Piyasalar da türbanlı gelinlikler, son yıllardayerini yeni almıştır. Bunun öncesinde, tesettürlü gelin adayları sınırlı seçenekler arasında tercih yapmak durumundaydılar. Ancak, artık türban kullanan kişilerde en mutlu günlerinde, birçok çeşit arasından kendi stiline en uygun olan modeli rahatlıkla seçebilmekte ve tarzlarını ortaya koyabilmektedir. Türban modellerinde, gelinliğin üzerine en çok yakışan şüphesiz ki dantel detayı taşıyan modellerdir. Saflığın ve temizliğin simgesi olan gelinlik, dantel ile en asil halini alır.

Türbanlı gelinlik modellerinde, karar verilmesi gereken en can alıcı nokta, gelinliğin kesimidir. A kesim, prenses ve kaftanlı gelinlik modelleri, tesettürlü modeller içinde en çok tercih edilenler arasındadır. Tabii ki bu seçenekler arasında tercih yapılırken en önemli etken gelinliği giyecek kişinin vücut tipidir. Gelin adayı mutlaka vücut tipini tanımalıdır. Tanımak için en basit yöntem, her kesimde ki gelinliği denemek ve en çok yakışan modeli görmektir.

Türbanlı gelinlikler, kol ve yakaya sahip olmak durumunda olduğundan, dantel işlemeleriyle en zarif görüntüye ulaştırılabilir. Bu görüntüyü en iyi tamamlayacak detay, dantelli bir türbandır. Dantel türbanlı gelinlikler, her zaman için daha gösterişli ve şık olmaktadır. Bu modellerde, gelinliğe yapılan eklerin sadece dantelle sınırlı olması gelinliğe daha sade ve hoş bir hava vermektedir.

Gelinliğin olmazsa olmazı olan duvak, dantel türbanın üzerine de çok yakışmaktadır. Tülle dantelin, muhteşem uyumu gelin adayının göz doldurucu ve en mutlu gününe yakışır bir görünüme ulaşmasında büyük bir etki sağlamaktadır.

Dantel Türbanlı Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Türbanlı gelinliklerde dantel kumaşların kullanılması, son derece güzel görüntüler oluşturmaktadır. Eğer vücudunuza uygun bir model seçerseniz tam hayalinizdeki görünümü elde edebilirsiniz. İşte sizler için seçtiğimiz 16 farklı modeli:

Akay Marka Tamamen Dantel Türbanlı Gelinlik Önerisi

Akay Marka Tamamen Dantel Türbanlı Gelinlik ÖnerisiHafif balıkçı yaka tasarımlı gelinlik, karpuz kolları ve mükemmel bir büstiyer kesimine sahip. Prenses model etekleri bulunan gelinlik, Akay markanın öne çıkan modellerinden birisi. Tamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinlik, oldukça gösterişli bir model.

Dantel Üzeri Boncuk İşlemeli Türbanlı Gelinlik

Dantel Üzeri Boncuk İşlemeli Türbanlı GelinlikEtek kısmı, tül kumaştan prenses modelde tasarlanmış. Üst kısmında ise balıkçı yakası ve özel işlemesi dikkat çekiyor. Dantel kumaş üzerine boncuklarla işlenen gösterişli deseni, gelinliğe güzel bir hava katmış durumda.

Dantel Üzeri İşlemeli ve Tül Detaylı Türbanlı Gelinlik

Dantel Üzeri İşlemeli ve Tül Detaylı Türbanlı GelinlikA kesim balıkçı yakalı bir gelinlik, dantel kumaştan tasarlanmış. Bu kısmın üzerine şifon kumaş ve dantel kordon iplerle yapılan işlemeleri bulunuyor. Oldukça gösterişli bir gelinlik modeli ve uzun şifon detayları ile hatlarınızı gizleyebileceğiniz bir model.

Düşük Bel İnci İşlemeli Dantelli Kapalı Gelinlik

Düşük Bel İnci İşlemeli Dantelli Kapalı GelinlikDüşük bel, prenses model bir etek istiyorsanız tam size uygun bir model. Üst kısmı drapelerle hareketlendirilen gelinliğin, dantel detayları ve bol kolları, etek iyi uyum sağlamış durumda. Kırık beyaz rengiyle fark yaratmak isteyen gelinlerin beğenisini kazanacak.

Fırfırlı Dantel Aplikli Gösterişli Türbanlı Gelinlik

Fırfırlı Dantel Aplikli Gösterişli Türbanlı GelinlikGösterişli bir gelinlik arıyorsanız tam size göre bir model. Üst kısmı ceket tarzında drape ve dantel apliklerle hareketlendirilmiş. Etek kısmı ise hem dantel hem de şifon fırfırları ile oldukça güzel görünüyor. İpek Türbanlı Prenses Gelinlikler için Tıklayın.

Fransız Danteli İşlemeli Türbanlı Gelinlik Modeli

Fransız Danteli İşlemeli Türbanlı Gelinlik ModeliHem sade hem de oldukça şık bir gelinlik modeli. Prenses kesim eteği, ceket formundaki üst kısmı nefis görünüyor. Gümüş renkli boncuk ve dantel işlemeleri ise gelinliği çok daha güzel bir görünüme kavuşturuyor. Türbanlı Taş İşlemeli Gelinlikler için Tıklayın.

