Sadece tesettürlü gelin adaylarına hizmet vermesi ile bilinen Armine, özellikle son yıllarda yeni bir moda akımı olan tesettür modasını desteklemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda tesettür gelin adayları gelinlik modelleri seçerken oldukça zorlanmaktaydı. Bunun sebebi ise tesettür gelinlik olarak üretilmeyen modeller, normal gelinlik modellerine ekleme yapılarak ulaşılmaya çalışıyor, ancak bu çabalar boşa çıkıyor ve bütünlüğü olan gelinlik modellerine rastlanamıyordu. Ancak son yıllarda tesettüre karşı ilginin artmasıyla modaya yeni bir akım daha eklenerek bu konuda çalışmalar yapılmaya başlandı.

Armine markası ise, sadece tesettürlü bayanlara hizmet veren kaliteli ve şık ürünleri piyasaya çıkarmasıyla sevilen bir marka olarak bilinmektedir. Tesettür gelinlik modelleri konusunda da oldukça iddialı bir marka olan Armine, tafta kumaşı yeniden kullanmaya ve tesettür gelinliklerine farklı ve anlamlı bir hava katmaya başlamıştır.

Özellikle drapeli gelinlikler için kullanılması tavsiye edilen tafta kumaş, tesettür gelinliklerde de sıklıkla karşımıza çıkmaya başlamıştır. Tamamen pürüzsüz yapıya sahip kalın bir kumaş türü olan tafta, özellikle etek kısımlarında kullanılarak gelinliğe hem farklı bir hava katılmasını sağlamış hem de kapalı bir gelinlik modeli olan tesettür gelinliklerinde kat kat tüller kullanılmadan da bu kapalı görüntüye ulaşılmıştır. Mat ve parlak olarak iki farklı türü olan pafta kumaşlar gelin adayının isteğine göre şekil verilerek kullanılmaktadır.

Armine Tafta Tesettür Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Armine’nin kapalı gelin adayları için birbirinden güzel gelinlik modelleri bulunuyor. Genellikle iç göstermemesi adına tafta kumaşı tercih eden gelinler, Armine’de oldukça memnun olabilirler. Son derece güzel ve albenili modeller bulacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte 16 güzel Armine tafta gelinlik:

Basenden Oturan Etekleri Kat Kat Gelinlik Modeli

Basenden Oturan Etekleri Kat Kat Gelinlik ModeliBasenden oturtmalı modelin etek kısmı ince ince katlardan oluşuyor. Katlar sayesinde gelinliğe hareketli bir hava katılırken, üst tarafta kullanılan taşlar kadınsı bir ruh yansıtıyor.

Bel Kısmı Drapeli Armine Marka Gelinlik

Bel Kısmı Drapeli Armine Marka GelinlikTamamen tafta kumaştan çalışılmış modelin bel kısmında küçük bir drape mevcut. Tesettürlü gelinlerin sıklıkla tercih ettiği modelin yakası yuvarlak bir kesime sahip.

Dik Yaka Güpürlü Tesettür Gelinlik

Dik Yaka Güpürlü Tesettür GelinlikTürbanlı gelinler için tasarlanmış model vücut hatlarını belli etmiyor. Tamamen güpürden yapılmış ve belden aşağı inen tül bir kuyruğu bulunuyor.

Göğüs ve Bilek Kısmı İnci İşlemeli Gelinlik

Göğüs ve Bilek Kısmı İnci İşlemeli GelinlikBu gelinlik modeli adeta bulut gibi görünüyor. Göğüs kısmında yoğun bir şekilde küçük inciler döşenmiş. Aynı şekilde bilek manşetlerinde de bu incilere yer verilmiş.

Hakim Yaka Tül Tesettür Gelinlik

Hakim Yaka Tül Tesettür GelinlikArmine marka tesettürlü bu gelinlik fazlasıyla gösterişli duruyor. Bel ve göğüs kısmında son derece şık bir taş işlemesi yapılmış. Aynı şekilde baş örtüsünde de bu taşlar başarılı bir şekilde işlenmiş.

İnci Detaylı Kabarık Gelinlik

İnci Detaylı Kabarık GelinlikPrenses model olan bu gelinlikte etek kısmında güpür süsleme tercih edilmiş. Baş örtüsündeki inci işlemeler ise çok hoş bir hava katıyor.

İspanyol Kol Tafta Türbanlı Gelinlik

İspanyol Kol Tafta Türbanlı GelinlikSaten kumaş kullanılan gelinlik daha çok zayıf bir vücuda sahip gelinlerin tercih etmesi gereken bir model. İspanyol kolları ve boyundan aşağıya kadar inen şerit şeklindeki işlemelerle bir bindallıyı andırıyor.

