Son dönemin en etkileyici gelinlik modellerinden olan balık kesim gelinlikler, son derece iddialıdır. İddialı olmak, kusursuz ve şık olmak tam da bir gelinin isteyeceği şeylerdir. Gelin adaylarının hazırlık aşamasında kafaları genellikle karışıktır ve takıldıkları en önemli soru da gelinliğin vücut tipine uyumlu olup olmayacağıdır. Bu noktada belirtmek gerekir ki balık kesim gelinlikler büyük oranda vücut hatlarında problem olmayan, uzun boylu ve normal kiloda olanlar için uyumludur. Kusursuz görünümün tamamlayıcısı niteliğindeki balık kesim gelinlikler, doğru kumaş, duvak ve aksesuarlar ile muhteşem bir uyum içinde olabiliyor.

Balık kesim gelinlik için denizkızı modeli ismi verildiği de olmuştur. Vücut yapısını çarpıcı bir şekilde ön plana çıkaran balık kesim gelinliklerin tam balık ve hafif balık gibi modelleri vardır. Tam balık gelinliklerde,gelinlik dizlere kadar vücudu sıkıca sarmaktadır. Dizlerden sonra ise kuyruk şeklinde keskince ayak bileklerine doğru genişlemektedir. Daha hafif balık kesim gelinliklerde ise kumaş, vücudu kalçaya kadar sarar ve kalça bitişinden sonra aynı şekilde kuyruk biçiminde genişlemeye başlar. Bu model gelinliklere yarım balık gelinlik de denebilir.

Tam balık gelinlikte hareket daha kısıtlıyken; yarım balık gelinlikte kalça sonrası genişleme olduğundan hareket etmek daha kolaydır. Bu detayı göz önünde bulundurursanız; düğün akşamında sıkıntı yaşamazsınız. Gelinin düğünde fazlasıyla hareketli olduğu düşünülürse en doğru tercih de bu gibi görünüyor. Balık kesim gelinlikleri kullanırken kalan tüm detayları ve kumaş seçimini çok doğru yapmalısınız. Aksi halde kusursuz şıklık bir anda tam tersi bir hal alabilir. Balık kesim gelinlik giymek isteyen gelinler nelere dikkat etmeli buradan öğrenebilirsiniz.

Balık Kesim Gelinlik Çeşitleri

Balık Kesim Gelinlik ÇeşitleriBalık kesim gelinlikler, etek kesiminin haricinde yaka modellerine göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Balık kesim etekle birlikte kullanılabilecek en iyi yaka modelleri straplez, V yaka ve kayık yakadır. Bunun dışında balık gelinliklere uzun kol, uzun bir kuyruk, yarım kol çok yakışmaktadır. Balık kesime çok yakışan bir diğer detay sırt dekoltesidir.

Eğer straplez ile rahat olamayacağınızı düşünüyorsanız; balık kesim gelinlikler askılı şekilde de oldukça iddialıdır. Balık kesim gelinliklerde uzak durmanız gereken en önemli ayrıntı ise; tek omuz üstlerdir. 2017 balık kesim gelinlik çeşitleri için tıklayın.

Balık Kesim Gelinlikle Hangi Duvak Kullanılır?

Balık Kesim Gelinlikle Hangi Duvak Kullanılır?Balık kesim gelinliklere çok yakışan upuzun bir kuyruk tercih edecekseniz; kuyruk boyunca uzayan bir duvak kullanabilirsiniz. Katedral tipi duvak, balık kesim için en ideal model olacaktır ama şapel duvak da balık gelinlikle uyum içindedir. Oldukça şık olan balık kesim gelinliğinizin detaylarını duvak kullanarak kapatmak istemiyorsanız; direk hizasında biten duvaklardan kullanmanız da uygundur.

Duvak kullanımı hiç istemiyorsanız; şık bir taç, çeşitli saç aksesuarları ya da ortama ve mevsime uygunsa şık gelin şapkalarından da tercih edebilirsiniz. Yazlık balık kesim gelinlikler için buraya tıklayın.

Kimler Balık Kesim Gelinlik Giyebilir?

Kimler Balık Kesim Gelinlik Giyebilir?Balık kesim gelinlikler, kusursuzu sembolize ettikleri için her vücut tipiyle uyumlu olmayacaktır. Hemen her vücut tipiyle uyum içinde olan A kesim modellerin tersine balık kesim gelinlikler ideal bir vücuda ihtiyaç duyarlar. Tam balık gelinlikler için gelin adayının kesinlikle uzun bir boy, kusursuz bir kalça ve ince mi ince bir bel gerekecektir. Vücut tipi kum saati şeklinde olanlar orantı bakımından şanslıdır ve balık kesim gelinlikleri tercih edebilirler.

Yarım balık gelinlikler ise mükemmeliyetçilik bakımından çok katı değildir. Boyun yine uzun olması önemli bir detay ama bunun dışında hafif balıketli olan gelin adayları çeşitli korselerden faydalanarak yarım balık gelinlikleri giyebilirler. Yarım balık en azından kalçanın alt kısmında kalan basenleri kamufle edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here