Tüm kadınlar çocuk yaştan itibaren evlenecekleri günün ve düğünlerinde giyecekleri gelinliğin hayallerini kurmaya başlarlar. Düğün günü yaklaştığı zaman ise hayallerini kavuşmak için gelinlikçilere giden gelin adayları, bazen hayallerindeki gelinliği bulabilmekte, bazense bulamayarak farklı modellere yönelmektedir.

Hayali kurulan gelinlik her zaman vücut tipine yakışan gelinlik olmadığından dolayı farklı alternatiflere yönelmek gerekebilmektedir. Mesela saten kumaş tercih etmek isteyen pek çok gelin adayı bulunmaktadır. Ancak saten kumaş genel olarak vücut kusurlarını örtmeyen ve onları hemen göz önüne seren bir kumaş türü olduğundan dolayı çok fazla tercih edilmemektedir. Son yıllarda piyasada kendine oldukça geniş bir yer edinen saten gelinliklere ise dikkat edildiğinde genel olarak A kesim veya kabarık etekli saten gelinlikler mevcuttur. Bu gelinlik modelleri ise hem satenin şıklığını ve asilliğini gözler önüne sermekte, hem de vücuttaki kusurlu bölgeleri gizleyerek hayal edilen kavuşmayı sağlamaktadır.

Ülkemizde en çok tercih edilen gelinlik markalarının başında gelen Çağteks Gelinlik’te piyasaya sürdüğü yeni sezon gelinlik modellerinde saten kumaştan A kesim gelinliklere ağırlık vermiştir. Özellikle geniş kalçalı dar omuzlu gelinler tarafından ilgiyle takip edilen bu A kesim gelinliklerin modelleri, birbirinden şık ve iddialı modellerdir. Yeni sezonda sıklıkla göreceğimiz bu gelinliklerle gelin adayları hem hayallerine bir adım daha yaklaşacak, hem de en güzel günlerinden gözleri arkada kalmadan istedikleri modeli giymiş olacaklardır.

Çağteks Saten A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Çağteks’in zarif ve modern gelinlikleri, her kadının hayalini süslemektedir. Bizler sizin için bu yazıda Çağteks’in en güzel A kesim gelinliklerini bir araya getirdik. İşte birbirinden güzel 16 model:

Bel Kısmı Dar Straplez Gelinlik

Bel Kısmı Dar Straplez GelinlikSaten kumaşın tüm pürüzsüzlüğü ile kendini sergilediği bir model. Bel kısmının tamamen oturması ve hiçbir yerinde ışıltı kullanılmaması ile sadeliğin simgesi olmuş.

Bel Kısmı Taş İşlemeli A Kesim Gelinlik

Bel Kısmı Taş İşlemeli A Kesim GelinlikM yaka gelinliğin üst kısmı çok muntazam dikilmiş. İnce katlarla zenginleştirilmiş modelin bel kısmında küçük bir taş işlemesi bulunuyor.

Cepli Kısa Duvaklı A Kesim Saten Gelinlik

Cepli Kısa Duvaklı A Kesim Saten GelinlikHareketsiz, sade ve gösterişsiz gelinlikleri seviyorsanız bu model tam sizin için. Kısa duvağı ve cepleri ile de rahat bir hava sergiliyor.

Düşük Omuz M Yaka Gelinlik Modeli

Düşük Omuz M Yaka Gelinlik ModeliM yaka, düşük omuz çalışılan bu model kabarık gelinlik sevmeyenler için önerimizdir. Göğüs altında çok az bir genişleme ile başlayan eteğinde yer yer küçük ışıltılara yer verilmiş.

İnci ve Taş İşlemeli Saten Gelinlik

İnci ve Taş İşlemeli Saten GelinlikSaten kumaş üzerine hiçbir detay eklenmese de gece boyunca tüm dikkatlerin sizde olmasını sağlar. Ancak saten üzerine bir de inci işlemeler eklenirse ortaya modelde olduğu gibi müthiş bir tasarım çıkabilir.

Kalın Askılı V Yaka Saten Gelinlik

Kalın Askılı V Yaka Saten GelinlikKalın askılı, V yaka şeklinde çalışılmış gelinlik modelinde kumaş olarak yine saten tercih edilmiş. Çağteks’in bu modeli de tıpkı diğerleri gibi kusursuz.

