Gelin adaylarının çok zorlandığı konuların başında gelinlik seçimi gelmektedir. Hem mevsime hem modaya hem de vücuda uygun bir gelinlik bulmak çoğu zaman zor olmaktadır. Bu yılın modası olan üç boyutlu gelinlikler, hem yaz hem de kış sezonunda kendine yer bulacak gibi görünüyor. Belirli kesim modelleriyle daha uyumlu olan üç boyutlu gelinlikler, sıradan düz gelinliklere oranla daha şaşalı görünebilmektedir. Gelinliğe bir gece giyilecek sıradan bir şey bakış açıcıyla bakmıyorsanız ve modayı takip ediyorsanız üç boyutlu gelinlikleri incelemenizde yarar var.

Kabartmalı çiçeklerin, işlemelerin ve kumaşların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan üç boyutlu gelinliklerle doğru kombinler yapılarak harikalar yaratılabilir. Tasarımcıların koleksiyonlarında daha sık yer vermeye başladığı üç boyutlu detaylar, özellikle A kesim gelinliklerle çok uygun olmaktadır. A kesim gelinlik, eteğinin üst kısmında ve gelinliğin yaka bölümünde kullanılan üç boyutlu detaylar zarif bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Çok yakın bir zamanda gelinlik modasında yerini alan üç boyutlu modeller, 2017 sezonunda da çoktan yerini almayı başardı. Gelinlik tasarımcılarının bir bir modellerini yayınladığı moda günlerinde dikkatleri çeken üç boyutlu gelinliklerde öncelik çiçek detaylarında. Dokulu olarak da tabir edilen üç boyutlu gelinlikler, özellikle zayıf vücuda sahip olan gelin adayları için daha uygundur. Gelinliğin kabarık yapısına ek olarak kabartılı dokuların yer alması, vücudu daha iri gösterebileceğinden kilolu gelinler için pek doğru bir tercih değildir.

2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Üç boyutlu gelinlikler, son birkaç yılın en popüler modellerinden birisidir. Hele bir de bu gelinlikte, doğru seçimi yapabilirseniz ve cesur davranabilirseniz mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Kusursuz bir seçim yapmak için vücudunuzu iyi tanımalısınız. Aynı zamanda aksesuar, duvak ve saç modeli seçiminde de dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. İşte size birbirinden güzel ve 2017 yılına ait üç boyutlu A kesim gelinlikler:

Düz Straplez A Kesim Üç Boyutlu 2017 Gelinlik Önerisi

Düz Straplez A Kesim Üç Boyutlu 2017 Gelinlik ÖnerisiDüz straplez, üç boyutlu, işlemelerin yer aldığı gelinlik genellikle bahar aylarında tercih edilen bir modeldir. Beyaz rengin saflığı ve duruluğu ile masumiyeti simgeleyen üç boyutlu A kesim gelinlik, asaletli bir görünümde sergilemektedir. Önümüzdeki sezonda, birçok gelinin tercihleri arasında yer alan gelinlik her yer ve mekânda kullanılabilir.

İnce Askılı V Yaka Üç Boyutlu 2017 A Kesim Gelinlik

İnce Askılı V Yaka Üç Boyutlu 2017 A Kesim Gelinlikİnce askılı, derin V yakalı, göğüs dekoltesi bulunan gelinlik, romantik görünüm sergilemektedir. Ayrıca, kendine güvenen gelinlerin tercih edebileceği model, derin göğüs dekoltesiyle de seksiliği ön planda tutmuştur. A kesim, eteğinden başlayarak tüm bedende kullanılan üç boyutlu işlemeler, gelinliğe hareket katarak, iddialı bir görünümde oluşturmaktadır.

Straplez Drapeli Üç Boyutlu A Kesim 2017 Gelinlik Önerisi

Straplez Drapeli Üç Boyutlu A Kesim 2017 Gelinlik Önerisi2017 yılında en çok tercih edilen gelinliklerden bir tanesidir. Kalp kesim, straplez olan gelinliğin, göğüs kısmında kullanılan çapraz drapeler, belde ince, lame rengi, kemer detayı ile birleşerek şık bir görünüm sunmaktadır. A kesim, etek formunda ise kullanılan, üç boyutlu işlemeler, sade tül ile birleşerek, zarafet dolu bir gelinlik sunmaktadır. Geniş omuz ve ince yapılı olan gelinlerin tercihlerini bu tarz gelinliklerden yana kullanmalarını öneririz.

