Gelinlik kesimleri arasında en etkileyici görünüme sahip olanların başında balık modeller gelir. Ayrıca dantel ile birleştiğinde ise inanılmaz bir cazibesi olur. Taşımak ne kadar zor olursa olsun, balık kesim gelinlik, gelinliğin en güzel halidir. Özellikle bel bölgesini sarması nedeniyle iddialı bir havası olan bu model, gelinliği konusunda hassas olan bayanlar içindir. Birçok gelin, balık modele cesaret edemez. Çünkü tüm vücudu olduğu gibi gözler önüne serer. Ancak vücuduna güvenenler için en uygun olan budur.

Tam balık ve yarım balık olmak üzere ikiye ayrılan balık kesimler, gelinin tercihine göre değişkenlik gösterir. Tam balık kesim, diz kapağınıza kadar vücudunuzu saran gelinliklerdir. Bir nevi denizkızı gibi sadece kuyruk kısmı genişler. Bu modeli giyebilmek, diğerine nazaran biraz daha cesaret ister.

Yarım balık kesimi, kalçanın bittiği noktaya kadar saran gelinliklerdir. Bacak kalınlığı ile sorun yaşayan gelinler, bu modeli tercih edebilir. Çünkü kalçanın altında kalan bacak kısmı, genişlediği için kapanır.

Her iki model de dantel ile şıklık kazanır. En zarif görünümlerini de yine dantel sağlar. Ancak bilinmelidir ki yarım balık kesimi, tam kesime göre daha kullanışlıdır. En azından düğünde hareket etmek isteyenler için uygun olan yarım balık modelidir. Diğeri dizleri de komple sardığı için sıkıntı yaratabilir. Ancak hangisini tercih ederseniz edin oldukça güzel görüneceğinize emin olabilirsiniz. Bir gelin için önemli olan da budur.

Dantel Balık Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Dantel kumaşın gelinlikle ne kadar uyumlu olduğunu hepimiz biliyoruz. Balık kesimin romantik havasıyla da oldukça uyumlu bir kumaştır. İşte sizlere ilham verecek birbirinden güzel dantel balık gelinlikler:

Askılı Geniş Yaka Dantel Balık Gelinlik Önerisi

Askılı Geniş Yaka Dantel Balık Gelinlik ÖnerisiAskılı, geniş yakaya sahip olan balık gelinliğin, tamamı dantel olması çok gösterişli bir model haline getirmiştir. İnce, uzun fizik yapısına sahip olan gelinlerin görmesi gereken çok modern bir gelinliktir. Dantelin asilliğini yansıtan balık gelinlik her mevsimde ve mekânda kullanılabilir. Askılı bir model olması aynı zamanda hareketlerinizde rahatlıkta sağlamaktadır.

Derin Göğüs Dekolteli Askılı Dantel Balık Gelinlik Önerisi

Derin Göğüs Dekolteli Askılı Dantel Balık Gelinlik Önerisi2017 yılına damga vuracak tamamı dantel muhteşem bir gelinliktir. Derin göğüs dekoltesi ile cesur gelinlerin tercih edebileceği iddialı bir modeldir. Askılarından başlayarak uzun kuyruğuna kadar uzanan danteller sizi göz alıcı güzellikte bir gelin yapacaktır. Fiziğine güvenen gelinlerin mutlaka görmeleri gereken harika bir gelinliktir.

Düz Straplez Dantel Balık Gelinlik Modeli

Düz Straplez Dantel Balık Gelinlik ModeliGeniş omuzlu, düzgün fiziği olan gelinlerin, hayallerini süsleyen çok asil gelinlik modelidir. Düz straplez kesim olan gelinliğin, büyük kısmında dantel kullanılarak zarafet ön planda tutulmuştur. Balık eteğinin alt kısımlarında kullanılan sade tül detayları mütevazı görünümü gözler önüne sermektedir. Özellikle, önümüzdeki sezonda bahar ve yaz aylarında düğün yapmayı düşünen gelinlerin görmesi gereken çok şık modeldir. Daha fazla straplez balık gelinlik modeli için tıklayın.

İlizyon Yaka Tül Dantel Balık Gelinlik Modeli

İlizyon Yaka Tül Dantel Balık Gelinlik ModeliYaka kısmında kullanılan tül, ilizyon bir görünüm sunarak ten görüntüsü vermektedir. Omuzların güzelliğini gözler önüne seren gelinliğin, üst kısımdan başlayarak, diz altına kadar uzanan dantel detaylar, balık eteğin alt kısmında sade tül ile birleşerek modern bir görünüme ulaştırmaktadır. Düzgün bir fiziğe sahip olan, asilliği ve modern görünümü ön planda tutan gelinlerin, mutlaka görmesi gereken modeldir.

Kalın Askılı Taşlı Dantel Balık Gelinlik

Kalın Askılı Taşlı Dantel Balık GelinlikKalın askılarında ve göğüs kısmında kullanılan taş işlemeler, ihtişamlı bir görünüm sunmaktadır. Balık gelinlik, modelinin tamamında kullanılan dantel detaylar, özel gününüzde sizi harika bir gelin yapacaktır. Işıltınızla ve zarif görünüm ile akıllara yer edecek mükemmel bir gelinlik modelidir. İnce ve uzun fiziğe sahip gelinlerin tercihleri arasında yer alan modeldir.

