Yaz düğünlerinin sayısı azalmaya başladığı sıralarda, sonbahar gelin adayları, gelinlik seçme telaşı içinde hazırlıklarını sürdürmektedir. Bu aylar için en uygun gelinliği bulmak isteyen gelinler için askılı gelinlik modelleri, modern tasarımları ve kesimleri ile oldukça zarif suran seçenekler arasındadır. Saten ve dantel kumaşların kalın ya da ince askılarla birleşimi, romantik tarzın göstergesi olan tasarımların ortaya çıkışını sağlamıştır. Askılı sonbahar gelinliklerinde göğüs dekoltesi birçok modelin cesur gelin adaylarına yönelik olmasını sağlıyor. Sonbaharlık gelinliklerde özellikle bohem bir havanın olduğunu, dantel kumaşın sıklıkla kullanıldığını görüyoruz.

Sonbahar gelinleri için hazırlanan askılı gelinlik modellerinde, gelinlikle bir bütün olarak çizilmiş tasarımların yanı sıra, sonradan eklenen askılar dikkat çekiyor. Özellikle dantel gelinliklerde kalın askılar, gelinliğin üst kısmından hiç ayrılmadan tasarlanmış şekli ile son derece asil duruş sergiliyor. Klasik ve sade gelinlik tarzına en yakın gelinliği arayanların birçok gelinlik markasının koleksiyonları içinde er alan askılı gelinlikleri görmeleri gerekir. Her model gelinlik tasarımında askı detayları gelinliğin zarif ve asil durmasını sağlıyor.

Sonbahar gelinleri için yeri ayrı olan askılı gelinlikler, balık ve prenses modelleri ile beraber tasarlandığında gösterişli bir hava katmaktadır. Gelin saçı konusunda da gelinleri zora sokmayan askılı gelinlikler, açık ya da toplu istenilen modelin oldukça şık durmasını sağlamaktadır. Askıların geniş tutulduğu gelinlikler, omzu geniş olan ve straplez giymekten kaçınan gelinler için doğru bir seçenek oluşturmaktadır. Diğer yandan ufak omuz yapısına sahip olan gelinler için, askılı gelinlikler uzak durulması gereken modellerdir.

Askılı Sonbaharlık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Düğün için en romantik mevsim olan sonbaharı seçtiyseniz ve zarif bir gelin olmak istiyorsanız işte size birbirinden başarılı modeller! Hem iri göğüslü hem de çok zayıf kişilerin rahatlıkla kullanabileceği askılı gelinlik modelleri için aşağıdaki görsellere göz atmanız yeterli.

Yarım Balık Fransız Güpür Sonbaharlık Askılı Gelinlik

Yarım Balık Fransız Güpür Sonbaharlık Askılı GelinlikTamamen Fransız güpür kumaştan yapılan gelinlik, oldukça sade olmasına rağmen şık bir görüntüye sahip. Yarım balık şeklinde tasarlanan eteği ve mükemmel üst kesimi ile sonbahar gelinlerinin beğenerek tercih edebileceği bir gelinlik.

Tül Güpür İşlemeli Askılı Sonbaharlık Gelinlik

Tül Güpür İşlemeli Askılı Sonbaharlık GelinlikPrenses modeldeki gelinlik, straplez üste sahip ve tülden oluşan askıları bulunuyor. Straplez şekildeki büstiyer kısmı tamamen güpür bir kumaştan tasarlanmış ve kumaşın devamı, belden eteğe doğru inerek güzel bir görünüm oluşturmuş.

Sonbaharlık Krem Rengi Dantelli Balık Modeli Gelinlik

Sonbaharlık Krem Rengi Dantelli Balık Modeli GelinlikSaten kumaş üzerine dantel giydirilen gelinliğin, mütevazi bir yaka tasarımı ve kalın askıları bulunuyor. Bel kısmındaki saten kumaş ile bel kıvrımının ince görünmesi sağlanmış. Dar formda inen gelinlik, yarım balık eteği ile oldukça asil görünüyor.

Saten Drapeli Sonbaharlık Askılı Gelinlik Önerisi

Saten Drapeli Sonbaharlık Askılı Gelinlik ÖnerisiOldukça sade ve dar kesim formu ile şık bir gelinlik. Kalın askıları, derin V yakası ve göğüs altındaki işlemeleri ile gereken hareket kazandırılmış. Ayrıca drapeli bir şekilde bel kısmının oturması sağlanmış.

Saten Drapeli Balık Askılı Gelinlik Modeli

Saten Drapeli Balık Askılı Gelinlik ModeliSaten kumaştan yapılan gelinlik, kırık beyaz rengi ile tam bir sonbahar gelinliği. Göğüs kısmından basene kadar drapelerle oturtulan gelinliğin, yarım balık kesim bir eteği bulunuyor.

Sade Sırt Dekolteli Sonbaharlık Gelinlik

Sade Sırt Dekolteli Sonbaharlık GelinlikTafta kumaştan tasarlanan gelinlik, oldukça asil bir görüntüye sahip. Sade bir şekilde tasarlanmasına rağmen sırt ve arka kısmındaki detaylar ile oldukça gösterişli görünüyor. Etek kısmına sonradan eklenen kabarıklık, tafta kumaştan yapılan bir kuyrukla sağlanmış.

