Son yıllarda balık kesim gelinlikler, oldukça fazla tercih edilmeye başladı. Kilo problemi yaşamayan ya da vücudu orantılı olan gelinler için vazgeçilmez tercihlerden birisidir. Zarafetinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız sade ve dantel detayları olan şık bir gelinlikle bunu yapabilirsiniz.

Balık gelinlikleri, genellikle uzun boylu bayanlar tercih etmektedir. Kısa boylu gelinlerin daha çok kabarık gelinlikler tercih etmesi modacılar tarafından önerilmekte. Göğüs ve omuz kısmınızda kullanabileceğiniz danteller ile balık gelinlik modelinize farklılık katabilirsiniz. Ayrıca etek ucunuzdan uzayan bir kuyruk, balık modellerinin en popüler çeşitlerindendir.

Balık gelinliklerin çok rahat olduğunu söylemek mümkün değil; ancak son derece şık görünmektedir. Yalnızca bir gün giyildiği için rahatsız olması, gelinler tarafından çok sorun teşkil etmemektedir. Balık modeli gelinliklerde, transparan ve göğüs detayları olan bir model tercih edebilirsiniz. Eğer göğüsleri küçük bir gelin adayıysanız transparan modeller tam sizin içindir. Dantel tercihlerinizi gelinlik askısında da kullanabilirsiniz. Dantelli bir balık model gelinliğin üzerini ince bir askı ile tamamlamanız mümkündür.

Ayrıca tesettürlü bayanlar da son yıllarda balık modelleri tercih etmektedir. Uzun bir pelerin ya da gelinliğin üzerine tül ile güzel bir tesettür gelinlik modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Tesettür gelinliğin üzerine yaptıracağınız pelerini, dantel detayları olan bir kumaştan yaptırabilirsiniz. Hatta tasarımını kendiniz yaparak, gelinlik moda evine diktirmeniz mümkündür. Transparan bir yaka ile balık model gelinliği hareketlendirmek farklı bir öneridir. Dantel ile detaylandırarak zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz. Böylece güzelliğinizi ön plana çıkarmanız mümkündür.

2017 Balık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Balık kesim gelinlikler her daim tercih edilen modellerden olmuştur. Elbette vücut tipi, büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle doğru modelleri tercih etmelisiniz. İşte sizler için seçtiğimiz balık kesim gelinlik modelleri:

2017 Kalp Yaka Krep Kumaş Taşlı Balık Gelinlik

2017 Kalp Yaka Krep Kumaş Taşlı Balık GelinlikKalp yakası ve sade görünümü ile oldukça şık bir gelinlik. İnce taşlı kemer detayı ile bel kıvrımı belirginleştirilen gelinliğin, krep kumaşı bulunuyor. 2017 yılının ilkbaharı için beğenerek giyeceğiniz bir gelinlik modeli. Zarif taş işlemleri de bulunuyor ve sade bir topuz ile tamamlamanız için uygun bir öneri.

2017 V Yaka Güpür Giydirme Balık Gelinlik Modeli

2017 V Yaka Güpür Giydirme Balık Gelinlik ModeliFransız güpür kumaş ile hareketlendirilen gelinlik, ince askılı krep bir elbiseden tasarlanmış. Güpürün şıklığı, balık kesim ile oldukça güzel bir görüntü oluşturmuş. Derin V yakası ile cazibe katılan gelinlik, ilkbahar ayları için iyi bir seçim olacaktır.

Apliklerle Süslenmiş Tül Kayık Yaka 2017 Balık Gelinlik Modeli

Apliklerle Süslenmiş Tül Kayık Yaka 2017 Balık Gelinlik ModeliYaka kısmı transparan kumaş üzerine apliklerle süslenen gelinlik, son derece zarif bir görünüme sahip. Kuyruk tasarımı ile göz dolduran model, uzun duvak ile bütünlük oluşturmuş durumda. Etek kısmında kullanılan tül üzeri güpür apliklerle de üst kısma uyum sağlanmış.

Güpür Kumaş Balıkçı Yaka 2017 Gelinlik Önerisi

Güpür Kumaş Balıkçı Yaka 2017 Gelinlik ÖnerisiTamamen güpür apliklerden oluşan gelinlik, balıkçı yakası ile farkını ortaya koyuyor. Taşlı kemer detayı ise gelinliğe hareket katmış durumda. Uzun duvak ile balık modeldeki gelinliğin kuyruk uzunluğu birbirini dengeleyen bir görünüm oluşturmuş.

