Düğünün kusursuz olması için genellikle yaz aylarında olması gerektiği kabul edilir; ama kış düğünlerinin de kendine göre bir asaleti, zarafeti ve avantajı vardır. Mevsimi düğün için engel olarak görmeyenler, tercihlerini bu yönde yapabilirler. Kış aylarının birçok açıdan korkutucu, rahatsız edici yönü olsa da siz sadece evlilik töreninize odaklanmaya çalışmalısınız. Zamanında gelinlik bulma konusunda kış aylarında ciddi sıkıntılar yaşanırken, artık birçok gelinlik markasının kış gelinleri için özel olarak tasarladığı gelinlik modelleri bulunmaktadır.

Koleksiyonlarda kışlık modellere de yer verilmesi gelinlerin işini kolaylaştırmaktadır. Kış mevsiminde gelinlik seçimini avantaja dönüştürebilmek için çeşitli aksesuar alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Bu alternatifler kış gelini olmayı daha zevkli hale getirmiştir. Kış aylarında gelin olmakla ilgili en önemli tedirginlik sebeplerinden birisi de soğuk hava etkisidir. Gelinlikle üşüyebilme ihtimali, gelin adaylarını tedirgin etse de bunun için de artık bolero, ceket gibi çok sayıda alternatif vardır. Bu alternatifler sayesinde kış aylarında straplez gelinlikleri giymek bile mümkün. Buna karşın uzun kollu gelinliklerin zarafetiyle soğuk havayı kırabilmeyi de deneyebilirsiniz.

Kış gelinleri şıklıkları kadar rahatlıklarını da düşünmelidir. Hatta yaz dönemi gelinlerine oranla rahatlık konusunda çok fazla özen göstermelidir. Tüm bunların ışığında gelinlik seçimindeki en önemli detaylardan birisi olan vücut yapısına uygunluk konusu, asla göz ardı edilmemelidir. Tıpkı yaz gelinlerinde olduğu gibi zayıf ve uzun boylu gelinlerin bu anlamda daha avantajlı olduğu söylenebilir.

Nasıl Bir Gelinlik Tercih Edilmeli?

Nasıl Bir Gelinlik Tercih Edilmeli?Kış aylarında tercih edeceğiniz gelinlikle ilgili dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Öncelikle karlı zemin ihtimalini göz ardı edemezseniz. Her ne kadar dışarıda az vakit geçirecek olsanız da etek uçları çamur olmuş ve ıslanmış bir gelinlikle günü tamamlamak istemezsiniz. Bu nedenle etek boyunu yerde sürünen seviyede tercih etmek yerine yere sıfır bir ölçüde kullanabilirsiniz.

Tavsiye Ederiz: Kışlık Kürk Yakalı Kabarık Gelinlikler

Gelinliğin yaka kesimi, kol boyu gibi detaylarda, kendinize herhangi bir kısıtlama getirmenize gerek yok. Bu durumu birçok aksesuarla kurtarmak mümkün; ama ayakkabı seçimi son derece önemli. Örneğin UGG botlar, istediğiniz renkte bulabileceğiniz Moonboot gibi seçimler yapabilirsiniz. Eğer hayalinizdeki ayakkabıyı giymek için kış aylarını engel olarak görmüyorsanız en azından salona geçene kadar hava şartlarına daha uygun bir model tercih edebilirsiniz. Kış için gelin ayakkabısı seçimi nasıl yapılmalı buradan öğrenebilirsiniz. Son olarak duvak seçiminde çok uzun boy kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Kış Gelini Hava Şartlarıyla Nasıl Baş Edebilir?

Kış Gelini Hava Şartlarıyla Nasıl Baş Edebilir?Kış gelinleri hem içine sinen hem modaya uygun hem de rahat edebilecekleri bir gelinlik tercih ettikten sonra kalan detayları tamamlamaya başlayabilir. Kış için gelin bolerosu ya da ceketi bulmaya odaklanmalısınız. Bu aşamada gelinliğinizin modeli, tasarımında kullanılan kumaş önemli detaylardır.

Kürklü bir bolero, hemen her gelinlik modeliyle uyum içinde kullanılabilir olduğundan, star parçalardan birisi kabul edilebilir. Üstelik bolero ya da ceketinizi tüm gün üzerinizde tutmanıza da gerek yok. Salonda bu aksesuarları çıkartarak gayet şık görünebilirsiniz.

Kış Gelinlerinin Saç ve Makyaj Tercihleri Nasıl Olmalı?

Kış Gelinlerinin Saç ve Makyaj Tercihleri Nasıl Olmalı?Kış gelinleri gelinliklerine, tenlerine uygun bir makyaj tercih etmeye öncelik vermekle birlikte, kış modasına ve 2017 düğün sezonuna uygun detaylara da yer vermelidir. 2017 kışında gelinler için bordo ve kırmızı tonlarının revaçta olacağı biliniyor. Dudaklardaki bu belirginliğe karşın göz makyajının hafif olması öneriliyor.

  • Kış gelinleri için makyaj önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sezon, kış gelini saç modelleri biraz daha özgür; ama açık modeller daha ön planda. Saç aksesuarlarında kış sezonuna uygun şık tercihler yapabilirsiniz. Tüm detayları uygun bir şekilde kombinleyerek kışın soğuk suretinin aksine daha sıcak bir görünüme kavuşabilir; 2017 kış modasına da uyum sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here