Gelinlik seçmek, gerçekten zor iş! Tam olarak sizi ve duygularınızı yansıtacak bir model olması gerekiyor. Hepimiz özel bir gelinlik giymek istedik veya istiyoruz değil mi? Elbette her genç kadın, kendine özel tasarlanmış bir gelinliği giyecek kadar şanslı olamıyor. Her şeyden önce o gelinliği, istediğiniz gibi dikebilecek gelinlikçiyi bulmak sorun oluyor. İlk başta “evet, yaparım” diyen terziler, sonradan bu işin ne kadar zor olduğunu anlasa da yapacak pek bir şey kalmıyor. Gelin hanımımız ise bu durumda en çok üzülen kişi oluyor.

Hepimiz güzel bir gelinlik giyerek, o muhteşem günü yaşamak isteriz. Birçok etken, düğün gününün mükemmel olması için önemlidir. Ama bir gelin adayı için en önemli konu, gelinliğidir. Eğer gelinliği tam da istediği gibi olmuşsa ondan mutlusu yoktur. Tüm bunları bir kenara bırakıp, o hayallerinizi süsleyen gelinliğinizi kendiniz tasarlamaya ve hatta dikip işlemeye ne dersiniz?

Eğer daha önce hiç dikiş tecrübeniz olmamışsa bu düşünce, size ütopik ve korkunç gelebilir. Ama öyle bir gelin var ki; kendi gelinliğine aşkını işlemiş! Hindistanlı tasarımcı Krésha Bajaj Zaveri, çocukluk hayalini gerçekleştirmiş ve kendi gelinliğini tasarlamış. Elbette bu tasarım öyle sıradan ve rastgele bir gelinlik için yapılmamış. Çünkü Krésha, ilişkisinin dönüm noktalarını işlediği bir gelinlik tasarlamış!

Hint Tasarımcı Krésha Gelinliği Tasarlamaya Nasıl Karar Verdi?

Hint Tasarımcı Krésha Gelinliği Tasarlamaya Nasıl Karar Verdi?Krésha, kendi gelinliğini tasarlamaya daha çocukken karar vermiş. Bunu, “kendimi bildim bileli, kendi gelinliğimi kendim tasarlamak istiyorum,” sözleriyle ifade ediyor. Onu bu düşüncesini gerçekleştirmeye iten ise müstakbel eşi Vanraj olmuş. Eşi, Hindistan’ın geleneksel gelinliklerini pek sevmiyormuş. Krésha ise gelinliğinin, geleneklerine de bağlı bir model olmasını istiyormuş. Bu nedenle de çocukluk hayali olan kendi tasarımı gelinliği, dikmeye ve işlemeye karar vermiş.

Hindistan’ın geleneksel gelinliğinin ismi, Lehenga’dır. Krésha ise bu geleneksel düğün kıyafetine kendi dokunuşlarını işleyerek ortaya harika bir gelinlik çıkartmış. Bu düşüncesini ailesine söylediğinde ise hiç şaşırmadıklarını; ama iyi düşünmesini söylediklerini dile getiriyor. Krésha ise bunu kafasına koyduğunu ve hemen tasarlamaya başladığını belirtiyor.

Krésha Gelinliği Nasıl Tasarladı?

Krésha Gelinliği Nasıl Tasarladı?Beyaz ve altın renklerini kullandığı gelinliği tasarlarken aklına daha da güzel bir fikir geliyor. Krésha, The Real Housewives of Beverly Hills isimli televizyon programında Adrienne Maloof’tan ilham aldığını belirtiyor ve böylece gelinliğe ilişkisinin dönüm noktalarını işlemeye karar veriyor. Gelinliğinin bir süre sonra sıkılacağı bir model olması yerine geçmişe bakıp gülümsetecek anılardan oluşmasını istiyor ve böylece ortaya harika bir tasarım çıkıyor. Krésha, “bakmaktan sıkılmayacağımız tek şeyin, aşkımızın hikayesi olduğunu biliyordum,” diyor.

Gelinliğin etek kısmını 7 parçaya ayıran Krésha, Vanraj ile aşkının dönüm noktalarını temsil edecek şekilde tasarlamış. Her bir parçaya bir hikayeyi sığdırmış ve Hindistan’ın geleneksel nakış yöntemini kullanmış. Soldan sağa doğru bakıldığında Krésha’nın ilişkisinin hikayesi başından sonuna kadar ince ince işlenmiş durumda. Krésha bu detayları işlerken en sevdiği kısmın, Legenha olduğunu belirtiyor. Uzaktan bakıldığı zaman yalnızca işleme gibi göründüğünü; ama yakınlaştıkça hikayenin belirgin hale geldiğini söylüyor.

Çiftin ilişkileri, tutsak durumdaki memeli deniz hayvanları için gittikleri bir eylemle başlamış. Bu nedenle Krésha gelinliğinin etek ucuna, zıplayan yunuslar işlemiş. Aynı zamanda isimlerini de eteğe işlemiş; ama bir şeritle bunu kamufle etmiş.

Kendi Gelinliğinizi Kendiniz Tasarlar mıydınız?

Kendi Gelinliğinizi Kendiniz Tasarlar mıydınız?Evet, bir soruyla yazıyı sonlandırmak istiyoruz. Sizce de Krésha’nın yaptığı bu hamle oldukça güzel ve unutulmaz değil mi? Hele bir de eşinin açısından düşünsenize, ne kadar da hayran olunası bir hareket. Peki, siz de aynısını yapar mıydınız? Aşkınızın dönüm noktalarını gelinliğinize işlemeyi veya işletmeyi düşünür müydünüz? Bizce oldukça güzel bir fikir olurdu!

Kendiniz yapamasanız bile iyi bir gelinlikçi ile anlaşarak siz de gelinliğinize aşkınızın unutulmaz hikayesini işletebilirsiniz. Böylece hiçbir zaman unutmayacağınız ve “keşke şöyle bir gelinlik giyseydim” demeyeceğiniz bir model olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here