Güpürlü Krep Kumaş 2017 Balık Gelinlik Önerisi

Güpürlü Krep Kumaş 2017 Balık Gelinlik ÖnerisiKayık yaka gelinlik, krep kumaşı ile tam ilkbahara uygun bir model. Güpür detayları bulunan gelinliğin, zarif güpür detayları göz dolduruyor. Uzun duvak tarzı ile gelinliğe gereken havayı katmış durumda. 2017 yılının en zarif modellerinden birisi.

İnci İşlemeli Güpür Kumaş 2017 Balık Gelinlik Önerisi

İnci İşlemeli Güpür Kumaş 2017 Balık Gelinlik ÖnerisiDerin ve V şeklindeki sırt dekoltesi ile muhteşem bir balık gelinlik modeli. İnci işlemleri ve güpür aplikleri bulunan gelinlik, son derece şık modeller arasında yer alıyor. Arka kısmındaki yoğun işlemeler, gelinliğin ön kısmını dengeleyen bir görünüm oluşturuyor.

Kayık Yaka Taş İşlemeli 2017 Gelinlik Önerisi

Kayık Yaka Taş İşlemeli 2017 Gelinlik ÖnerisiTaş işlemeleri bulunan gelinliğin, aplik işlemeli kayık yakası nefis görünüyor. Güpür apliklere uyumlu olan uzun duvağı ile zarif bir görüntü oluşturuyor. Krep kumaşın verdiği şıklık, güpür ile hareket kazanmış durumda.

M Yaka Straplez 2017 Güpür Balık Gelinlik

M Yaka Straplez 2017 Güpür Balık GelinlikM yakalı straplez üst tasarımı ile güpür aplikleri bulunan gelinliğin, sade olmasına karşın son derece şık bir görüntüsü bulunuyor. Uzun duvağı ile gelinliğin güpür işlemeleri bütünlük sağlamış. Zarif bir balık bir model gelinlik istiyorsanız tam size uygun bir model. Straplez Balık Gelinlikler için Tıklayın.

M Yaka Tafta Üzeri Boncuk İşlemeli 2017 Gelinlik Modeli

M Yaka Tafta Üzeri Boncuk İşlemeli 2017 Gelinlik ModeliTafta kumaş üzerine boncuk işlemeleri bulunan gelinliğin M yakalı straplez büstiyeri bulunuyor. Kol üzerine dökülen askı detayı ile Hollywood yıldızlarını andıran bir gelin olabilirsiniz. Vücudu saran kumaşı ve işlemeleri ile nefis bir gelinlik.

Panço Detaylı Sade Straplez 2017 Balık Gelinlik Önerisi

Panço Detaylı Sade Straplez 2017 Balık Gelinlik ÖnerisiDüz ve sade straplez bir balık model gelinliğin üzerine yapılan puantiyeli panço nefis görünüyor. Hem sade hem de göz dolduran bir gelinlik arıyorsanız tam size uygun bir model. İlkbahar ayları için son derece güzel bir seçenek.

Pul ve Boncuk İşlemeli Askılı 2017 Balık Gelinlik Modeli

Pul ve Boncuk İşlemeli Askılı 2017 Balık Gelinlik ModeliTamamen pul ve boncuk işlemelerle donatılan gelinlik, son derece şık bir model. İnce askıları bulunan gelinliğin, vücudu saran formu ile muhteşem bir gelin olabilirsiniz. Parçalı genişleyen etek kısmı ise gelinliğin üst kısımdaki hareketini dengelemiş durumda.

Sade Tafta Kumaş Halter Yaka 2017 Balık Gelinlik

Sade Tafta Kumaş Halter Yaka 2017 Balık GelinlikTafta kumaştan yapılan gelinlik, son derece sade olmasına karşın göz dolduruyor. Halter yakasının omuz kısımlarına işlenen taşlar ise tafta kumaşın ışıltısıyla uyumlu bir görüntü oluşturuyor. Uzun tül duvağı ise gelinliğin havasını tamamlamış görünüyor. Tafta gelinlik modeli nasıl seçilir buradan öğrenebilirsiniz.

Straplez Güpür Kumaşlı Kuyruklu 2017 Balık Gelinlik Modeli

Straplez Güpür Kumaşlı Kuyruklu 2017 Balık Gelinlik ModeliBüstiyer kısmında üç boyutlu bir görüntü oluşturulan gelinliğin, balık kesim modeller arasında en iddialısı olduğunu söyleyebiliriz. Kuyruk kısmı kat kat güpür kumaş ile hareketlendirilmiş ve harika bir görüntü ortaya koyulmuş. Daha fazla kuyruklu deniz kızı güpür gelinlik için buraya tıklayın.

