Gelinlik seçerken öncelikle fiziğiniz, tarzınız, zevkleriniz ve ne tür bir düğün yapılacağı konularının netleştirilmiş olması ve bu sayılanlara en uyumlu gelinliğin hangi model olduğuna karar verilmiş olması gerekir. Balık elbiseler, etekler, gelinlikler yıllardır modası geçmeyen kadınlar tarafından devamlı ilgi gören kıyafetler başında gelir.

Balık model; bel kısmı oturan, dizlere kadar dar olan ve dizlerden başlayarak ayaklara kadarda bollaşan bir kıyafettir. Görünüşü itibariyle balığa benzediği için ismi balık gelinlik diye anılır. Dar olduğu için tüm vücut hatlarını sergilemektedir; bu yönüyle iddialı, çekici ve bir o kadar da feminen kıyafetler arasındadır.

Gelinlik alınırken kadınların en çok dikkat etmesi gereken konu vücutlarının iyi tanınıp, buna göre gelinlik seçilmesidir. Balık gelinlik modelleri genel olarak vücut ölçüleri birbiriyle orantılı kadınların tercih etmesi gereken bir gelinlik modelidir. Uzun, ince yapılı kadınlara çok yakışacaktır. Kum saati ve atletik vücudu olan kadınların ve bunun yanında orta ve uzun boylu kadınlarla aşırı olmamak kaydıyla balıketli kadınlar da balık gelinliklerin tüm modellerini rahatlıkla giyebilirler.

Balık gelinliklerin yarım ve tam balık gelinlik gibi çeşitleri bulunmaktadır. Rahat hareket etmek isteniyorsa daha bol olduğu için yarım olan modelleri tercih etmek yerinde olur; rahat hareketi çok önemsemeyip daha çok şık görünmek isteyen gelin adayları ise tam balık gelinlik modelini seçebilir.

Balık Gelinlik Nedir?

Balık Gelinlik Nedir?Balık gelinlik, tam ve yarım balık olarak çeşitli şekillerde dikilmektedir. Tam balık gelinlik modelleri en iddialı ve zarif gelinlik modelleri içinde ilk sırada yer almaktadır. Bu model gelinlik vücudu üstten dizlere kadar sarar, dizlerden itibaren bollaşmaya başlar. Bu şekliyle vücudu kum saatine benzer bir görünüm almaktadır. Uzun ve orta boylu, ince yapılı kadınların tercih etmesi gerekir. Tam balık modelli gelinlikler çok dar olduğu için bu modeli seçen kadınların düşünmesi gerekir.

Yarım balık modeller tam balık modellere oranla daha kolay kullanım sunar. Bollaşmaya kalça altından (yani dizin çok üstünden) başladığı için daha rahattır. Fazlalıkları saklama ve vücudu daha orantılı gösterme özelliği vardır.

Balık Gelinlik Kimlere Yakışır?

Balık Gelinlik Kimlere Yakışır?Balık gelinlik modelleri iddialı modeller arasında olduğundan genellikle vücut hatlarına güvenen, çekiciliğini ön plana çıkarmak isteyen kadınların tercih ettiği gelinlikler arasındadır.

Balık modeller, kısa boylu, büyük kalçalı ve kilolu kadınların kesinlikle tercih etmemesi gereken bir modeldir. Kilolu kadınların daha da kilolu ve iri görünmesine neden olur. Bununla birlikte hafif balıketlilerin giymesinde sakınca yoktur. Eğer kısa boylular balık model gelinlikte ısrarcıysa yarım modelleri seçebilirler.

Orta ya da uzun boylu, küçük kalça ve küçük göğüslere sahip, göbeği olmayan bel ve kalça ölçüleri çok yakın olan kadınlar rahatlıkla balık modellerinin hepsini tercih edebilirler. Bu modellerle göründüğünden daha uzun ve ince bir görünüme sahip olacaklardır.

Balık Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Balık Gelinlik Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?Model konusunda netseniz, kumaşı ve işlemeleri önem kazanır. Eğer taşlardan ve boncuklar seviliyorsa gelinliğingöğüs kısmından diz kısmına kadar (yani bollaşmaya başladığı yere kadar) boncuk işlemesi yapılabilir. Eğer daha spor bir görünüm istenirse balık modellerde kayık yaka ve fırfırlı etek kullanılabilir. Daha sade ama şık görünebilmek için boncuk yerine sadece yoğun olmayan işlemeler tercih edilmelidir. Balık kesim gelinlik isteyen gelinlerin dikkat etmesi gerekenler için burayı tıklayın.

Eğer balıketi kadınlar balık modelli gelinlik tercih etmişse üst kısım çok işlenmemeli özellikle kaba boncuk işlemelerden uzak durulmalıdır. Yine balıketiler balık gelinliklerde kemerden uzak durmalıdır. Kemer, uzun ve ince kadınlarda gelinliğe spor bir görünüm verecektir.Göğsü büyük olanlar göğüs işlemeleri yerine sadeliği tercih ettiklerinde daha şık olacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here