Askılı gelinlik modelleri hiçbir zaman modası geçmeyen ve genel olarak risksiz bir model olduğu için çok fazla sevilen ve tercih edilen bir modeldir. Hemen her vücut tipine sahip olan gelin adayı her mevsimde askılı modeli tercih edebilmektedir.

A kesim, tam balık, yarım balık ve kabarık modellerin hepsinde askılı model kullanılabilir. Özellikle büyük göğüslü gelin adayları için taşınması daha kolay olacağından dolayı straplez gelinliğe oranla daha çok tercih edilmesi gereken bir modeldir. Pek çok gelin adayı tarafından kusurları kapatma özelliği nedeniyle çok tercih edilen A kesim gelinlikler kalın askılarıyla gayet şık bir görünüm sağlayacaktır.

Omuz genişliği fazla olan kadınlar askılı gelinliği rahatlıkla seçebilirler, dar omuzlu kadınların ise kesinlikle uzak durması gereken bir modeldir. Çünkü omuzları olduğundan daha küçük gösterecektir. Bunun yanında omzu geniş adayların çapraz askılardan uzak durmaları gerekir; çünkü omzu olduğundan daha geniş gösterecektir. Dikkat çekmek isteyen gelin adayları derin sırt dekoltesiyle askılı gelinlik tercih edebilir. Özellikle dantel askı terich edilmişse çok zarif bir görünüm ede etmek kaçınılmazdır.

Sevimli görünüşüyle ön plana çıkan midi boy gelinliklerde askı çok kullanılan bir detaydır. Tüllü askılı midi ilkbaharlık gelinlikler için tıklayın. Kumaş dışında bir de sadece taş olan askılar da vardır, bu tür askı seçenlerin de dikkat etmesi gerekir; taşlar genellikle gün sonunda omuzlara izlere, kızarıklıklara ve dolayısıyla kötü görünüme neden olmaktadır.

Askılı Gelinlik Nasıl Seçilir?

Askılı Gelinlik Nasıl Seçilir?Askılı gelinlik seçecek olan gelin adaylarının öncelikle gelinliğin modeline karar vermesi gerekir; çünkü askı gelinliğe göre şekil alır, pek çok çeşitte olabilir, pek çok gelinlik tipine de yakışır. Eğer V yaka bir gelinlik seçilmişse kalın askı tercih edilmelidir. Eğer dantel detayı etek kısımlarında varsa askıda da kullanılması doğru olacaktır.

Eğer sırtı açık askılı gelinlik seçilecekse mutlaka iç çamaşırının da buna uygun seçilmesi gerekir. Askılı sırtı açık gelinlikler için tıklayın. Çok büyük göğüslere sahip olmayan adaylarda genellikle yapıştırmalı sutyenler kullanmak doğrudur.

Askıların boyu önemli noktalar arasındadır; askılar dikildikten sonra mutlaka düğün öncesi son bir deneme yapılmalıdır, askıları sürekli düşen hareketi engelleyen durumların ortaya çıkması önlenmelidir.

Askılı Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?

Askılı Gelinlik Hangi Tarza Yakışır?Askılı gelinlikler her tarz gelin adayı için uygun olabilir. Burada önemli olan gelinlikte kullanılan kumaş ve dantellerdir. Klasik bir gelin adayı için çok kabarık olmayan A tipi askılı gelinlikler kullanılabilir. Bohem bir yaşam tarzı benimsemiş kadınlar dağınık bir topuzla askılı gelinlik giyerek çok şık görünebilirler.

Kabarık prenses gelinlik seçmiş gösterişi seven adaylar hem gelinliğin eteklerinde hem de askılarda güpür detay kullanabilirler. V yakalı gelinlik modellerinde kalın askılar kullanılabilir, bu tür gelinlikler omzu geniş gelin adayları tarafından seçilirse mantıklı bir seçim yapılmış olur.Sade saten gelinlik tercih edenler de kalın askılar seçerek gelinliğin uyumlu olmasını sağlayabilirler.

Askılı Gelinlik Modelleri için Aksesuarlar

Askılı Gelinlik Modelleri için AksesuarlarAskılı gelinlik modellerde çok gösterişli kolyeler kullanmak göğüs kısmında kalabalık bir görüntü yaratacağı için göz yoran bir durum ortaya çıkar. Bu nedenle gösterişli kolyeler yerine daha sade ve zarif modeller seçilmesi ve uygun küpelerle kombinlemek doğru olacaktır.

Askılı gelinlikler için uzun ya da kısa her iki duvak da kullanılabilir. Gelin adayları genellikle fotoğraf çekimlerinde uzun duvak kullanıp, daha sonra rahat hareket etmek için kısa duvakla düğüne devam eder.

Yine askılı gelinliklere yapılan saç modeline göre tokalar ve taçlar kullanılabilir. Gelinlikte kullanılan askının kumaşından dikilen eldivenler de uyumlu bir görünüme yardımcı olacaktır.Askılı gelinlik için gelinliğe uygun hemen hemen tüm tip gelin ayakkabısı giyilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here