Kumaştan Kabarık Gelinlik

Siyah Korseli Tafta Kumaştan Kabarık GelinlikKabarık bir görünüme sahip olan gelinliğin etek kısmı krem rengi tafta kumaştan yapılmış. Göbeğe kadar V şeklinde gelen ve korse görüntüsü veren üst kısım ise, ince belli gelinlerin tercih etmesi gereken bir model olduğunu gösteriyor.

Siyah Kuşaklı Deniz Kızı Modeli Straplez Gelinlik

Siyah Kuşaklı Deniz Kızı Modeli Straplez GelinlikDüz, saten kumaş kullanılan gelinlikte deniz kızı modeli çalışılmış. Kocaman siyah kurdelesiyle gelinliğe hareket katılırken, diz kısmından sonra inen tül ile zarif bir hava katılmış.

Siyah Kuşaklı Kabarık Gelinlik

Siyah Kuşaklı Kabarık GelinlikKırık beyaz straplez gelinliğin etek kısmında kullanılan tüller farklı çizgilerden oluşuyor. Bazı yerlerinde kullanılan pli, bazı yerlerinde ise çiçekli tül ile oldukça zengin ve hareketli bir görünüm verilmiş.

Straplez Sade İşlemesiz Gelinlik

Straplez Sade İşlemesiz GelinlikGösterişten hoşlanmayan gelinlerimizin tercih edebileceği bir model daha. Saten kumaş ile çalışılmış straplez gelinlik tamamen düz ve yalın çizgilerden oluşuyor.

Tül Kuyruklu Mini Gelinlik

Tül Kuyruklu Mini GelinlikDüğünde tüm gözlerin kendine olmasını isteyen gelinler için tasarlanmış değişik bir model. Mini bir etekten oluşan gelinlik, deseni oldukça şık bir tülden yapılmış kuyruktan oluşuyor.

2016 Vera Wang Saten Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2016 Vera Wang Saten Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Genel olarak kabarık olmayan fakat sıra dışı tasarımları olan modellerde gelinliklere yeni koleksiyonunda yer veren Vera Wang, iddiasını saten gelinlik modellerinde de kanıtlamıştır. Saten kumaş türünün özellikleri bilinerek tercih edilmesi gereken bu gelinlik modellerinde özellikle detayların uyumlu olması ve bütünlük oluşturmasına dikkat etmek gerekmektedir.

2016 Vera Wang Saten Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

2016 Vera Wang Saten Gelinlik Önerileri ve Fikirleri2016 senesine ait yeni koleksiyonunda ağırlıklı olarak sıra dışı modeller kullanan Vera Wang, saten kumaş tercihlerinde daha düz eteklerden yararlanmıştır. Özellikle bu modellerde dantel detaylara ağırlık veren ve dantelin satenle uyumunu kullanarak farklılık yaratmayı amaçlayan Vera Wang, gelinliğin üst kısmında oluşturduğu farklı havayı alt kısma da yansıtmış ve bütünlüğü sağlayarak büyük bir uyum yakalamıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here