Kalp Kesim Straplez Dantel Uzun Kuyruklu Balık Gelinlik

Kalp Kesim Straplez Dantel Uzun Kuyruklu Balık GelinlikKalp kesim straplez olan gelinlik uzun kuyruğu ile çok iddialı ve gösterişli bir görünüm sunmaktadır. Gelinliğin tamamında kullanılan dantel detaylar çok asil bir görünüm sunmaktadır. Düğün gününde kuğu gibi gelin olmak istiyorsanız tam size göre bir gelinlik modelidir. Omuzlarınızın güzelliğini ve fiziğinizin kıvrımlarını ortaya çıkaran ihtişamlı bir modeldir. Daha fazla M yaka dantel yarım balık gelinlik görmek için tıklayın.

Sırt Dekolteli İnci Düğme Detaylı Balık Gelinlik

Sırt Dekolteli İnci Düğme Detaylı Balık GelinlikGüzel sırtınız varsa ve bunu gözler önüne sermek istiyorsanız tam size göre bir gelinlik modelidir. Sırt dekoltesi olan ve inci düğme detayları ile ışıltılı bir görüntü sunan gelinliğin, tamamında dantel kullanılmaktadır. Dantelin asil ve ağır görünümünü kullanarak modern bir gelinlik tasarlanmıştır. Her mekânda kullanılabilecek nefis bir gelinlik modelidir.

İlginizi Çekebilir: Sırtı Açık Balık Kesim Gelinlikler

Uzun Duvaklı Straplez Dantel Balık Gelinlik Önerisi

Uzun Duvaklı Straplez Dantel Balık Gelinlik ÖnerisiKalp yakalı, straplez olan gelinliğin, diz altına kadar dantel kullanılmaktadır. Balık eteğinin, alt kısımlarında kullanılan sade tül detayı romantik, bir model ortaya çıkarmıştır. Uzun duvağı ile dikkatleri bir yöne çeken gelinlik çok asil görünmektedir. Uzun, ince yapılı gelinlerin hayallerini süsleyen mükemmel bir modeldir.

Uzun Kollu Geniş Yaka Dantel Balık Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Geniş Yaka Dantel Balık Gelinlik ModeliUzun kollu, geniş yakalı olan gelinliğin tamamında dantel kullanılmıştır. Dantelin şıklığı, zarif görünümünü gözler önüne seren çok şık gelinlik modelidir. Her mevsimde ve her mekânda gelinlerin tercih edebileceği modern bir gelinliktir. Vücut hatlarınızı ortaya çıkaran gelinliği, düzgün fizik yapısı olan gelinlere önermekteyiz. Dantel gelinlik seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

V Yaka Askılı Dantel Balık Gelinlik Modeli

V Yaka Askılı Dantel Balık Gelinlik ModeliV yakalı, askılı olan gelinliğin tamamında dantel kullanılmaktadır. Dantelin asil görünümü sizi çok şık bir gelin yapacaktır. Askılı model olması rahat hareket etmenizi sağlayarak, öz güveninizi de arttıracaktır. Önümüzdeki sezonda düğün yapmayı düşünen gelinlerin her mekânda ve yerde kullanabileceği çok modern, özel gelinlik modelidir.

Dantel Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dantel Balık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Balık gelinlik tercih ediyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk şey, kalçanızdır. Eğer çok geniş ya da basen sorunu yaratan bir kalçanız varsa ne yazık ki balık model size uygun değildir. Kalça problemi olmayan gelinlerin dikkat etmesi gereken ise gelinliğin kumaşıdır. Balık kesim çok şık görünür. Fakat özellikle saten gibi her vücut sorununu kusan kumaşlarla birleşirse, ciddi tehlike oluşturabilir. Vücudu sarmalaması saten ve dantelle birleştiğinde özel bir hassasiyet gerektirir.

Göz Atın: Balık Kesim Gelinlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balık kesim ve dantelli olan gelinlikte önemli olan bir diğer konu ise dantelin bulunduğu noktadır. Gelinliğinizin tamamında dantel tercih edecekseniz hareketinizin biraz daha kısıtlı olacağını bilmelisiniz. Balık kesimlerde bu nedenle daralmanın bittiği noktaya kadar dantel kullanılır. Özellikle yarım balık modellerde kalça altına kadar dantel kullanılmalıdır. Çünkü sonrasında etek bollaşır. Bu bollaşma dantel ile karmaşık bir görünüm kazanabilir. Buna engel olmak için danteli bol kısımlarda kullanmamalısınız. Balık gelinlik kime yakışır diye merak ediyorsanız göz atın.

Balık gelinliklerde duvak da büyük dikkat gerektirir. Çünkü yalnız başına mükemmel bir görünüme sahip olan gelinlik, yanlış bir duvakla mahvolabilir. Bu yüzden balık kesim gelinlik tercih ediyorsanız uzun duvak takmaya özen göstermelisiniz.

Dantel Balık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Dantel Balık Gelinlik Önerileri ve FikirleriHem dantelli hem de balık gelinlik istiyorsanız kum saati vücut modeline sahip olmalısınız. Tercih edeceğiniz bu kesim, oldukça riskli bir modeldir. Bu yüzden bedeninize uygun önerilere kulak vermelisiniz.

Balık gelinliklerde tercih ettiğiniz kumaşın likralı olmasına özen göstermelisiniz. Zaten hareket konusunda yeterince zor olan gelinlik, sert bir kumaşla daha da zor olacaktır. Dantelin altında kalan vücuda temas eden kumaş, ne kadar esnek olursa o kadar rahat edersiniz.

Genellikle askılı ya da askısız tercih edilen gelinliklerin aksine balık kesim hem uzun kollu hem de yarım kollu modellerle mükemmel görünür. Her ikisi için de sırt dekoltesi düşünebilirsiniz. Önü yeterince hareketli olan gelinlik, sırt dekoltesiyle de güzel görünebilir.

Balık kesim gelinlikler, dantelle birleştiğinde aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Özellikle eldiven ve şapka bu gelinlik için biçilmiş kaftandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here