Gelinliğin en sık kullanılan ve her vücut tipi tarafından rahatlıkla tercih edilebilmesi sebebi ile tercih edilen etek modeli olan A kesim etekler, saten kumaşlar ile de yapılabilmekte ve romantik bir görüntüden öte zarif bir görüntü oluşturmaktadır.

Daha sade bir gelinlik modeli oluşmasını sağlayan saten kumaşlarda, yeni sezonda özellikle cepli etek modellerinde de karşımıza çıkacak ve sıra dışı bir görüntü oluşturmasıyla birlikte aynı zamanda olağanüstü bir şıklık da ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda bu tür gelinlik modellerinde saten kumaşın üzerine dantel veya tül işlemeler de yapılabilmektedir.

Kişiden kişiye değişen vücut tipleri gelinlik modellerinde de farklılıklar oluşmasına sebep olmaktadır. Saten kumaşlar çabuk kırıştığından ve vücuda oturan modellerde kusurları ortaya çıkardığından dolayı pek tercih edilemiyor olsa dahi, gelinliğin asil halini vurguladığından dolayı vazgeçilememektedir. Bu sebeple özellikle bu modellerde sadelik ön planda tutulmakta ve etek kısımlarında bol modeller ve hatta çoğunlukla A kesim etekler tercih edilmektedir. Askılı gelinlik modellerinde de tercih edilen saten kumaşlar, gelinliğin üst kısmında dantel detaylarla birlikte tercih ediliyor olsa da etek kısmında tamamen sadelikten yana gidilmekte ve yeni sezonun gözde etek modellerinden A kesim ve cepli etek modellerine yönelme sağlamaktadır. Aynı zamanda spor bir görüntü de sağlayan bu gelinlik modellerinde kalite ön planda tutulmakta ve hem spor hem şık gelinlik modelleri için tercih edilmektedir.

Askılı Saten A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Gelinlik modelleri arasında en sık tercih edilenler genellikle askılı ve kabarık olanlarıdır. A kesim çoğunlukla vücudu orantılı ve fazla kiloları olmayanlar tarafından tercih edilir. Bu yazımızda ise sevgili gelin adaylarımıza askılı ve saten kumaş kullanılmış A kesim gelinlik fotoğraflarını sunuyoruz.

Askılı Saten Taş İşlemeli A Kesim Gelinlik

Askılı Saten Taş İşlemeli A Kesim GelinlikTamamen saten kumaştan yapılan gelinliğin, kemer ve yaka kısmında bulunan taş işlemelerharika görünüyor. A kesim ve kuyruklu gelinlik, son derece sade bir şıklığa sahip.

Askılı Yuvarlak Yaka Saten A Kesim Gelinlik Modeli

Askılı Yuvarlak Yaka Saten A Kesim Gelinlik ModeliYuvarlak yakası ile mütevazi bir görünüme sahip olan gelinlik, bel kısmındaki fiyonk kemeri ile harika görünüyor. A kesim eteği, saten bir parça kumaşla detaylandırılmış spor bir şıklığa sahip.

Drapeli Saten A Kesim Askılı Gelinlik

Drapeli Saten A Kesim Askılı GelinlikDrapeli bir şekilde tasarlanan gelinliğin yakası, askılar ile toplanmış ve saten kumaşın asaletini taşıyor. Kırık beyaz rengindeki gelinlik, sade bir şıklığa sahip.

Drapeli V Yaka A Kesim Askılı Gelinlik

Drapeli V Yaka A Kesim Askılı GelinlikDrapeli bir şekilde tasarlanan gelinliğin üst kısmı, taş işlemelere sahip. Göğüs kısmında ve bel kısmında bulunan drapeler, saten gelinliğin gösterişli bir hal almasını sağlamış.

Güpür İşlemeli Saten Askılı Gelinlik

Güpür İşlemeli Saten Askılı Gelinlikİnce askılı gelinlik, güpür işlemeler ile şekillendirilmiş. Bel ve basen kısmını saran güpür işlemeler, gelinliğin harika muhteşem görünmesini sağlamış. Güpürlü dar gelinlikler için tıklayın.

İşlemeli Kuyruklu Askılı A Kesim Gelinlik Modeli

İşlemeli Kuyruklu Askılı A Kesim Gelinlik ModeliGöğüs altında bulunan gösterişli taş işlemeleri bulunan gelinliğin, önden oldukça sade bir görünümü var. Arka kısmındaki kabarık eklenti ise gelinliğe asil ve şık bir hava katmış.