Üç Boyutlu Askılı Fiyonklu A Kesim 2017 Gelinlik Modeli

Üç Boyutlu Askılı Fiyonklu A Kesim 2017 Gelinlik ModeliKalın askılı, düz straplez kesim olan, gelinliğin üç boyutlu, dantel işlemeleri çok şık ve oldukça dikkat çekici görünmektedir. Üç boyutlu işlemeler, kalın askılı, detaydan başlayarak, A kesim etek formuna kadar uzanmaktadır. Bahar ve yaz aylarında cıvıl cıvıl bir gelin olmak isteyenler bu tarz gelinlik, tercih edebilirler. Özellikle,açık mekânlarda kullanılmasını önere biliriz. Sırt dekoltesinde kullanılan çapraz bağlı detay ve fiyonk gelinliği modern bir görünüme ulaştırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Askılı Saten A Kesim Gelinlikler

Üç Boyutlu Straplez A kesim 2017 Gelinlik Önerisi

Üç Boyutlu Straplez A kesim 2017 Gelinlik Önerisi2017 yılında sade ve şık bir gelin olmak isteyenlere böyle bir model önere biliriz. Straplez kesim drapeli olan göğüs kısmı tek omuzdan başlayarak yan tarafta toplanan taş işlemeler ile birleşerek ışıltılı bir görünüme ulaşılmaktadır. A kesim eteğinde kullanılan sade tül ve eteğin uç kısımlarında kullanılan üç boyutlu tül detayları oldukça modern ve zarafet dolu görünmektedir.

Üç Boyutlu Tek Askılı A Kesim 2017 Gelinlik Önerisi

Üç Boyutlu Tek Askılı A Kesim 2017 Gelinlik ÖnerisiTek omuzda olan askıdan başlayarak straplez kalp kesim olan üst kısımda uygulanan üç boyutlu detaylar oldukça özel ve dikkat çeken görünüm sunmaktadır. Kalın kurdele kullanılarak kemer görünümü verilmiş arka tarafında fiyonk yapılarak şık görünüme ulaşılmıştır. A kesim eteğinde kullanılan sade tül üzerindeki üç boyutlu danteller gelinliğe asillik katmaktadır.

Tavsiye Ederiz: Tek Omuz Dantelli Gelinlikler

Üç Boyutlu Straplez A Kesim 2017 Gelinlik Önerisi

Üç Boyutlu Straplez A Kesim Drapeli 2017 Gelinlik Modeli2017 yılında, bahar ve yaz aylarında düğün planı olan gelinlerin kaçırmaması gereken bir modeldir. İçinizde, kelebekler uçuşturan bu model, çok modern ve iddialı dokunuşlara sahiptir. Kalp kesim, straplez olan ve korse görünümlü gelinliğin, üst kısmından başlayarak A kesim, eteğinin uç kısımlarına kadar ulaşan üç boyutlu kelebek desenleri havanıza hava katarken aynı zamanda harika bir görünümde sunmaktadır. Açık mekânda ya da kır düğünü yapmak isteyen gelinlere, önerimizdir.

Üç Boyutlu Straplez A Kesim Drapeli 2017 Gelinlik Modeli

Straplez kesim olan gelinliğin üst kısmından kalçaya kadar yapılan drapeler kusursuz bir görünüm sunmaktadır. A kesim eteğinde organze tülden yapılmış üç boyutlu çiçek desenleri ihtişamlı bir görünüm sunmaktadır. Her mevsimde ve her mekânda kullanılabilecek olan gelinlik modeli 2017 yılında birçok gelin tarafından tercih edilmektedir.

V Yaka A Kesim Kemerli Üç Boyutlu 2017 Gelinlik Modeli

V Yaka A Kesim Kemerli Üç Boyutlu 2017 Gelinlik ModeliÇok modern ve iddialı 2017 yılına damga vuracak çok şık bir gelinlik modelidir. Romantik ve vintage esintileri olan gelinlik her mekânda kullanılabilir. İçinizi kıpır kıpır yapacak olan üç boyutlu detaylar çok modern bir görünüm sergilemektedir. V yaka, uzun kollu, kemer detayı olan gelinliğin, tamamında tül ve üç boyutlu detaylar kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir: En Kullanışlı Gelinlik Modelleri Hangileridir?

