Gelinlik modellerine karar verirken,düşünülmesi gereken en önemli detay; etek kesimidir. Eğer eteği A kesim istiyorsanız bu gelinlik modeli ile ilgili her bilgiye sahip olmalısınız. A kesim gelinlik için bu modeli taşıyabilecek vücuda sahip olmanız gerekir. Eğer fiziğiniz bunun için uygunsa en şanslı gelinlerden birisiniz demektir. Yukarıdan aşağı doğru hafif bollaşan model; taş, tül ve çiçek tasarımı ile zenginleştirilebilir. Kumaşı, bu üçünden hangisiyle bütünleştirmek isterseniz çok güzel görünecektir.

Bir kamuflaj dehası olan A kesim gelinlikler, zarafet arayan gelinlerin tercihidir. Kusur ve vücut problemi kapatma konusunda en tercih edilen modeldir. A kesim gelinlikler, boy konusunda sorun yaşayan gelinlerin de kurtarıcısıdır. Çünkü yukarıdan aşağı hafif bollaşarak gelmesi bacak boyunu uzun gösterir. Üstelik etek kısmına serpiştirilen çiçeklerle, her yıl binlerce gelinin düğününü süslemiştir.

Bir gelinlik için önemli olan kumaş, tül, taş, güpür, çiçek ve birçok parçayla bütünlük sağlayan A kesim, hemen her mevsim için idealdir. Tercih edeceğiniz kalınlık ve incelik durumuna da rahatlıkla uyum gösterebilir. Birçok gelinliğin aksine bu gelinliği, kalın kumaştan yaptırabilirsiniz. Kaba ya da absürt bir görünüm taşımaz. A kesim gelinlik hakkında bilmeniz gerekenleri buradan öğrenebilirsiniz.

Gelinliğinde çiçek figürü isteyen gelinler, en çok A kesime yakıştığını düşünürler. Çünkü sade bir görünüme yalnızca çiçekle şıklık katabilirsiniz. Özellikle 3 boyutlu gelinlikler yaratarak hem modern hem şık olabilirsiniz. Diğer gelinlik modelleri, çiçeği taşımakta sorun yaşar. Çünkü gelinliğin basit durmasına neden olur. Bu kesimde basit görünüm sorununu asla yaşamazsınız.

Çiçekli A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Çiçeklerle bezenmiş A kesim gelinlikler, spor şıklıkları ile herkesin beğenisini kazanmaktadır. Her mevsime uygun bir model bulunabilir. A kesim ise her bedene uygun modeller oluşturmaktadır. İşte sizler için seçtiğimiz 10 güzel model:

Askılı V Yaka Çiçekli A Kesim Gelinlik Önerisi

Askılı V Yaka Çiçekli A Kesim Gelinlik ÖnerisiAskılı, derin v yaka, göğüs dekoltesine sahip gelinlik, geniş omuzlu atletik gelinlerin tercih edebileceği nefis bir modeldir. Özellikle, bahar ve yaz aylarında düğün yapmayı düşünen gelinlerin, bu modeli mutlaka görmelerini önermekteyiz. Çiçekli, işlemeli ve dantel detayların bulunduğu gelinlik çok modern görmektedir. Göğüs ve A kesim eteği olmak üzere iki parçalı gelinlik karın bölgesinde bulunan transparan görüntü ile özel bir görünüme kavuşturmaktadır.

Askılı V Yakalı Taşlı Kırık Beyaz Çiçekli A Kesim Gelinlik

Askılı V Yakalı Taşlı Kırık Beyaz Çiçekli A Kesim Gelinlik2017 yılında çok fazla tercih edilecek olan gelinlik modeli kırık beyaz rengiyle dikkat çekmektedir. Askılı V yakalı gelinliğin tamamında gümüş işlemeler uygulanmaktadır. Üst bedende kullanan taş işlemeler oldukça ışıltılı görünüm sunmaktadır. A kesim eteğinde kullanılan çiçek desenleri bahar da düğün yapmayı düşünen gelinlerin tercih edebileceği harika bir modeldir.