Kuyruklu Yarım Balık Askılı Sonbaharlık Gelinlik

Kuyruklu Yarım Balık Askılı Sonbaharlık GelinlikSaten bir kumaşa sahip olan gelinliğin, V yakası ve kalın askıları bulunuyor. Göğüs ve askılarında bulunan güpür işlemeler, belin iki yan tarafından aşağı doğru iniyor. Ayrıca dar formda tasarlanan gelinlik, kuyruk detayı ile hareketlendirilmiş.

Krem Rengi Drapeli İşlemeli Askılı Gelinlik Önerisi

Krem Rengi Drapeli İşlemeli Askılı Gelinlik ÖnerisiKrem rengi saten bir kumaştan tasarlanan gelinliğin, V yakası anvelop şekilde tasarlanmış ve bel kısmındaki taş işlemeler ile oldukça asil bir görüntüsü bulunuyor. Drapeli bir şekilde tasarlanan etek kısmı ise yarım balık formunda tasarlanmış.

İşlemeli Kemerli Askılı Tül Sonbaharlık Gelinlik

İşlemeli Kemerli Askılı Tül Sonbaharlık GelinlikKırık beyaz renginde tasarlanan gelinliğin, geniş bir V yakası bulunuyor. Ayrıca robadan kesimi ve bel kısmındaki boncuk işlemeleri ile tam bir sonbahar havası bulunduruyor.

Fransız Güpür Yarım Balık Sonbaharlık Gelinlik Önerisi

Fransız Güpür Yarım Balık Sonbaharlık Gelinlik ÖnerisiYarım balık formundaki gelinliğin V yakası ve kalın askıları bulunuyor. Tamamen Fransız güpür kumaştan tasarlanan gelinlik, yarım balık formundaki eteği ile oldukça sade; ama asil bir görüntüye sahip.

Fransız Güpür Askılı Balık Sonbaharlık Gelinlik Modeli

Fransız Güpür Askılı Balık Sonbaharlık Gelinlik ModeliÜst kısmı tamamen Fransız güpürden gelinliğin, kalın askıları ve V kesim yakası, balık formdaki etekle birleşmiş durumda. Tül etekleri ve basen altına kadar inen güpür kumaşı ile spor şık bir görüntüsü bulunuyor.

Düşük Bel Prenses Model Sonbaharlık Gelinlik

Düşük Bel Prenses Model Sonbaharlık GelinlikGösterişli bir gelinlik arayan gelin adayları için harika bir gelinlik. Krem rengi ve geniş kesim kayık yakası bulunan gelinliğin, üst kısmı tamamen drapelerden oluşuyor. Ayrıca güpür üzeri boncuk işlemleri bulunan gelinlik, kabarık eteği ile göz dolduruyor.

Bel Detaylı Sade Askılı Sonbaharlık Gelinlik

Bel Detaylı Sade Askılı Sonbaharlık GelinlikBel kısmında büzgülü şekilde toplanan kemer detayı dışında herhangi bir işlemesi bulunmayan gelinliğin, mükemmel bir şekilde yapılmış askıları bulunuyor. A formdaki gelinlik, tül kumaş ile hareketlendirilmiş ve asil bir görüntüsü bulunuyor.

A Kesim Sade Askılı Sonbaharlık GelinlikA Kesim Sade Askılı Sonbaharlık Gelinlik

Salaş tasarlanan gelinliğin, bohem havası, ince askıları ve tül kumaşı ile harika görünüyor. Dökümlü bir şekilde tasarlanan gelinliğin üst kesimi ve A kesim eteği, sonbahar gelinleri için oldukça güzel bir seçeneği oluşturuyor.

A Kesim Güpür İşlemeli Sonbaharlık Gelinlik

A Kesim Güpür İşlemeli Sonbaharlık GelinlikAskılı ve V yaka olan gelinliğin, üst kısmı tamamen güpürden oluşuyor. Tül kumaş üzerine yapılan işlemeler, gelinliğin oldukça asil bir görünüm kazanmasını sağlamış.

A Kesim Fransız Güpür Askılı Gelinlik Modeli

A Kesim Fransız Güpür Askılı Gelinlik ModeliA kesim eteği bulunan gelinliğin, bel ve askılarında bulunan taş işlemeler oldukça şık bir görüntü oluşturuyor. Fransız güpür kumaştan işlemeleri bulunan gelinliğin, V yakası ve sadeliği, oldukça harika bir görünüme sahip.

Askılı Sonbaharlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Askılı Sonbaharlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Askılı gelinlik modelleri iri göğüslü gelin adaylarının rahatlıkla tercih edebileceği seçenekler arasındadır. Taşınması straplez gelinliklerden daha rahat olması nedeniyle birçok bayan askılı modellere yönelmektedir. Askılı ya da straplez fark etmeksizin seçilecek gelinlik modeli için öncelikle gelin adayının kendi beden özelliklerini iyi bilmesi ve bu doğrultuda gelinlik seçmesi gerekir.

Askılı Sonbaharlık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Askılı Sonbaharlık Gelinlik Önerileri Ve FikirleriAskılı gelinliklerde, askı detayları için birçok alternatif ve farklı model seçeneği mevcuttur. Askılı gelinlik tercih edeceklerin bu noktada şanslı sayılmaları söz konusudur. Ancak doğru saç modeli ile tamamlandığında, gerçek bir askılı gelinlik şıklığından bahsedilebilir. Bu sebeple uzun ve gür saçlı gelinlerin açık gelin saçı yerine, askıları kapatmayacak dağınık yâ da sıkı topuzlar tercih etmeleri gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here