V Yaka A Kesim Üç Boyutlu 2017 Gelinlik Modeli

V Yaka A Kesim Üç Boyutlu 2017 Gelinlik ModeliKalın askılı, derin V yakalı, göğüs dekoltesi olan gelinlik, asil bir görünüme sahiptir. Üst kısmında kullanılan saten, A kesim eteğinde, sade tül ile birleşerek çok şık gelinlik modeli ortaya çıkarmıştır. A kesim, eteğinde kullanılan üç boyutlu detaylar sade olan görünüme hareket katarak zarafet dolu bir görünüm sunmaktadır.

2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliğinizi hem üç boyutlu hem A kesim tercih edecekseniz; bazı detayları özenle belirledikten sonra yaka kesimine odaklanmalısınız. Gelinlikte üç boyutlu desenler etek ve gelinliğin üst bölümünü kapsar şekildeyse yakada tek omuz ya da straplez kesim kullanmak uygun olabilir. Tek omuz olan yere, üç boyutu devam ettirerek bütünlük sağlanabilir.

A kesim gelinlikte üç boyut etek uçlarında kullanılmışsa üst kısım, kendi içinde uyumlu olacak şekilde tasarlanabilir. Tamamen üç boyutlu dokulardan meydana gelmesi ise gelinliği yoğun ve boğucu gösterebilir. Bu nedenle bir bütün olarak düşünmeli ve etek, yaka, doku detaylarına bir bütün olarak bakmalısınız. A kesim gelinlikler hakkında bilmeniz gereken her şeyi buradan öğrenebilirsiniz.

Üç boyutlu gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsuz ise duvak seçimidir. Duvak seçimini yaparken belirleyici detay, A kesim olan etek kısmıdır. Etek boyu ve kabartısına uygun olacak şekilde bir duvak kesimi tercih edilebilir. Duvağınızın uzun, kısa, kuyruklu olması, üç boyut uygulaması için herhangi bir sorun teşkil etmez. Duvak hacmini ve boyutunu belirledikten sonra üç boyutlu detaylara odaklanılabilir. Gelin duvağı nasıl seçilir buradan öğrenebilirsiniz.

Gelinliğin herhangi bir yerinde kullanılan üç boyutlu doku, duvağın kenar kısımlarına uygulanabilir. Bütününe uygulamak aşırı bir görüntüye neden olabileceğinden, kenar kısımlarla sınırlamak en doğrusudur. Kısa ve uzun olarak iki kat uygulanan duvaklarda, her iki duvağa üç boyut hacmi vermek yerine birine vermek gereklidir. Aksi halde düşünülenin aksine bir görünüm ortaya çıkabilir.

2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriÜç boyutlu gelinlikler, oldukça hareketli modellerdir. Bu nedenle önerilerimiz, daha kibar aksesuarlar kullanılması yönündedir. Gösterişli takılar kullanmanız durumunda, hem gelinliğin hem de takının havasını kaybedeceksiniz. Bu yüzden de hazırlığınız boşa gitmiş olacak. Minik inci veya taşlı takılar kullanabilirsiniz. Bu takıların da çok sıra olmamasına özen göstermelisiniz. Buna karşın ‘ben bu işi başarırım’ diyecek bir yeteneğiniz varsa gösterişli takılarla da haute couture bir hava yakalayabilirsiniz.

Gelinliğin bütünlenmesine yardımcı olan el çiçeği, kesesi gibi dış aksesuarlar, hayalini kurduğunuz bir gelin olmak için önemli detaylardır. El çiçeğinde canlı çiçek kullanmak yerine gelinlikte yer alan üç boyutlu dokuya uygun broş, yapay çiçek tercih edebilirsiniz. Bunun dışında gelinliğin üst kısmında çok yoğun dokulara yer verilmişse kolye ve küpe kullanımında dikkatli olmalısınız. Kolye ve küpeden sadece birini tercih ederek şık görünebilirsiniz. Bileklik kullanımına engel olarak tek durum gelinliğin kollarının uzun olması ve kol kısmında üç boyutlu detaylara yer verilmesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here