Verev Tül Detaylı 2017 Balık Kesim Gelinlik

Verev Tül Detaylı 2017 Balık Kesim GelinlikKrep kumaş ve güpürün birlikteliğini gösteren en güzel gelinlik modellerinden birisi. İki kumaş türü birbirine verev çizgilerle birleştirilmiş ve hafif drapeleri ile harika bir görüntü oluşturuyor. Spor bir görünümü bulunan gelinlik, 2017 ilkbaharının en güzel modellerinden birisi.

V Sırt Dekolteli Kabarık Kumaşlı 2017 Gelinlik Modeli

V Sırt Dekolteli Kabarık Kumaşlı 2017 Gelinlik ModeliÖzel işlemeli kumaşı ile hem spor hem de şık bir görüntü oluşturulmuş. V sırt dekoltesi bulunan gelinliğin düğme detayları, kumaş ile güzel bir uyum sağlamış durumda. Dağınık topuz ile kullanabileceğiniz harika bir balık gelinlik modeli.

Yoğun Boncuk İşlemeli Straplez 2017 Gelinlik

Yoğun Boncuk İşlemeli Straplez 2017 GelinlikTafta kumaş üzerine yoğun bir boncuk işlemesi bulunan gelinlik, asil bir görünüm oluşturuyor. Kırmızı halı ünlüleri gibi hafızalara kazınan bir gelin olmak istiyorsanız tam size uygun bir gelinlik modeli. Straplez üst kısmı ile 2017 yılının iddialı modelleri arasında yer alıyor.

2017 Balık Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2017 Balık Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Öncelikle seçeceğiniz modelin hangi malzemeden yapılacağını belirlemelisiniz. Fiyatlar, gelinlikte kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Belirlediğiniz bütçeye göre gittiğiniz gelinlik mağazasına istediğiniz modeli söylerseniz size en uygun olanını gösterecektir.

Balık model bir gelinlik seçmeden önce vücudunuzun bu tarz bir gelinliğe uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Maalesef her gelin adayının vücut tipi balık model giymeye müsait değildir. Genellikle uzun boyluların ve orantılı zayıf bir vücuda sahip olanların balık modellerini tercih etmeleri modacılar tarafından önerilir. Balık gelinliğin kime yakıştığı hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Gelinlikte askı kullanmak istemeyen gelin adayları transparan bir modeli kullanabilir. Eğer geniş omuzluysanız askılı bir balık modeli gelinlik kullanabilirsiniz. Bu sizin omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Dantel kol kullanmak da balık modeli gelinlikler için son zamanlarda en çok tercih edilen tarzlardandır.

Zarif ve şık bir dantel, kol güzelliğinizi ortaya çıkarır. Aynı zamanda dantel kolu, etek ucundaki dantellerle ve kuyruk ile tamamlayabilirsiniz. Balık gelinlik giymek isteyenler için dikkat edilmesi gerekenlere daha önce detaylı bir şekilde yer vermiştik. Göz atmak için tıklayın.

2017 Balık Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

2017 Balık Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriBalık model dantel gelinliklerde V yaka bir göğüs detayı ile hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. M yaka gelinlikler içinde balık model güzel görüntü oluşturabilir. Gelinliğinizi güzel birsaç topuzu ile tamamlamanız mümkündür. Topuzunuzu, aşağıdan toplatmanız ve üzerine ince bir tül ile uzun bir duvak yaptırmanız güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Balık modellerde takacağınız takılar da önemlidir. Sade ve dantelli bir modelde inci küpe ile kolye tercihi doğru olabilir. Aynı zamanda sade bir gelinlikte ışıltılı takılar da takmanız mümkündür. Eğer sizde fiziğinize güveniyorsanız her mevsim kullanılabilecek olan balık model gelinliklere mutlaka bir şans vermelisiniz.

Işıltılı bir gelinlik istiyorsanız, balık modelin üzerine inciler serpiştirilmesini isteyebilirsiniz. Kol detayında dantel olan bir gelinlik giymek isteyenler bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar. Çünkü danteller çok hassastır. Düğün gününüzde en ufak bir yanlış hareket kolunuzdaki dantelin yırtılmasına sebep olabilir. Bu nedenle bunu göz önüne alarak seçim yapmanız faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here