Genç kızların rüya elbisesi olan gelinlik, sevdiğin adamla geçireceğin bir ömrün başlangıcında giyildiğinden dolayı çok daha büyük önem taşımaktadır. O gece hem şık, hem dikkat çekici hem de güzel olmak isteyen gelin adayları için ince elenmesi gereken bir süreç olarak bilinen gelinlik modeline karar verilme sürecinin sıkıntısız geçebilmesi için, gelin adayı mutlaka kendi vücudunu iyi tanımalı ve vücudunda sevdiği ve sevmediği yerleri bilerek bunlara uygun tercihler yapmalıdır.

Gelinlik modeline karar verilirken amaç vücuttaki kusurlu bölgeleri gizlemek, kusursuz bölgeleri de göz önüne çıkarmak olarak belirtilmektedir. Tabi bunlara dikkat ederken hayalleriniz göz önüne almak da oldukça önemlidir. Eğer hayallerinizde balık kesim bir gelinlik modeli giymek var ise özellikle atletik vücuda sahip olmanız gerekebilmektedir. Aynı zamanda kalçası geniş olan bayanlar da yarım balık model gelinlik giyerek bu geniş kalçaları avantaja çevirebilmekte ve gelinlik modeli ile onları desteklemektedir. Taşlı askılı deniz kızı gelinlikler için tıklayın.

Özellikle kum saati olarak adlandırılan vücut tipine sahip gelin adayları için en ideal tercih balık kesim gelinlik modelleri olarak bilinir. Dolgun göğüsler, ince bel ve geniş kalçalar balık kesim gelinlik modelleri için en ideal vücut tipidir. İsteğe göre straplez yaka ile tamamlanabileceği gibi uzun dantel kollarla da tamamlanabilecek olan bu gelinlik modellerinin üst kesimine karar verilirken gelinliğin bütünlüğü göz önüne alınmalı ve bu doğrultuda tercihler gerçekleştirilmelidir.

Balık Kesim Gelinliklerde Tercih Edilecek Aksesuarlar

Balık Kesim Gelinliklerde Tercih Edilecek AksesuarlarGenellikle sade gelinlik modellerinde kullanılan balık kesim gelinlik modellerinde, aksesuar tercihleri biraz daha dikkat çekici olabilmektedir. Canlı çiçeklerden oluşan rengârenk gelin buketleri bu canlılığı ve dikkat çekiciliği vurgulamak için oldukça idealdir.

İsteğe göre sadeliği devam ettirmek isteyen gelin adayları ise beyaz güllerden yapılma zarif bir gelin çiçeği de tercih edebilmektedir. Eğer yaka kısmı straplez ise hafif dalgalardan oluşan açık bir saç modeli, balık kesimler için oldukça ideal bir saç modelidir. Duvak ise başın tepesinden başlayarak yerlere kadar uzanan ve dantel detayları bulunan bir duvak olabilmektedir. Ayakkabıda ise önemli olan zarifliktir. Bunun sebebi ise balık kesim gelinlik modellerinde tüm dikkat belden aşağıda olmakta ve bu sebeple ayakkabılar oldukça fazla göze çarpmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here