Gelinlik modasının nabzını belirleyen pek çok gelinlik firması tarafından yeni sezon kreasyonları tanıtılmış ve tanıtılan modeller arasında eski sezonlara nazaran daha farklı modeller oldukça fazla dikkat çekmiştir. Yeni sezon kreasyonlarında en çok karşımıza çıkan gelinlik modelleri bisiklet yaka olarak adlandırılan yuvarlak yaka modellerine uygulanan işlemelerdir. Bu sezon sıkça karşımıza çıkacak olan işlemeli gelinlikler, sade gelinlik algısına ufak bir dokunuş yapmış ve ışıltı katarak gelinlik modellerini zenginleştirmiştir. Oldukça zengin bir hale gelen gelinlik modellerinin kullanımı ise kişisel tercihlere ve vücut tiplerine göre değişiklik göstermektedir.

Vücut tipini tanımak ve kusurları bilmek gelinlik seçimi için en önemli noktaların başında gelmektedir. Gelinlik modeline karar verilirken kusurlu olduğu düşünülen kısımları gizlemek gelin adayının hem kendine güvenini arttıracak hem de gelinlik içinde arzuladığı gibi güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu senenin modası olan bisiklet yakalar özellikle geniş omuzlu gelin adayları tarafından tercih edilmeli, dar omuzlara sahip gelin adayları tarafından ise şiddetle uzak durulmalıdır. Minyon tipli gelin adaylarının da uzak durması gereken bisiklet yaka gelinlikler, şıklığı ve sadeliği aynı kulvarda buluşturmak için birebirdir.

Bisiklet yaka modelleri tercih edilirken özellikle kolsuz modeller kullanılmalıdır. Tesettür gelinliklerinde bu durumun tam aksi geçerli olsa bile, açık gelinliği kullanacak gelin adayları için kolsuz model kullanmak gelinlikte daha avantajlı bir durum olduğundan dolayı bu detaya dikkat etmek gerekmektedir.

Bisiklet Yaka Kolsuz İşlemeli Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Bisiklet yakalı gelinliğin rahatlığını tercih etmek isteyenler için kolsuz ve işlemeli modeller en iyi seçimlerden olacaktır. Yaka kısmındaki sadeliği işlemeler ile yeniden kazanan gelinlikler, ilkbahar aylarında en çok tercih edilen modellerdendir. İşte sizlere 16 güzel öneri:

Apoletli Krem Rengi Vintage Gelinlik

Apoletli Krem Rengi Vintage GelinlikKrem renk çalışılan model vintage esintiler taşıyor. Omuzlarındaki apoletler, ön kısmın bazı noktalarında kullanılan taşlar ve dantel detayı ile geleneksel çizgileri barındırmayı da ihmal etmiyor.

Bel Kısmı Tüy Kemerli Sade Gelinlik

Bel Kısmı Tüy Kemerli Sade GelinlikSade ve şirin olmak isteyenler için alternatif bir model. Yaka kısmı yuvarlak, kumaş olarak saten üzerine tül tercih edilmiş. Belinde kullanılan tüylü kemer ise sevimli bir manzara yaratmış.

Bisiklet Yaka Cepli Sade Gelinlik

Bisiklet Yaka Cepli Sade GelinlikGösterişsiz ama bir o kadar da asil bir model. A kesim şeklinde tasarlanmış. Tek omzunda ve kemerinde kullanılan yonca yaprağı şeklindeki taşlar ise hafif de olsa ışıltı katmış.

Bisiklet Yaka Üst Kısmı Tül Üzerine Taş İşlemeli Gelinlik

Bisiklet Yaka Üst Kısmı Tül Üzerine Taş İşlemeli GelinlikKolsuz olan bu modelin üst tarafındaki işlemeler gerçekten çok hoş görünüyor. Enseden etek ucuna kadar inen düğmeler değişik bir ayrıntı olmuş.

Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik Modeli

Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik ModeliBahar düğünleri için alternatif bir model olan bu gelinlik kolsuz ve bisiklet yakadan oluşuyor. Çok kabarık olmayan prenses modeli ile gelinlerimiz vazgeçemediklerinde.

Etekleri Hareketli Bel Kısmı Taş Detaylı İşlemeli Gelinlik

Etekleri Hareketli Bel Kısmı Taş Detaylı İşlemeli GelinlikBu modelin tasarımında farklı bir yol izlenmiş. Dar kesim inen gelinliği hareketlendirmek için asimetrik ve aralıklı bir şekilde gelen fırfırlar kullanılmış.

