Zor bir süreç olan gelinlik seçimi süreci, aynı zamanda en önemli günün hazırlığı olduğundan dolayı stresli bir dönemin de işaretidir. Özellikle neye karar vereceğinden emin olamayan gelin adayları için pek çok kafa karıştırıcı alternatifler de piyasada bulunmakta dolayısıyla bu süreç iyice uzamaktadır. Oysa gelinlik alma süreci yaklaşırken yeterli araştırmaları yapmak ve ne istediğine karar vermek bu süreci hem kısaltmakta hem de keyif alınacak bir süreç haline getirmektedir.

Gelinlik seçimi için mağazaları dolaşmaya başlamadan önce ilk olarak düğünün nerede olacağı belirlenmeli ve ona uygun alternatifler göz önünde bulundurulmalıdır. Mevsime göre de değişiklik gösterecek düğün mekânı, yaz aylarında yapılacak bir düğün söz konusu olduğunda açık hava alternatifi olduğundan dolayı daha çok kolsuz gelinlik alternatifleri göz önünde bulundurulmalıdır. Gelinliğin yaka kısmı da düğünün yapılacağı yere ve mevsime göre değişiklik göstermektedir. Açık hava mekânlarda straplez yaka tercih edilmesi muhtemel olmakla birlikte, kapalı mekânlarda bisiklet yaka veya V yaka alternatifleri de kullanılmaktadır.

Gelinlik seçiminde önemli olan bir nokta da gelin adayının kendi tarzına karar vermesi ve buna uygun gelinlik modelleri seçmesidir. Gösterişli bir tarza sahip gelin adayları daha kalın modellere göz atarken, sadelikten hoşlanan veya sıra dışı olmak isteyen gelin adayları ise dar kesim gelinlik modellerine veya balık kesim modellere göz atmalıdır.

Bisiklet Yaka Dar Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Zarif bir görünümün hakim olduğu bisiklet yaka gelinliklerde, dar kesimlerin kullanılması ekstra bir güzellik katmaktadır. Aynı zamanda hem spor hem de şık bir görünüm elde edilebilmektedir. Eğer aklınızda böyle bir görünüm varsa sizlere alternatif olacak 16 süper model göstermek istiyoruz.

Balık Modeli Bisiklet Yaka Gelinlik

Balık Modeli Bisiklet Yaka GelinlikBisiklet yaka balık modeli olan bu gelinlik ince ve uzun boylu gelinlerin üzerinde çok hoş durabilir. Gelinliğin tamamında yoğun dantel kullanılmış. Uzun kollarındaki transparanlık ise gelinliğin taşıdığı kapalı havanın biraz kırılmasını sağlamış.

Balık Modeli Güpürlü Gelinlik

Balık Modeli Güpürlü GelinlikKolsuz olarak tasarlanan modelin her yerinde güpür kullanılmış. Yakanın uç kısmındaki danteller romantik bir hava yansıtırken, bel kısmında kullanılan taşlar gelinliğin zarafetini tamamlamış.

Bel Kısmı Tüylü Uzun Kollu Gelinlik

Bel Kısmı Tüylü Uzun Kollu GelinlikOldukça zarif ve giyenin masum bir hava taşıyacağı sade bir model. Bisiklet yaka olan modelin kolları dirsekten sonra bitirilmiş. Üst kısımda herhangi bir işleme veya dantel istenmemiş. Bel kısmındaki tüylü detay ise çok tatlı görünüyor.

Bisiklet Yaka Kolları Manşetli Sade Gelinlik Modeli

Bisiklet Yaka Kolları Manşetli Sade Gelinlik ModeliSüsten ve şıkırtıdan hoşlanmayanlar için ideal bir model. Kollarında sade tül tercih edilirken, bilek manşetlerindeki bant ile sade hava az olsa kırılmak istenmiş.

Bisiklet Yaka Kolsuz Gelinlik Önerisi

Bisiklet Yaka Kolsuz Gelinlik ÖnerisiZarif, şık bir model daha. M yaka gelen gelinliğin üst katına narin bir şekilde işlenmiş tül geçirilmiş. Kolsuz olarak çalışılan model son derece duru görünüyor.

Bisiklet Yaka Taşlı Gelinlik Modeli

Bisiklet Yaka Taşlı Gelinlik ModeliGelinliğin astar kısmında ince askılı bir tasarım kullanılmış. Üzerinde ise çizgili şeritler halinde inen taşlı kısım boyu daha uzun gösteren bir özelliğe sahip.