Kalın Askılı V Yaka A Kesim Kırık Beyaz Gelinlik Modeli

Kalın Askılı V Yaka A Kesim Kırık Beyaz Gelinlik ModeliTamamen saten kumaştan yapılan gelinlik, boncuk işlemeli kemeri ile harika görünüyor. Kırık beyaz rengindeki gelinlik, A kesim formu ile sade gelinlik isteyen gelin adayları için harika bir seçenek.

Kemer Detaylı Sade Saten Askılı Gelinlik

Kemer Detaylı Sade Saten Askılı GelinlikMükemmel bir kesime sahip olan gelinlik, sade şıklığını taş işlemeli bir gelinlikle, bütünleştirmiş. V yakası ve askıları ile hem şık hem de rahat bir gelinlik. Düşük omuz kemerli a kesim gelinlikler için tıklayın.

Krem Rengi Drapeli Askılı Saten Gelinlik

Krem Rengi Drapeli Askılı Saten GelinlikYuvarlak yakası, askılarla toplanan gelinliğin drapeli formu oldukça güzel görünüyor. Kemer detayı ve etek kesimi ile mükemmel bir gelinlik.

Kuyruklu Saten Askılı A Kesim Gelinlik

Kuyruklu Saten Askılı A Kesim GelinlikKayık yakalı formu ve askıları ile oldukça mütevazi bir gelinlik modeli. Arka kısmı kabarık bir şekilde tasarlanan gelinlik, mükemmel bir kesime sahip.

Sade Saten Askılı A Kesim Gelinlik

Sade Saten Askılı A Kesim GelinlikKalın askıları ile saten kumaşın verdiği asaleti yansıtan bir gelinlik. Kırık beyaz rengindeki saten kumaş, gelinliğe ihtişamlı bir hava katmış.

Şapka Duvaklı Saten Askılı Gelinlik

Şapka Duvaklı Saten Askılı GelinlikFarklı bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için harika bir model. V yakası ve kalın askıları ile harika bir model. Şapka şeklindeki duvağı ile oldukça gösterişli bir gelinlik. Saten A kesim uzun duvaklı gelinlikler için tıklayın.

Saten Sırt Detaylı A Kesim Askılı Gelinlik

Saten Sırt Detaylı A Kesim Askılı GelinlikV şeklindeki yaka ve sırt detayı ile harika bir gelinlik. Sade bir şıklığı bulunan gelinlik, birçok gelin adayının tarzını yansıtan bir model.

Saten Üzeri Güpür İşlemeli Askılı Gelinlik

Saten Üzeri Güpür İşlemeli Askılı GelinlikÜst kısmı güpür bir kumaştan transparan tasarlanan gelinlik, dar kesime yakın A formu ile harika görünüyor. Krem rengi kumaşı ve zarif güpür işlemeleri ile zengin görünen bir gelinlik modeli.

Taş İşlemeli Askılı Bej Saten Gelinlik Modeli

Taş İşlemeli Askılı Bej Saten Gelinlik ModeliBej renkli sade saten kumaştan yapılan gelinliğin, omuzlarındaki taş işlemeli detay harika görünüyor. Zarif bir model olan gelinlik, rahat bir forma sahip.

Tül Detaylı Askılı Saten A Kesim Gelinlik Modeli

Tül Detaylı Askılı Saten A Kesim Gelinlik ModeliEteği tül bir kumaş ile süslenen gelinlik, saten kumaşı ile harika görünüyor. İnce askıları ve kemer detayı ile gösterişli bir gelinlik modeli.

Askılı Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Askılı Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Farklı gelinlik modelleri arasında yer alan bu tür gelinlik modelleri seçilirken özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, saten kumaşın kalitesidir. Kaliteli bir saten kumaş tercih edilmez ise kumaş çabuk kırışacağından dolayı düğün gününün kâbus gibi geçmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple kaliteli bir saten kumaş ile tercih edilecek askılı A kesim gelinlikler kaliteli bir görüntüye sahip olur ise çok daha fazla dikkat geçici olmaktadır.

Askılı Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Askılı Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriA kesim gelinlik modellerinde saten kumaş tercih edilecek ise genellikle kıvrımlı veya volanlı etekler kullanılmaktadır. Farklı ve sıra dışı gelinlik modelleri arasında yer alan saten kumaşların kullanıldığı gelinlikler, genelde sadece gelinliğin üst kısmında dantel veya tül işlemelere yer vermekte ve dantel veya tül askılar ile tamamlanan bu gelinlikler düğün günü için oldukça şık bir tercih olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here