Her kadın için hayallerini süsleyen bir gelinlik modeli vardır. Eğer sizin modeliniz prenses kesim gelinlikse en doğru şekilde giymeye özen göstermelisiniz. Vücut tipinizden kullanacağınız aksesuara kadar hemen her detaya zaman ayırmalısınız. Prenses gelinlikler; taşlı, dantelli, askılı ya da straplez fark etmeksizin gelinlerin gözdesi oldu. Hem çok şık görünen hem de vücudun hemen her kusurunu örten bu mükemmel gelinlikler, dilediğiniz şekilde zenginleştirilebilir.

Prenses model gelinlikler, genellikle kayık yaka ve straplez kesim ile tamamlansa da birçok kadın, askılı olanları tercih etmektedir. Üstelik askılı bir gelinliğin, daha rahat bir kullanımı olduğu da bilinmektedir.

Gelinliğinizin kesimi kadar tasarımı da önemlidir. Taşlı prenses gelinlik istiyorsanız tercih edeceğiniz taşa karar vermelisiniz. Ancak hem askılı hem de taşlı bir gelinliğiniz olacaksa özellikle düşünmeniz gereken detaylar çok daha fazladır. Askılı prenses gelinlikler, gelinlerin en çok tercih ettiği modellerdir. Çünkü bu tarz bir gelinliğe hem dantel hem taş hem de sadece kumaş ile inanılmaz bir görünüm kazandırılabilir. Taşlı gelinlik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Askılı prenses gelinlikler, gelinlerin omuz- bel dengesini oluşturması açısından da önemlidir. Tercih edeceğiniz askı önemli olmakla beraber straplez kesime nazaran daha kullanışlı ve rahat bir tercih olacaktır. Çünkü bu kesim gelinlikler, kabarık eteğe sahiptir. Hem kabarık etek hem duvak hem de straplez olunca kontrol zor olabilmektedir. Askı, bu noktada oldukça önemli bir detaydır. Bu detayı omzunuzun yapısına bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Özellikle prenses kesimde olan gelinlikler için askı seçeneği de oldukça çoktur.

Askılı Prenses Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Prenses gelinlikler, son birkaç yılın en popüler ve gösterişli modellerindendir. Genel olarak kayık yaka veya straplez büstiyerlerle tercih edilirler. Buna karşın daha kullanışlı gelinlik modelleri yaratmak için askı detayları da sıklıkla kullanılır. İster kalın ister spagetti askılar kullanarak hayallerinizi süsleyen gelinliği, daha rahat bir forma dönüştürebilirsiniz. İşte sizlere 10 tane askılı prenses gelinlik modeli önerisi:

Askılı Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik Modeli

Askılı Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik ModeliPrenseslere layık bu model, tamamı dantel işlemeli zarafet dolu gelinlik modelidir. M yakalı, straplez olan gelinlik, dantel askılardan başlayarak, etek uçlarına kadar kullanılan dantel işlemeler, zengin bir görünüm sunmaktadır. Bele oturan prenses modeli gelinlik vücut hatlarını da ortaya çıkarmaktadır. Askılı olduğu için hareket özgürlüğü veren model rahatına düşkün gelin adayları için muhteşem bir tercihtir.

İlginizi Çekebilir: 2017 Kabarık Straplez Gelinlikler

Askılı Taş İşlemeli Tül Prenses Gelinlik Modeli

Askılı Taş İşlemeli Tül Prenses Gelinlik ModeliTaş işlemelerin, askılardan başlayarak straplez yakanın ve üst bedenin tamamında yer aldığı çok gösterişli gelinlik modelidir. Prenses olan gelinliğin, alt kısmında kullanılan yoğun tüller zengin bir görünüm sunmaktadır. Omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkaran model,birçok gelinin hayalleri arasında yer alan zengin görünümlü modeldir.