İlginizi Çekebilir: V Yaka Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnce Askılı Straplez Çiçekli A Kesim Gelinlik

İnce Askılı Straplez Çiçekli A Kesim Gelinlikİçinizde kelebekler uçuran, ince askılı straplez kesim olan gelinliğin, üst kısmında kullanılan saten üzerine yapılan drapeler oldukça asil görünüm sunmaktadır. A kesim, eteğinde kullanılan üç boyutlu renkli çiçekler tam bahar gelini olmak isteyenlere yöneliktir. Çok farklı ve modern dokunuşların olduğu gelinlik özel gününüzde bütün dikkatleri üzerinize çekecek ve sizi ilgi odağı haline getirecektir. Dış mekânda kullanılması daha uygun olan gelinlikle nefes kesen bir güzelliğe ulaşacaksınız.

M Yaka Askılı Çiçekli A Kesim Gelinlik Modeli

M Yaka Askılı Çiçekli A Kesim Gelinlik ModeliAskılı, kalp kesim, straplez olan gelinliği üst kısmı dantel ve çiçekli işlemelerin bulunduğu model harika bir görünüm sunmaktadır. A kesim eteğinde, kullanılan katlı tül detayı gelinliği hareketli hale getirerek modern görünüme de ulaştırmaktadır. Bahar ve yaz aylarında düğüm yapmak isteyen gelinlerin açık mekânlarda rahatlıkla kullanabileceği güzel bir modeldir.

Tavsiye Ederiz: Askılı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Straplez Çiçekli A Kesim Gelinlik Önerisi

Straplez Çiçekli A Kesim Gelinlik ÖnerisiStraplez kesim olan üst kısımda kullanılan üç boyutlu çiçek motifleri A kesim eteğine kadar ulaşmaktadır. Karın bölgesinde kullanılan korse detayı belinizin inceliğini ve kıvrımlarınızı ortaya çıkarmaktadır. Oldukça iddialı ve farklı dokunuşlara sahip olan gelinlik bahar ayalarında düğün yapmak isteyen gelinlerin görmesi gereken özel bir gelinliktir.

Straplez İşlemeli Çiçekli A Kesim Gelinlik Önerisi

Straplez İşlemeli Çiçekli A Kesim Gelinlik ÖnerisiKalp kesim, straplez olan gelinliğin, üst kısmında kullanılan üç boyutlu ve gümüş renkli işlemeler ihtişamlı bir görünüm sunmaktadır. A kesim, eteğinde yer alan tül üzerine, çiçek desenleri gelinliği zengin görünüme ulaştırmaktadır. Her mevsimde ve mekânda kullanabileceğiniz gelinlik modeli farklı tasarımları seven gelinlerin görmeleri gereken şık bir modeldir.

Straplez Tül Çiçekli A Kesim Gelinlik Modeli

Straplez Tül Çiçekli A Kesim Gelinlik ModeliStraplez kesim, göğüs modeline sahip olan gelinliğin, karın bölgesinde kullanılan transparan korse detayı, cesur ve nefes kesen gelinlere yönelik bir modeldir. Omuzlarınızın güzelliğini ve bel kıvrımınızı ortaya çıkartan gelinlik oldukça iddialı görünmektedir. Üst kısmında kullanılan çiçek desenleri A kesim eteğinde tül ile birleşerek modern bir görünüme ulaşılmaktadır. A kesim eteğinin, uç kısımlarında kullanılan çiçekler, bahar gelini olmak isteyen gelinlerin görmesi gereken gelinliktir.

Uzun Kollu Geniş Yakalı Çiçekli A Kesim Gelinlik

Uzun Kollu Geniş Yakalı Çiçekli A Kesim GelinlikUzun kollarından başlayarak, bele kadar uzanan çiçek desenleri, asil bir görünüm sunmaktadır. Çiçek desenlerinden ve tülden oluşan gelinlik mütevazı görünüme önem veren gelinlere yöneliktir. Her mevsimde ve her mekânda kullanım rahatlığı olan gelinlik, sade bir güzelliğe sahiptir. A kesim eteği olan ve geniş bir yakaya sahip olan gelinlik birçok gelinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Uzun Kollu V Yaka Çiçekli A Kesim Gelinlik