Gri Kurdeleli Kolsuz Dantel Gelinlik

Gri Kurdeleli Kolsuz Dantel GelinlikGelinliğinizi kişiselleştirmek istiyorsanız bu şekilde kalın bir kurdele kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz renkle ruhunuzu yansıtabilirsiniz.

İşlemeli Balık Modeli Gelinlik

İşlemeli Balık Modeli GelinlikKalp yaka çalışılan modelin üst katında kullanılan dantel ve güpürlü tül kumaş çok iyi işlenmiş. Kalçadan itibaren genişleyen balık tasarımı ise birçok gelinin tercihi olan model.

Kemer Detaylı Saten Gelinlik Modeli

Kemer Detaylı Saten Gelinlik ModeliAsalet timsali bir model. Etek kısmı işlemesiz saten kumaştan oluşurken, üst kısımda taşlı bir tasarım uygulanmış. Belinde küçük ama gösterişli kemer ise harika duruyor.

Kurdeleli Üst Kısmı Dantel Kısa Gelinlik

Kurdele Üst Kısmı Dantel Kısa GelinlikMini mini, şirin bir gelinlik modeli. Diz altında biten boyu, hafif ölçüdeki kabarıklığı ve belindeki ince kurdele ile genç yaştaki gelinler için muazzam bir model diyebiliriz.

Önü Kısa Kolsuz Gelinlik

Önü Kısa Kolsuz GelinlikBisiklet yaka ve kolsuz olarak yapılmış modelin üst kısmında güpür, altında ise sade tül kumaş tercih edilmiş. Etek boyu ön tarafta ayak bileğinden biraz üstte biterken, arka kısım biraz daha uzun iniyor.

Puantiyeli Tüllü Dar Kesim Gelinlik

Puantiyeli Tüllü Dar Kesim GelinlikDüz straplez kesimin üzerine gelen puantiyeli tül, gelinliği çok sevimliği bir havaya büründürmüş. Göğüs altına yerleştirilmiş taç şeklinde bir de kemer bulunuyor.

Saten Üzerine Yoğun Taşlarla Süslenmiş Dar Kesim Gelinlik Modeli

Saten Üzerine Yoğun Taşlarla Süslenmiş Dar Kesim Gelinlik ModeliSatenin pürüzsüz dokusu üzerine gelen güpürün zarafeti… Dar kesim çalışılan bu modelin uzun ve zayıf gelinlerin üzerine harika duracağını düşünüyoruz.

Taş İşlemeli Kemerli A Kesim Gelinlik

Taş İşlemeli Kemerli A Kesim GelinlikKusursuz bir gelinlik modeli. Bisiklet yaka ve kolsuz olan bu tasarım için hafif prenses diyebiliriz. Belinde kullanılan şerit şeklindeki taşlı kemer nefis olmuş.

Tül Üzerine Dantel İşlemeli Prenses Gelinlik

Tül Üzerine Dantel İşlemeli Prenses GelinlikPrenses modeli, kabarık, kolsuz gelinlik… Üst kısımda fazlasıyla taş işlenmiş. Bu işleme gelinliğe ışıltılı bir hava katıyor.

Üst Kısmı Dantel Kolsuz Gelinlik

Üst Kısmı Dantel Kolsuz GelinlikGelinlikte cep detayı ne kadar tercih edilir bilinmez ama tasarlayan modacılar epey fazla. Alt belde biten üst kısımda minik bir kurdele kullanılmış. Eteğin kumaşı ise muazzam görünüme sahip olan satenden oluşuyor.

Bisiklet Yaka Kolsuz İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bisiklet Yaka Kolsuz İşlemeli Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Minyon gelin adaylarının özellikle uzak durması gereken bisiklet yaka gelinlik modelleri, geniş omuzlu ve uzun boylu gelin adayları tarafından tercih edildiğinde özel günler için en kadar doğru bir seçim yapılmış olduğu gözle görülecektir. Özellikle işlemeli modelleri tercih edecek olan gelin adayları bu işlemelerin sadece gelinliğin etek kısmında kullanıldığından emin olmalıdır. Gelinliğin üst kısmında kullanılacak taş veya boncuk işlemeler daha iri bir görüntü elde edilmesi sebep olabilmektedir.

Bisiklet Yaka Kolsuz İşlemeli Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Bisiklet Yaka Kolsuz İşlemeli Gelinlik Önerileri ve FikirleriBisiklet yaka gelinlik modeli tercih edecek gelin adayları için dikkat edilmesi gereken nokta gelin saçı tercih edileceği zaman önem taşımaktadır. Bu tür gelinlik yakalarında açık saçlar veya dağınık topuzlar çok karışık bir görüntü oluşmasına sebep olacağından dolayı kaçınılması gereken saç modelleri arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here