Buna da Göz Atın: Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlikler

Dantel Tül Askılı V Yaka Prenses Gelinlik Önerisi

Dantel Tül Askılı V Yaka Prenses Gelinlik ÖnerisiDantel ve tülün birlikte kullanılmasıyla oluşturulan gelinlik, çok asil görünümlü modeldir. Dantelin ağır ve şık görünüşü sizi şahane bir gelin yapmaya yetecektir. V yakalı olan, askılı gelinlikte bele kadar kullanılan dantel detaylar, prenses eteğinde sade tül ile birleşerek, duru bir güzellik ortaya çıkarmaktadır.

Geniş Yaka Taşlı Prenses Gelinlik

Geniş Yaka Taşlı Prenses GelinlikÖzel gününüzde kendinizi prenses hissedeceğiniz çok asil ve mütevazı bir gelinlik modelidir. Askılarında yer alan ince taş işlemeler, kemerde kullanılantaş işlemeler ile bütünlük kazanmaktadır. Üst kısımda yer alan, bembeyaz saten alt kısımda sade tül ile birleşerek sade ve şık bir görünüm sunmaktadır. Her mekânda ve her mevsimde rahatlıkla kullanılabilecek harika gelinlik modelidir.

Tavsiye Ederiz: Prenses Gelinlikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnce Askılı Dantel Dekolteli Prenses Gelinlik Önerisi

İnce Askılı Dantel Dekolteli Prenses Gelinlik ÖnerisiÖnümüzdeki sezonda prenses gelinlik seven, gelinlerin tercih edebileceği nefis bir modeldir. İnce askılı, göğüs dekoltesi olan gelinlik, kendine güveni olan gelinlerin kullanabileceği iddialı bir modeldir. Üst kısımda ve prenses eteğinde kullanılan dantel işlemeler, çok dikkat çekici ve moderngörünmektedir. Tafta kumaş üzerine yapılan tül detayı,gelinliği oldukça gösterişli hale getirmektedir.

Kalp Yakalı Taşlı Askılı Gelinlik Önerisi

Kalp Yakalı Taşlı Askılı Gelinlik ÖnerisiGösterişli ve zengin görünümü seven gelinlerin, tercihleri arasında yer alan çok gösterişli, ışıltılı bir modeldir. Kalp yakalı, taşlı, askılı olan gelinlik, taş işlemeleriyle çok dikkat çekici görünmektedir. Prenses eteğinde kullanılan, sade tül gelinliğe asillik katmaktadır. Her mekânda kullanıma uygun olan model,birçok gelinin hayallerini süslemektedir.

Spagetti Askılı Taşlı Tül Prenses Gelinlik Modeli

Spagetti Askılı Taşlı Tül Prenses Gelinlik ModeliZarafet ve asilliği tam anlamıyla gösteren, çok şık gelinlik modelidir. Kendinizi prenses hissedeceğiniz bu model çok modern görünümdedir. Spagetti askılar, omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarırken derin göğüs dekoltesi bakışları üzerinize çekecektir. Saten ve tülün birlikte kullanıldığı modelde bele uygulanan, taş işlemeli detaylar gelinliğin ışıltısını arttırmaktadır. Zarif ve şık olmak isteyen gelinlere önere bileceğimiz harika bir modeldir.

Taş İşlemeli Drapeli Saten Prenses Gelinlik Önerisi

Taş İşlemeli Drapeli Saten Prenses Gelinlik ÖnerisiOmuzda askılardan başlayan taş işlemeler, kalp kesim olan göğüs kısmından göbeğe kadar ulaşmaktadır. Göğüste kullanılan saten üzerine yapılan drapeler etek kısmında devam etmektedir. Saten ve taş işlemeler ile adeta göz kamaştıran gelinlik farklılıktan yana olan iddialı gelinlerin tercihleri arasında yer alan modeldir.

