Birkaç yıl öncesine kadar, tesettürlü gelinler için, ayrıca yapılan bir gelinlik modeli yoktu. Tesettürlü gelin adayları, açık gelinliklerden alıp, ek detaylar yaparak gelinliği istedikleri şekle sokmaya çalışırlardı. Bu detay (kol ekleme, göğüs kapama), eklendiğinde gelinlikte farklı durur, sonradan yapıldığı belli olurdu. Bu durumda, tesettürlü gelin adayının bütün zarafetini bozardı.

Son birkaç yıldır tesettürlü gelin adayları için de yeni model gelinlikler üretilmeye başlandı. Tesettürlü gelin adayları, artık modaya uygun bir şekilde gelinlik giyebilmekte ve kendi tarzlarını olduğu gibi yansıtabilmektedirler. Tesettürlü gelinlikler, açık gelinliklerin aksine her zaman daha göz alıcıdır.

Prenses kesim gelinlikler; bele kadar oturan belden sonra tarlatan yardımı ile kabarık eteğe sahip olan modellerdir. Tıpkı bir prensesin eşsiz kostümü gibi göz alıcı ve dikkat çekicidir. Bu nedenle özellikle tesettürlü gelinlerin tercih edebileceği parçalardır. Gelinliğin eteğine uygun seçilmiş tesettürlü gelin başı ve duvakları ile 2017 sezonunda da göz doldurmaya devam edecektir.

2017 gelinlik modelleri, ana hatları ile 2016 yılı gelinlik modellerinden çok da farklı olmayacaktır. Fakat 2017 gelinlik modelleri arasında en çok göze çarpan modeller, kabarık, A kesim ve prenses kesimli modellerdir. Genellikle kabarık tarzda olan modeller gelinliklerde tercih edilmektedir. 2017 yılında, geçtiğimiz yılda da olduğu gibi, dantel detayları ve yerlere kadar uzanan uzun duvaklar ön planda olmaya devam edecektir. Geçtiğimiz yıllarda da gözlemlendiği gibi, en çok tercih edilen model prenses kesimli modeldir.

2017 Prenses Tesettür Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Tesettür gelinliklerde prenses modeller oldukça fazla tercih edilmektedir. Bizler de sizin için 16 güzel modeli bir araya getirdik. İşte modeller:

2017 Gümüş İşlemeli Kuyruklı Prenses Model Tesettür Gelinlik

2017 Gümüş İşlemeli Kuyruklı Prenses Model Tesettür Gelinlik2017 yılında tesettür gelinlikler oldukça gösterişli. Kuyruklu ve gümüş işlemeleri bulunan prenses model gelinlik, birçok kadının beğenisini kazanacak. Pileli modeldeki eteği, üstte balıkçı yakası ile oldukça güzel görünüyor.

2017 Güpür Aplikli Tül Prenses Model Tesettür Gelinlik

2017 Güpür Aplikli Tül Prenses Model Tesettür GelinlikTesettür gelinliklerde gelecek yıl renkleri de göreceğiz. Kemer detaylı gelinlik, sade görünümünün yanında oldukça gösterişli. Tül etekleri, güpür aplikleri ile oldukça şık görünüyor.

2017 Güpür Detaylı Prenses Model Tesettür Gelinlik Önerisi

2017 Güpür Detaylı Prenses Model Tesettür Gelinlik ÖnerisiTamamen güpür işlemeleri bulunan gelinlik, özel el işçiliği ile tasarlanmış. Uzun kuyruklu prenses eteği, birçok gelin adayının beğenisini kazanacak. 2017 ilkbahar ayları için uygun bir model.

2017 Güpür İşlemeli Prenses Model Türbanlı Gelinlik

2017 Güpür İşlemeli Prenses Model Türbanlı GelinlikTürbanlı gelinlik, güpür ver nervür işlemeleri ile oldukça güzel görünüyor. Hakim yakası ve bel kısmındaki işlemeleri son derece şık görünen detaylar. Eteğindeki şerit işlemeleri de 2017 yılında beğeninizi kazanacak.

