Sadelik ve gösteriş arasında kalan A kesim gelinlik modelleri, geçtiğimiz yıl düğünlerinde öne çıktığı kadar, 2016 gelin adaylarına da en çok tavsiye edilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Şekil itibari ile A harfini anımsatan tasarımı nedeniyle A kesim gelinlik adını alan gelinlikler, etek kısmına doğu hafif kabarık duran modelleri kapsıyor. Bedene oturma özelliği çok fazla olmadığı için tüm vücut tipindeki bayanlar A kesim gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilirler.

Özellikle basen kısmındaki fazlalıkları en özel günüde gizlemek isteyenler için en ideal tavsiye bu modeller olacaktır. A kesim gelinlik modellerinin aynı zamanda tüm gelinlik modelleri ile uyumlu olması da fazlasıyla tercih edilmesine neden oluyor.

Uzun kollu dantelli bir gelinlik için A kesim model oldukça şık dururken, straplez kesim içinde oldukça şık ve alımlı görünmektedir. Eğer aradığı gelinliği bulmakta zorluk çeken gelin adayının vücut tipi armut tipi şeklinde ise, en doğru seçim A kesim gelinliklerden yana olacaktır. Bu seçim ile birlikte fazlalıklar gizlenirken, tüm ilginin ince olan üst kısma kayması sağlanacaktır.

Gelinlik tarzı daha çok sade ve romantik tarza sahip olan gelin adayları, dantellerle detaylandırılmış olan bir A kesim gelinlik ile oldukça hoş görünmeyi başaracaktır. Romantik gelinliklerde kumaş nasıl olmalı buradan öğrenebilirsiniz. Diğer yandan uyumun tam anlamıyla yakalanması için A kesim gelinlik üstlerine sade ve göz yormayan saç modelleri tercih edilmelidir.

A Kesim Gelinlik Nedir?

A Kesim Gelinlik Nedir?Hafif kilolu gelin adaylarının işini kolaylaştıran A kesim gelinlikler, son yıllarda gelinlik modasının öne çıkardığı en önemli modeller arasındadır. Kısa boylu gelinlerin daha uzun görünmesini sağlayan bu modeller her mevsim tercih edilmesi uygun modellerdir.

A kesim gelinliklerin en önemli özelliği, etek kısmının bel bölgesinden sonra genişlemeye başlaması ve çok fazla genişlemeden eteğin tamamlanmasıdır. Gelinliğin içinde kendini zarif ve şık hissetmek isteyenler A kesim gelinlik modellerine yönelebilirler. Bu kesimdeki gelinlik modellerindeki çeşitliliğin fazla olması nedeniyle, vücut tipine uygun aynı zamanda da beğenilen bir gelinlik modeline sahip olmak mümkündür.

A Kesim Gelinlik Kime Yakışır?

A Kesim Gelinlik Kime Yakışır?Genel olarak bütün gelin adaylarına yakışan A kesim gelinlik modelleri, kısa boylu ve hafif toplu bayanları daha ince ve zarif gösterdiği için, bu vücut tipine sahip gelin adaylarına daha fazla önerilmektedir.

A kesim gelinlik modelleri için vücut kusurlarını kapatan gelinlik modeli demek mümkündür. Vücudu çok fazla saran bir yapıda olmadığı için, fazlalığı olan ve bölgesel kilolarından şikâyetçi olan gelin adayları rahatlıkla tercih edebilir.

En özel gününde ince belli bir gelin olmak isteyenler için de belden hafif genişleyen formu sayesinde, bu modeller tercih edilebilir. İri omuz yapısına sahip bir gelin adayına kayık yaka A kesim gelinlik oldukça yakışacak ve zarif bir gelin olmasını sağlayacaktır.

A Kesim Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

A Kesim Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?Gelinlik seçiminde her zaman vurgulanan kurallardan biri olan vücut tipine uygun gelinlik tercihi, A kesim gelinlik modelleri için uygulanması en kolay kurallardan biridir. A kesim gelinliklerde uzun kuyruklu tasarımlar, kısa boylu gelinlerin daha uzun görünmesini sağlıyor. Klasik vücut tipli bayanlar için uygun olsa da A kesim gelinlikler en çok hafif kilolu bayanlara öneriliyor.

Kapalı mekânlarda yapılacak düğünler için uzun kollu A kesim gelinlik modeller tercih edilmelidir. Kır düğünü düşünen gelin adayları ise straplez modeller, oldukça romantik bir görünüm kazandıracaktır. Düğün boyunca dikkatin gelinliğin üst kısmında olmasını isteyen gelin adayları için A kesim gelinlik modelleri oldukça uygun seçeneklerden biridir.

Aksesuar ve konsept anlamında da A kesim gelinlikler, en güzel kombinlerin yapıldığı çeşittir diyebiliriz. Bu nedenle tamamen sizinle özdeşleşen bir gelinlik seçmeniz ve aksesuarlarla hareketlendirmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here