Kabarık Taşlı Türbanlı Gelinlik Modeli

Kabarık Taşlı Türbanlı Gelinlik ModeliKrem rengi saten kumaş ile çalışılmış model oldukça kabarık duruyor. Boğum boğum kabarıklık yapılan eteğin sol tarafından inen tül ise çeşitlilik katıyor.

Kemer Detaylı Tafta Üzerine Tül Gelinlik Modeli

Kemer Detaylı Tafta Üzerine Tül Gelinlik ModeliKapalı gelinler için tasarlanmış oldukça zarif bir model daha. Kollarda İspanyol tarz çalışılmış, kumaş olarak saten tercih edilirken üst kat olarak taşlı tüle yer verilmiş.

Kırık Beyaz İri Taşlı Tesettür Gelinlik

Kırık Beyaz İri Taşlı Tesettür Gelinlikİrili ufaklı altın sarısı taşlarla süslenmiş olan bu model gösterişi sevenler için. Krem renk tercih edilen modelin ön kısmındaki ve baş örtüsündeki büyük taşlar dikkat çekiyor.

Kolları Dantel Taş İşlemeli Türbanlı Gelinlik

Kolları Dantel Taş İşlemeli Türbanlı GelinlikŞal yaka gelen bu model de yine ince bir vücuda sahip olan gelinlerin tercih etmesi gereken bir gelinlik. Güpür üzerine işlenmiş küçük taşlarla pırıltılı bir ifade verilmiş.

Krem Rengi Osmanlı Motifli Türbanlı Gelinlik

Krem Rengi Osmanlı Motifli Türbanlı GelinlikKolları manşetli, krem renk çalışılan bu gelinlik modeli Osmanlı motifleri taşıyor. Gelinliğin ön tarafına ve duvağına yapılmış nakışlar sarayvari bir his uyandırıyor.

Krem Rengi Sepet Örgü Kapalı Gelinlik

Krem Rengi Sepet Örgü Kapalı GelinlikBu modelde farklı çizgilere yer verilmiş. Gelinliğin etek kısmında tül kullanılırken, üst tarafta sepet örgüsünü andıran bir tasarım uygulanmış. Üzerine işlenen ışıltılı taşlar ise çok hoş görünüyor.

Pelerinli Kırık Beyaz Gelinlik Modeli

Pelerinli Kırık Beyaz Gelinlik ModeliKabarık prenses modeli bu gelinliğin yaka ve göğüs kısmında kullanılan işlemeler gerçekten çok başarılı. Baş örtüsü olarak farklı bir uygulama yapılırken, omuzdan inen pelerinle zarif bir görünüme ulaşılmış.

Tafta Kumaş Üzerine Dantel İşlemeli Kemerli Gelinlik

Tafta Kumaş Üzerine Dantel İşlemeli Kemerli GelinlikSaten kumaş üzerine yoğun dantel ve güpürle süslenen model izleyenin gözlerini dolduruyor. Bel kısmında kullanılan kemer detayı az da olsa ışıltının olması gerektiğini göstermiş.

Yoğun Taş İşlemeli Krem Rengi Gelinlik

Yoğun Taş İşlemeli Krem Rengi GelinlikAltın sarısı taşlar ve incilerle yoğun bir şekilde süslenmiş olan model ışıltıyı çok sevenler için ideal olabilir. Göğüs kısmında kullanılan taşlı parçanın üzerine gelen düşük omuz havası değişik bir görüntü oluşturmuş.

Armine Tafta Tesettür Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Armine Tafta Tesettür Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Dini bir inanışı temsil eden tesettür giyim tarzında gelinlik modeli seçilirken özellikle vücut hatlarının fazla dikkat çekmesinden ve tenin gözükmesinden kaçınılmaktadır. Bu sebeple ideal bir kumaş türü olan organze seçimi, gelinlik modelinin etek kısmında ve üst kısmında kullanılarak hem tesettürün amacına uygun bir gelinlik ortaya çıkarılabilmekte hem de şık ve zarif bir görüntü oluşturulmaktadır.

Armine Tafta Tesettür Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Armine Tafta Tesettür Gelinlik Önerileri ve FikirleriDökümlü durmayan ancak katlı görüntü oluşturması sebebi ile tercih edilen organze kumaşlar, Armine gelinlik firmasında tesettür modellerinde sıklıkla kullanılmıştır. Özellikle gelinliğin üst kısmında drape oluşturulurken kullanılan bu kumaş türü, etek kısmında kabarıklık vermek için tercih edilmiş ve ortaya hem şık hem de gösterişli gelinler çıkmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here