Kemer Detaylı Saten Dar Kesim Gelinlik

Kemer Detaylı Saten Dar Kesim GelinlikSade, zarif ve şık… Saten kumaş kullanıldığı her alanı bir anda etkisi altına alır ve kusursuz gösterir. Bu model de onlardan biri. İşlemeye ve taşlara gerek duyulmayan model mükemmel bir izlenim veriyor.

Kemerli Dar Kesim Sade Gelinlik

Kemerli Dar Kesim Sade GelinlikYine zayıf gelinlerin daha başarılı bir şekilde taşıyacağını düşündüğümüz bir model. Kollarda ipek kumaş ve yırtmaca yer verilmiş. Bel kısmında kullanılan taşlı kemerle ışıltı az da olsa eklenmek istenmiş.

Kısa Kuyruklu Dantel İşlemeli Dar Kesim Gelinlik

Kısa Kuyruklu Dantel İşlemeli Dar Kesim GelinlikKap kol şeklinde çalışılan model kısa bir kuyruğa sahip. Tamamında güpür süsleme kullanılırken herhangi bir taşa veya ışıltıya gerek duyulmamış.

Kolları Dantelli Tül Dar Gelinlik Modeli Önerisi

Kolları Dantelli Tül Dar Gelinlik Modeli ÖnerisiAltında düz beyaz kumaş kullanılan modelin üst katına dantelli tül kumaş geçirilmiş. Kuyruk tasarımı ise paylaştığımız diğer modellerden biraz farklı.

Kolları Tül Zarif Gelinlik Modeli

Kolları Tül Zarif Gelinlik ModeliSade seven gelinler için tasarlanmış modelin tek detayı, bilek manşetlerinde, belinde ve yakasında kullanılan iğne işi şeklinde işlemeler olmuş.

Kuyruklu Zarif Balık Modeli Gelinlik

Kuyruklu Zarif Balık Modeli GelinlikGöğüse kadar inen kalp yaka kadınlığını ön plana çıkarmak isteyenler için müthiş bir seçim. Gelinliğin tamamında kullanılan güpür ise aynı zamanda romantik de olunduğunun ispatı.

Üst Kısmı Dantel Uzun Kollu Gelinlik

Üst Kısmı Dantel Uzun Kollu GelinlikUzun kol çalışılan modelin üst kısmı dantel. Etek kısmı ise düz kumaştan yapılmış. Belinde kullanılan ince zarif kurdele sevimli bir hava katmış.

Yakası Dantelli Saten Dar Gelinlik

Yakası Dantelli Saten Dar GelinlikBisiklet yaka çalışılan modelde kumaş olarak saten tercih edilmiş. Sade duvağı ve yaka kısmına yerleştirilen çok küçük dantel detayını çok sevdim.

Yaka ve Bilek Kısmı Dantel Dar Kesim Gelinlik

Yaka ve Bilek Kısmı Dantel Dar Kesim GelinlikBu modelde kalp yaka çalışılmış. Üst kısımda sade tül, geri kalan kısımda ise belli belirsiz taşlarla süslenmiş güpür kullanılmış.

Yoğun Dantel İşlemeli Dar Gelinlik

Yoğun Dantel İşlemeli Dar GelinlikTamamında dantel kullanılan dar kesim gelinlik uzun boylu kızların taşıyabileceği bir model. Kolsuz olarak çalışılan modelin yakası ise boyuna kadar uzanıyor.

Bisiklet Yaka Dar Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bisiklet Yaka Dar Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Bisiklet yaka gelinlik modelleri, geniş omuzlu gelin adaylarında tercih edilebileceği gibi, minyon gelin adaylarında özellikle uzak durulması gereken modellerin başında gelmektedir. Dar kesim tercih edecek gelin adaylarının da bacak boyu uzun ve bacakları ince olması gerekmektedir. Gelinlik modeli olarak hem bisiklet yaka, hem dar kesim isteyen gelin adayları geniş omuzlu, uzun boylu ve orantılı vücuda sahip gelin adayları olması gerekmektedir.

Bisiklet Yaka Dar Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Bisiklet Yaka Dar Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriÖzellikle yaz aylarında yapılacak kapalı mekân veya yarı açık mekânlarda tercih edilebilecek bir gelinlik modeli olan bisiklet yaka dar kesim gelinlik modelleri, özelikle gelinlik kumaşına uygun bir kumaştan yapılacak uzun ve kuyruklu duvaklar ile birlikte kullanıldığında hem gelin adayının daha uzun bir görüntüye ulaşmasına sebep olacak hem de tam bir uyum oluştuğundan dolayı bu gelinlik modelleri göze çok hoş gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here