2017 Plise Kumaş Dore İşlemeli Kapalı Prenses Gelinlik Modeli

2017 Plise Kumaş Dore İşlemeli Kapalı Prenses Gelinlik ModeliDore detayları bulunan gelinlik, plise kumaştan tasarlanmış. Özel el işçiliği ile süslenen gelinlik, 2017 yılında sizlerin beğenisini kazanacak. Eğer farklı bir model istiyorsanız tam size uygun olduğunu da söyleyebiliriz.

Kaftan Görünümlü 2017 Prenses Model Kapalı Gelinlik

Kaftan Görünümlü 2017 Prenses Model Kapalı GelinlikHakim yaka ve dantel ayrıntılı üst kesimi son derece güzel bir gelinlik modeli. Öndeki düğme detayları, iddialı bir görünüm sağlıyor. Etek kısmındaki katlı görünüm ise en özel gününüzde sizi farklı kılacak bir detay.

Kat Etekli Kemer Detaylı 2017 Türbanlı Gelinlik Önerisi

Kat Etekli Kemer Detaylı 2017 Türbanlı Gelinlik Önerisi2017 yılında kapalı gelinlik modellerinde, kat etekleri fazlasıyla görünüyor. Dantel kumaş kullanılan gelinlikte, ince ve boncuklu bir kemer detayı da bulunuyor. Gösterişli bir model olmasına karşın, sade işlemeleri ile dikkat çekiyor.

Kırık Beyaz Tafta Kumaşlı 2017 Prenses Model Kapalı Gelinlik

Kırık Beyaz Tafta Kumaşlı 2017 Prenses Model Kapalı GelinlikTamamen tafta kumaştan yapılan gelinlik, kırık beyaz rengi ile farklılık yaratıyor. Ayrıca kuyruk detayı ve güpür aplikleri de gelinliği oldukça gösterişli bir model haline getiriyor.

Prenses Model Balıkçı Yaka 2017 Tesettür Gelinlik

Prenses Model Balıkçı Yaka 2017 Tesettür Gelinlik2017 yılında prenses tesettür gelinlikleri sıklıkla göreceğiz. Özellikle ilkbahar aylarında zarif güpür işlemeleri bulunan modeller öne çıkıyor. Kapalı gelinliklerde baskın olarak balıkçı yakayı da görüyoruz. Tülden yapılan etek kısmı ise üst kısmı dengeliyor.

Tamamen Dantel Üç Boyutlu 2017 Tesettür Gelinlik Modeli

Tamamen Dantel Üç Boyutlu 2017 Tesettür Gelinlik ModeliTamamen dantel kumaştan yapılan gelinlik, gelecek yılın en dikkat çekici modellerinden birisi. Gümüş boncuk detaylı kemeri ve pileli prenses eteği göz dolduruyor. Son derece asil ve şık bir model.

Tamamen Güpür Kumaşlı 2017 Prenses Etekli Kapalı Gelinlik

Tamamen Güpür Kumaşlı 2017 Prenses Etekli Kapalı GelinlikKarpuz kol detaylı gelinlik, prenses eteği ile kendinizi Külkedisi gibi hissetmenizi sağlayacak. Güpür kumaştan eteği, üst kısımda korseli bir görünüme sahip. Sade ama şık görünmek isteyenlere kadınlar için en iyi seçeneklerden birisi.

Tül Etekli Prenses Model 2017 Tesettür Gelinlik

Tül Etekli Prenses Model 2017 Tesettür GelinlikBalıkçı yakası ve kollarındaki fırfır detayı ile son derece güzel bir model. Renkli modelleri sıklıkla gördüğümüz 2017 yılında, yeşil renkli kemeri ile fark yaratabilirsiniz. İlkbahar ayları için son derece uygun bir gelinlik modeli.

Tül Prenses Etekli 2017 Kapalı Gelinlik Modeli

Tül Prenses Etekli 2017 Kapalı Gelinlik ModeliEtek kısmındaki farklı kesim, dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak. Etekleri tül kumaştan olan gelinliğin üst kesimi boncuk ve fırfır detaylarla hareketlendirilmiş.