Uzun Kollu V Yaka Çiçekli A Kesim GelinlikUzun, illüzyon kollu, tül ile kollarda yapılan işlemeler çok modern bir görünüm sunmaktadır. V yakalı, üç boyutlu çiçek desenleri olan gelinlik, kırık beyaz rengiyle de farklı bir güzelliktedir. A kesim, eteğinde ve üst kısımda kullanılan üç boyutlu çiçek desenleri şahane ve gösterişli görünmektedir. Bahar ve yaz aylarında düğün yapmayı düşünen gelinlerin, bu iddialı modeli mutlaka görmelerini önermekteyiz.

Uzun Kollu V Yaka Çiçekli A Kesim Gelinlik Modeli

Uzun Kollu V Yaka Çiçekli A Kesim Gelinlik ModeliV yakalı, uzun kollu çiçek desenlerinin olduğu gelinlik çok modern görünüme sahiptir. Korse görünümlü olan gelinlik, belinizi sararak kıvrımlarınızı ortaya çıkaracaktır. A kesim eteğinde kullanılan tül, oldukça zarif bir görünüm sunmaktadır. Her mevsimde ve mekânda kullanıma uygun olan gelinliği, mütevazı ve asil görünüme önem veren gelinlerin görmeleri gereken muazzam bir gelinliktir.

Çiçekli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çiçekli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?A kesim ve çiçekli bir gelinlik tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken ilk konu, belinizin kalınlığıdır. Vücut profilinizi incelediğinizde kalın bir bele sahipseniz bu kesim, sıkıntılı görünebilir. Ancak kararlıysanız, bu konuda korseden yardım alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz bel korsesi, belki birkaç beden incelme sağlayabilir. Böylece A kesimin en can alıcı noktası olan bel kısmı, sorun çıkarmaz.

Gelinliğiniz için dikkat etmeniz bir diğer nokta gövde kısmıdır. Eğer straplez olan A kesimlerden istiyorsanız bu konuda dikkat etmelisiniz. Çünkü straplez kesimler tek başına dahi zor bir kullanıma sahipken A kesimlerle bir araya gelince işi daha da zorlaştırır. Bu nedenle her vücut taşıyamaz. Daha çok kum saati vücut profili için uygundur.

Çiçek motifli ve A kesim gelinlik modeli düşünen gelinlerin, bu konuda yaratıcı olmaları gerekir. Çünkü çiçek öyle bir detaydır ki ya çok güzel ya da çok kötü bir gelinliğe sahip olursunuz. Arası yoktur. Bu tarz bir gelinlikte, etek uçları çiçek için en uygun yerlerdir. Çok dağınık kullanılan çiçek gelinliğinizi basitleştirebilir.

Çiçekli A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Çiçekli A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriHem çiçekli hem de A kesim gelinlik istiyorsanız askılı gelinlik tercih etmelisiniz. Askılardan başlayan, gelinliğin bel kısmına kadar inen minik çiçekler gelinliğinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Eğer askılardan başlatmak istemezseniz çiçekler için en uygun yer eteklerdir. A kesim, bollaşan etek özelliğine sahip olduğu için geniş kısımlarda çiçekler çok hoş görünecektir.

A kesim gelinliklerde önerilerin bir kısmı da bel ile ilgilidir. Çiçek figürünü kullanmak için illaki etek ya da gövde gerekmez. Yalnızca beliniz için küçük çiçeklerden oluşan kemer tercih edebilirsiniz. Bu bütünlüğü sağlamak amacıyla saçlarınıza da aynı çiçekten dağıtabilirsiniz. Görüntünüzün çok zarif ve sade olacağına emin olabilirsiniz.

Gelinlikte ön görünüm kadar arka görünüm de önemlidir ve A kesim gelinlikler, bu konuda oldukça avantajlıdır. Çünkü sırt dekoltesini çok güzel taşır. Eğer göğüs ya da bacak dekoltesi vermek istemezseniz sırt dekoltesi inanılmaz görünecektir. Üstelik sırttan aşağı inen çiçekler de dekolteye dikkat çekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here