Pek çok kadın için hayatlarının en önemli günlerinden birisi olan düğünlerinde harika görünme isteği ancak kusursuz bir gelinlik ile gerçekleşebilmektedir. Günümüzde gelinlik sektöründe satışa sunulan çok sayıda farklı gelinlik modeli yer almaktadır. Sevdikleri insan ile evlenmeye karar veren ve düğün hazırlıklarına başlayan gelin adaylarının kafalarına en çok takılan soruların başında kendi vücut tiplerine uygun gelinlik seçimini nasıl yapabilecekleri gelmektedir.

Gerçekten de yüzlerce farklı gelinlik modeli arasında seçim yapmak çoğu zaman oldukça zorlayıcı olabilmekte ve gelin adaylarının kararsız kalmalarına sebebiyet verebilmektedir. Ancak yine de özellikle son yıllarda bazı gelinlik modelleri diğer gelinlik türlerine göre bir adım daha öne çıkmakta ve evlenmeyi planlayan gelin adaylarının gözbebeği haline gelmektedir. Bu tür gelinlik modellerinin içerisinde ilk sıralarda olanlarından birisi de A kesim şeklindeki gelinliklerdir. Çoğu ipek kumaştan üretilen A kesim gelinlikler bugün neredeyse tüm vücut tiplerindeki gelin adayları tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bunun sebebi ise hem fazla kiloları saklama imkânı hem de giyildiğinde çok şık bir görüntü sergilemesidir.

A kesim ipek gelinlik satışı yapan birçok firma bulunmaktadır ve her gelinlik firmasının da kendine has A kesim gelinlik modelleri mevcuttur. Yüzlerce farklı A kesim modelindeki gelinlik içerisinden doğru gelinliği seçmek içinse dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Gelin adayları bu noktalara özen göstererek gelinliklerini aldıkları zaman hayal ettikleri gibi bir düğün geçirebilme fırsatı bulabilmektedirler.

A Kesim İpek Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

İpek kumaşla tasarlanmış A kesim gelinlikler, hem zarif hem de spor görünümleri ile oldukça beğenilmektedir. Bu tip gelinliklerde doğru seçimler yaparak rahat ve gönlünüze göre bir düğün yapabilirsiniz. İşte sizlere 16 birbirinden güzel model:

Askılı Kemer Detaylı A Kesim İpek Gelinlik

Askılı Kemer Detaylı A Kesim İpek GelinlikÜst bölümü, dantel kumaştan tasarlanan gelinliğin, oldukça zarif bir görünümü var. İnce ve taşlı kemer detayı ise ipek etek kısmı ile iyi bir uyum yakalamış. Zarif ve güzel görünümlü bir gelinlik modeli.

Bisiklet Yaka İşlemeli A Kesim İpek Gelinlik Önerisi

Bisiklet Yaka İşlemeli A Kesim İpek Gelinlik ÖnerisiBisiklet yakalı gelinlik, oldukça rahat bir forma sahip. Üst kısmı straplez üzerine, işlemeli tül giydirme şeklinde tasarlanmış. Etek kısmı ise ipek kumaştan belden oturtmalı bir kesime sahip. İşlemeleri ile ilkbahar aylarına uygun bir model.

Drapeli Straplez A Kesim İpek Gelinlik

Drapeli Straplez A Kesim İpek GelinlikTamamen ipek kumaştan tasarlanan gelinliğin, m yakalı bir büstiyeri bulunuyor. Büstiyerde drape detayları bulunan gelinliğin, siyah taş işlemeli ince kemeri de oldukça şık ve modern bir hava katmış. A kesim ipek gelinlikler arasında oldukça şık bir model.

İpek Kumaş A Kesim M Yaka Kemerli Gelinlik

İpek Kumaş A Kesim M Yaka Kemerli GelinlikDrapeli ve M yakalı straplez üst tasarımı bulunan gelinlik, tamamen ipek kumaşı ile oldukça gösterişli bir model. Bel kısmındaki taşlı ve çiçekli kemer detayı da son derece güzel görünüyor. Etek kısmındaki uçuşan ipek kumaş ise hem spor hem de şık bir hava katmış durumda.