Üç Boyutlu Kumaş 2017 Prenses Model Tesettür Gelinlik

Üç Boyutlu Kumaş 2017 Prenses Model Tesettür Gelinlik2017 yılında karpuz kollu türbanlı gelinlikleri de göreceğiz. Üç boyutlu kumaşla hareketlendirilen prenses model eteği, kırık beyaz rengi ile fark yaratıyor. Hem spor hem de şık bir model isteyenlere uygun bir seçim.

Üstü Dantel Prenses Etekli 2017 Kapalı Gelinlik Önerisi

Üstü Dantel Prenses Etekli 2017 Kapalı Gelinlik ÖnerisiEtek kısmı, tül beslemeli saten kumaştan yapılan tesettür gelinlik, üst kısımda dantel kumaş ile dengelenmiş. Ön kısmındaki düğme detayları ile kaftan havası yaratılmış. Şık ve asil bir model olan gelinlik, sadeliği ile öne çıkıyor.

Uzun Kuyruklu Prenses Model 2017 Tesettür Gelinlik Önerisi

Uzun Kuyruklu Prenses Model 2017 Tesettür Gelinlik ÖnerisiUzun kuyruk detaylı gelinlik, dantel kumaşı ile göz dolduruyor. Sade ama gösterişli bir görünüm elde etmek istiyorsanız tam size göre bir model.

2017 Prenses Tesettürlü Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2017 Prenses Tesettürlü Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?2017 tesettürlü gelinlik modasında da genellikte aynı tarzda, fakat oldukça şık gelinlikler ön plana çıkacaktır. Bunlardan birisi, prenses tarzı gelinlik modelidir. Her genç kızın hayalinde prensesler gibi bir gelin olmak, kabarık eteklerle dans etmek vardır. Bu gelinlik modeli, hem görüntü açısından şık olup hem de rahat bir model olmaktadır. Gelin adayları, bu model gelinliklerin içerisinde kolay hareket edebildikleri ve güzel göründükleri için daha çok tercih ederler.

Prenses gelinlik modeli, özellikle kalça bölgesini kamufle etmek isteyen gelin adayları için kurtarıcı rolündedir. Bu model genellikler, armut tipli gelin adayları için ideal olup kalça bölgesini gizleyerek ince bel detayı ile zarif bir görüntü yakalayacaktır. Prenses modeli gelinlik giymek isteyen ve bacak boyu uzun olan gelin adayının, etek kesimini bel hizasından değil bir parça aşağısından yapması vücudunu daha orantılı gösterecektir.

Üst bedeni ince olup da bu şekilde gelinlik giymek isteyen gelin adayları ise drapeli bir model tercih edebilirler. Balık etli vücut tipine sahip olanlar ise prenses model gelinlik giymek isterse etek kesim noktasını ve göğüs kısmını v şeklinde ayarlarsa, karın bölgesi de kalça bölgesi de toparlanmış olur.

Prenses Tesettürlü Gelinlik Öneri ve Fikirleri

Prenses Tesettürlü Gelinlik Öneri ve FikirleriGelinlik seçimi, oldukça keyifli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Gelinlik seçiminin, hem vücut yapısına, hem de moda ve trendlere uygun olması gerekir. Bu konu, özellikle de tesettürlü bayanlar için daha zordur. Tesettürlü gelinlik üretimi, son yıllara oranla her ne kadar gelişme gösterse de, genellikle aynı tarz ve modelde gelinlikler bulunmaktadır.

Tesettürlü bir gelin olarak, prenses modeli gelinliğinizde taşlı bir model almak isteyenler aşırı taşlı olmamasına dikkat etmelidir. Taşlı modellerde, taşların yapışmış olanlarından değil, dikilen modellerden alınmasında fayda vardır. Gelinlik alırken saç modeli ve aksesuarları da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Prenses kesim modellerde, etek tül olacaksa üst bedenin dantel ve ya saten olması gelinliğin şıklığını artıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here