Üç Boyutlu Desenli Tüllü Askılı Prenses Gelinlik

Üç Boyutlu Desenli Tüllü Askılı Prenses GelinlikÜç boyutlu desenli tülünaskılardan başlayarak prenses gelinliğin tamamında kullanıldığı çok ihtişamlı bir gelinliktir. Zengin ve iddialı görünümünden ödün vermek istemeyen ve akıllarda iz bırakmak isteyen gelinlerin hayalleri arasında yer alan muhteşem gelinlik modelidir. Kendinizi çok özel hissedeceğiniz modelli her yer ve mekânda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 2017 Üç Boyutlu A Kesim Gelinlikler

V Yaka Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik Modeli

V Yaka Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik ModeliV yakalı, göğüs dekoltesi olan gelinlik, mütevazı ve asillikten yana olan gelinlere yönelik bir modeldir. Dantelin zarifliği ve tülün şıklığını birlikte buluşturduğu model, çok modern görünüme sahiptir. Dantelin ağır ve kusursuz görünümü sizi düğününüzün yıldızı yapacaktır. Daima akılda kalmak isteyen bir gelin olmak isteyenlere bu tarz gelinlikler tercih etmelerini önerebiliriz.

Askılı Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Askılı Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Prenses gelinliğiniz için askı detayı istiyorsanız askının nasıl olacağına karar vermelisiniz. Kararınızı verirken omuzlarınızın ölçüsünü dikkate almalısınız. Kalın askılı bir gelinlik, omuzlarınız genişse sizin için uygun olacaktır. Hem omuz toparlayıcı görünür hem de kol ve bel dengenizi bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Askılı gelinliğinizin ince askıya sahip olmasını istiyorsanız ya ip ya da kumaş kullanabilirsiniz. İp askılar, prenses gelinliklerle birlikte yaz için çok uygundur. Hem gelinliği taşımanızı sağlar hem de çok zarif görünür. Fakat oldukça risklidir. Bu yüzden özellikle kopma konusuna kesinlikle dikkat etmelisiniz. İp riskine girmek istemezseniz kumaş askılar sizin için uygun olacaktır.

Askılı gelinliklerde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri, girinti kısımlarıdır. Gelinliğin kol altı ile göğüs kısmını orantılı kesen askıları tercih etmelisiniz. Aksi halde orantısız ve dengesiz görünebilir. Gelinlerin en sık şikâyet ettiği bir diğer konu da askıların devamlı düşmesidir. Bu yüzden siz gelinliğinizi yaptırırken gereken sıkılıkta olmasına özen gösterin. Devamlı düşen askı ile uğraşmanız zor olur. Eğer içten düğme gibi bir seçenek olursa gelinlik askısı ayarlanabilir.

Askılı Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Askılı Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriBirçok gelin, prenses gelinlikler için straplez seçeneğini kullanıyor. Fakat göğüs ölçüleriniz bunun için uygun değilse bu modelden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Etek kesimine karar verdikten sonra kayık yaka askıyı tercih edebilirsiniz. Kayık yakalar, bu tarz gelinlikler için en iyi önerilerdir. Çünkü göğüsleri daha derli toplu gösterir. Omuz dengesini de çok daha rahat kurar.

Askılı prenses gelinlikte en hoş detay, taşlardır. Bu yüzden özellikle askı kısımlarında, özel taşlar kullanmanız ışıltınızı arttıracaktır. Yukarıdan bele kadar inen taşlar, gelinliğin şıklığını arttıracaktır. Prenses gelinliğin, askı ile bütünlüğünü sağlayan bir diğer detay ise danteldir. Özellikle askı kısmında geniş dantel kullanmanız zarafetinizi inanılmaz kılacaktır. Danteli hem gövdede hem de yukarıda kullanabilirsiniz. Önemli olan bir diğer detay ise gelinliğin arka kısmıdır. Eğer kabarık gelinlik istiyorsanız arka kısmının olabildiğince sade görünmesini sağlamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here