Kalın Dantel Askılı A Kesim İpek Gelinlik Modeli

Kalın Dantel Askılı A Kesim İpek Gelinlik ModeliOmuzlara kadar gelen kalın dantel askıları ve üst kısımdaki tasarım, son derece asil bir görüntüye sahip. İpek gelinliklerin havasını tam olarak yansıtan bir model. Hem rahat hem de şık olmak isteyen gelin adayları için uygun bir gelinlik.

Kayık Yaka İpek Kumaş A Kesim Gelinlik

Kayık Yaka İpek Kumaş A Kesim GelinlikKayık yakalı ve Fransız dantel detaylı gelinlik, A kesim modeller arasında farkını ortaya koyuyor. Oldukça zarif bir görüntüsü bulunuyor. Bel kısmındaki ince kemer detayı ise etek kısmını dengeleyen bir görünüm oluşturmuş. Kayık Yaka İşlemeli A Kesim Gelinlikler için Tıklayın.

Kırık Beyaz Straplez A Kesim İpek Gelinlik Modeli

Kırık Beyaz Straplez A Kesim İpek Gelinlik ModeliOldukça sade bir görünümü olan gelinlik, göğüs altındaki taşlı tokası ile şıklık kazanıyor. Ön kısımdaki hareketlilik ise gelinliğin ipek kumaşını oldukça güzel gösteriyor.

Krem Rengi A Kesim Düşük Kol İpek Gelinlik

Krem Rengi A Kesim Düşük Kol İpek GelinlikKrem rengi ipek kumaştan tasarlanan gelinlik, zarif dantel apliklere sahip. Düşük kol bir model olarak tasarlanan gelinlik, farklı bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları için oldukça iyi bir seçenek. Ayrıca vintage bir havası da bulunuyor. Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlikler için Tıklayın.

Kuyruklu V Sırt Dekolteli A Kesim İpek Gelinlik Modeli

Kuyruklu V Sırt Dekolteli A Kesim İpek Gelinlik ModeliDerin bir V sırt dekoltesi bulunan gelinlik, ipek ve dantel karışımı bir kumaşa sahip. Asil bir A kesim gelinlik modeli arayan gelin adayları için uygun bir model. Ayrıca ilkbahar ayları için oldukça zarif bir seçenek olacaktır.

M Yaka Straplez Drapeli A Kesim İpek Gelinlik Modeli

M Yaka Straplez Drapeli A Kesim İpek Gelinlik ModeliSpor şık bir gelinlik arıyorsanız tam size uygun bir model. M yaka straplez büstiyeri, drapelerle hareketlendirilmiş. Üst kısımdaki drapeler ise ipek kumaştan yapılan eteği daha da gösterişli bir hale getirmiş durumda.

Sade Kuyruklu A Kesim İpek Gelinlik Önerisi

Sade Kuyruklu A Kesim İpek Gelinlik ÖnerisiDüz kesim straplez olarak tasarlanan A kesim gelinlik, ipek kumaşın tüm ihtişamını taşıyor. Hem şık hem de spor bir görünüm elde etmek isteyen kadınlara uygun bir model. Ayrıca düğün sonrası için de uygun bir gelinlik.

Straplez Drape Detaylı A Kesim İpek Gelinlik Modeli

Straplez Drape Detaylı A Kesim İpek Gelinlik ModeliOldukça şık bir model arayan gelin adayları için uygun bir ipek gelinlik. M yakalı straplez üstü, drapelerle hareketlendirilmiş. Göğüs altındaki gösterişli ve taşlı tokası ile toplanan gelinlik, ipek kumaş modeller arasında oldukça güzel bir seçenek.

Uzun Kollu Dantel Üst A Kesim İpek Gelinlik

Uzun Kollu Dantel Üst A Kesim İpek GelinlikHem dantel hem ipek hem de uzun kollu bir gelinlik hayal edenler için süper bir model. Geniş yuvarlak yakası ve boncuk detayları ile oldukça zarif bir hava kazandırılmış. İlkbahar ayları için uzun kolları ile oldukça uygun bir model.