Kayık Yaka Sade A Kesim Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Sade A Kesim Gelinlik ModeliElinize alacağınız küçük bir çiçek ve kısa bir duvakla tamamlanacak olan bu model gerçekten çok zarif. Saçlarınızı sımsıkı bir topuz yaparak bu kombini eksiksiz bir hale getirebilirsiniz.

Kemer Detaylı Straplez Sade Gelinlik

Kemer Detaylı Straplez Sade GelinlikSade bir görünüme sahip olan gelinlik, M yaka drapeli üst kesimi ile hareketlenmiş durumda. Kemer kısmındaki çiçek detayı da gelinliğe oldukça güzel bir hava katıyor.

Kırık Beyaz Drapeli Taş İşlemeli Gelinlik

Kırık Beyaz Drapeli Taş İşlemeli GelinlikKirik beyaz, drapeli olan modelde süsleme olarak koyu krem rengi boncuklar kullanılmış. Straplez tasarımı ile de birçok gelinin gözdesi olabilir.

Kısa Kuyruklu Sade A Kesim Gelinlik Modeli

Kısa Kuyruklu Sade A Kesim Gelinlik ModeliKayık yaka ve kalın askı şeklinde dizayn edilen model son derece duru bir ruha sahip. Bel kısmında kullanılan küçük detay ile bu sadeliğe biraz hareket katılmak istenmiş.

Krem Rengi Askılı Saten Gelinlik

Krem Rengi Askılı Saten GelinlikOrta kalınlıktaki askılar ve geniş yuvarlak yaka şeklinde tasarlanmış saten gelinlik için, renk olarak krem tercih edilmiş. Açık bırakılmış saçlarla da doğal bir görünüme ulaşılmış.

M Yaka Ekru Saten Gelinlik

M Yaka Ekru Saten GelinlikGelinlikte beyazdan başka renk takıntınız yoksa ekruyu mutlaka düşünmelisiniz. Çağteks tarafından hazırlanmış kalp yaka, a kesim bu gelinlik harika olmuş.

Saten Üzeri Güpür İşlemeli Gelinlik

Saten Üzeri Güpür İşlemeli GelinlikEtek kısmında sadece saten çalışılan gelinliğin üst tarafı biraz daha gösterişli. Kolsuz olan bu gelinliğin üst kısmındaki çiçek detaylı güpür süsleme kararında olmuş.

Taş İşlemeli Kemer Detaylı Kayık Yaka Gelinlik

Taş İşlemeli Kemer Detaylı Kayık Yaka GelinlikHayatının en özel gününde dahi sadelikten vazgeçemeyen gelinler için harika bir seçim. Saten kayık yaka şeklinde yapılmış olan modelin be kısmındaki kemer detayı ince belli gelinlerimiziz üzerinde çok hoş durabilir.

Üst Tarafı Taş İşlemeli Saten Gelinlik Modeli

Üst Tarafı Taş İşlemeli Saten Gelinlik ModeliYine saten kumaş üzerine çalışılmış model yarım kol olarak tasarlanmış. Belin sol tarafından aşağıya inen kadar inen pli detayı hareket katıyor.

Yarım Kollu A Kesim Gelinlik

Yarım Kollu A Kesim GelinlikBöyle bir gelinlik tercih ettiyseniz saçınızı veya takılarınızı kullanırken biraz abartıya kaçabilirsiniz. Çünkü hem sade hem yarım kol tasarım, gelinliğe biraz sıradan bir hava katmış.

Çağteks Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Çağteks Saten A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?Alanında iddialı bir firma olan Çağteks, gelinlik modelleri üretirken de bu iddiasını sürdürmektedir. Kaliteli kumaş seçimi ve uygun fiyatları ile tercih edilen Çağteks, saten kumaştan üretilen gelinliklerle ilgili de pek çok farklı model piyasaya sürmüş, ancak bunların arasından özellikle A kesim olan gelinlikler gelin adayları tarafından çokça tercih edilen modeller arasında yerini almıştır.

Çağteks Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Çağteks Saten A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriHer vücut tipine uygun olması ile çok sık tercih edilen bir gelinlik modeli olan A kesim gelinlikler, özellikle geniş kalçalı, dar omuzlu ve küçük göğüslü bayanlar tarafından kullanıldığında hem vücut kusurlarını örten bir görüntü ortaya çıkmakta hem de şık ve alımlı bir gelin olmak mümkün olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here