Yarım Kollu Farklı A Kesim İpek Gelinlik Önerisi

Yarım Kollu Farklı A Kesim İpek Gelinlik ÖnerisiSpor şık gelinlik modellerinden bir tanesi daha. Üst kısmı yarım kollu ve kare yakalı olarak tasarlanmış. Bel kısmında ise ince ve boncuk – taş karışımlı bir kemer bulunuyor. Etek kısmı ise ipek kumaştan farklı tutturma şekilleri ile oluşturulmuş.

Yarım Kollu Güpür A Kesim İpek Gelinlik

Yarım Kollu Güpür A Kesim İpek GelinlikYarım kollu ve kibar bir gelinlik modeli arıyorsanız tam size uygun bir model. V yakası oldukça mütevazi bir görünüme sahip. Bel kısmında ise drapelerle oluşturulmuş bir kemer bulunuyor. İpek kumaştan tasarlanan gelinliğin kol detayları ise güpürden yapılmış.

Yarım Kollu İncili A Kesim İpek Gelinlik

Yarım Kollu İncili A Kesim İpek GelinlikÜst tasarımı oldukça farklı ve güzel bir gelinlik modeli. Tül üzerine inci işlemeleri bulunan gelinlik, ipek kumaş ve A kesim gelinlikler arasında öne çıkan bir seçenek. Ayrıca hem şık hem de farklı olmak isteyenlere uygun bir gelinlik.

A Kesim İpek Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

A Kesim İpek Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modeli seçimi elbette ki gelin adaylarının kişisel zevklerine göre yapılmaktadır. Fakat bir düğün organizasyonunun ortalama 4-5 saat sürdüğü varsayıldığı zaman giyilecek olan gelinliğin de gelin adayını sıkmayacak ve rahat hareket etmesine olanak verebilecek türde bir gelinlik olmasına özen gösterilmelidir. A kesim ipek gelinlikler bu açıdan oldukça konforlu ve kullanımı kolay gelinlik türlerine örnek olarak verilebilmektedir.

Her bütçeye uygun bulunabilecek A kesim ipek gelinlikler konusunda gelinliğin kumaşına dikkat edilmesi ve kumaşın gerçekten ipek olup olmadığından emin olunması gerekmektedir. A kesim gelinlikler hakkında bilinmesi gerekenlere buradan ulaşabilirsiniz. Gelinlik seçimi konusunda zarif bir kumaş olan ipek gelinlikler tercih edilecekse bu kumaş türünü giyecek olan bayanların da zarif yapılı olması gerektiği unutulmamalıdır. Yani çok fazla kilosu bulunan bir gelin adayı A kesim ipek bir gelinliğin içerisine girdiği zaman ne yazık ki istediği hoş görüntüyü yakalayamayacaktır.

İyi bir fiziki yapı isteyen ipek gelinlikleri normal hayatında da sadelikten hoşlanan gelin adayları tercih edebilmektedirler. İpek gelinliklerin pek çoğu A kesim şeklinde üretilmektedir. Bunun sebebi ise; bu kumaşın en güzel A kesim yapılarak gelinlerin üzerine yerleştirilebilmesidir. Bu tür gelinlikler gelin adaylarının üstünde oldukça asil durmaktadır ve kabarık ya da görkemli bir görüntü isteyen gelin adayları için uygun bir gelinlik tipi olmadığı söylenebilmektedir. İpek gelinliklerin seçiminde gelinliğinde en dar noktalarından olan bel kısmının gelin adayı üzerinde eğreti durmamasına ya da havada kalmamasına dikkat edilmesi çok önemlidir. Aksi takdirde bazı zamanlarda prova esnasında bile fark edilemeyen bu durum, düğün esnasında gelin adayı için bir kâbus haline gelebilmektedir.

A Kesim İpek Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

A Kesim İpek Gelinlik Önerileri ve FikirleriA kesim ipek bir gelinlik giymeyi düşünen gelin adayları, bu gelinliklerini şık bir taç ile süsleyebilirler. A kesim ipek gelinlikler sade gelinlik türlerinden oldukları için bu gelinlik türünde kullanılacak olan duvağın uzun olması gelin adayının çok hoş görünmesini sağlamakta olup, yine bu tür gelinliklerde abartılı takılar ile kombin yapabilmek mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here