Fransız Danteli İspanyol Kollu Tesettür Gelinlik Modeli

Fransız Danteli İspanyol Kollu Tesettür Gelinlik Modeliİspanyol kolları bulunan gelinlik, Fransız dantelin tüm zarafetini ortaya koyuyor. Etek kısmı A kesim düz bir kumaştan tasarlanmış. Üst kısımdaki dantel ve krem rengi ağırlıklı işlemeler ile oldukça farklı bir model oluşturulmuş.

Gösterişli Dantel Kaftanlı İşlemeli Kapalı Gelinlik

Gösterişli Dantel Kaftanlı İşlemeli Kapalı GelinlikGösterişli bir gelinlik isteyen gelin adayları için son derece güzel bir seçenek. Üst kısmı balıkçı yaka olan gelinliğin, ön kısmında bel hizasına kadar inen yoğun bir işlemesi bulunuyor. Etek kısmında ise dantel kaftan havası yaratılmış.

Gümüş İşlemeli Dantel Aplikli Türbanlı Gelinlik

Gümüş İşlemeli Dantel Aplikli Türbanlı GelinlikBasene kadar oturtulan gelinliğin, üst kısmı yoğun bir boncuk işlemesine sahip. Dantel aplikler üzerine uygulanan boncuklar oldukça güzel görünüyor. Etek kısmında ise tül kumaş dikkat çekiyor. Kırık beyaz renkli gelinlik, birçok gelin adayının beğenisini kazanacak. Türbanlı taş işlemeli gelinlikler için buraya tıklayın.

Kemer Ayrıntılı Dantel Türbanlı Gelinlik Önerisi

Kemer Ayrıntılı Dantel Türbanlı Gelinlik ÖnerisiKemer ayrıntılı gelinlikleri beğenenler için uygun bir model. Özel işlemeli ve kalın bir kemeri bulunan gelinlik, sadeliğinin yanı sıra oldukça şık görünüyor. Etek ve kol kısmında bulunan zarif dantel kumaş ise gelinliğe gereken ışıltıyı kazandırıyor.

Osmanlı Tarzı İşlemeli Dantel Türbanlı Gelinlik

Osmanlı Tarzı İşlemeli Dantel Türbanlı GelinlikOsmanlı tarzı bir gelinlik modeli arıyorsanız tam size göre bir seçenek. Üst kısmı kaftan tasarımlı olan gelinliğin, yoğun dore renkli işlemeleri bulunuyor. Dantel aplikler üzerine işlenen boncuklarla oldukça gösterişli bir hava katılmış durumda.

Plise Etekli Dantel Kaftanlı Türbanlı Gelinlik Önerisi

Plise Etekli Dantel Kaftanlı Türbanlı Gelinlik ÖnerisiPlise kumaşı bulunan gelinlik, sade görünümüne rağmen oldukça hareketli bir model. Farklı kumaş türleri bir araya getirilerek son derece modern bir tesettür gelinlik ortaya çıkartılmış. Kaftan ayrıntısı, dantel aplikler ve zarif boncuklarla süslenmiş.

Prenses Model Dantel Aplikli Türbanlı Gelinlik

Prenses Model Dantel Aplikli Türbanlı GelinlikEğer saten kumaştan asil bir gelinlik modeli arıyorsanız tam size göre bir seçenek. Saten kemer detayı, üst kısımdaki düğmeli ceket formu ve dantel aplikleri ile modern bir gelinlik modeli. Etek kısmı ise tül kumaşla hareketlendirilerek prenses formu verilmiş. 2017 Prenses Tesettür Gelinliklere buradan göz atabilirsiniz.

Sade Üstü Dantel Tesettür Gelinlik Modeli

Sade Üstü Dantel Tesettür Gelinlik ModeliSon derece sade bir gelinlik istiyorsanız aklınızda olması gereken bir model. Üst kısmı tamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinliğin prenses model eteği, tamamen tül kumaştan tasarlanmış. Hakim yakası ve zarif boncuk detayları ile son derece güzel görünüyor.

Tamamen Dantel İşlemeli Tesettür Gelinlik Önerisi

Tamamen Dantel İşlemeli Tesettür Gelinlik ÖnerisiTamamen dantel kumaştan tasarlanan gelinliğin, oldukça gösterişli bir duruşu var. Boyun kısmında ve bel kısmında bulunan yelpaze şeklindeki yoğun boncuk işlemesi ise dantel ile güzel bir uyum sağlamış durumda. İspanyol kulları ve kırık beyaz rengi de oldukça farklı bir hava katıyor.

Tamamen Dantel Kumaş Gösterişli Türbanlı Gelinlik

Tamamen Dantel Kumaş Gösterişli Türbanlı GelinlikTamamen dantel kumaştan, kuyruklu ve modern bir tasarım gelinlik istiyorsanız aradığınızı buldunuz diyebiliriz. Hakim yakası bulunan gelinliğin, prenses model eteği pilelerle kabartılmış. Baştan aşağı aynı kumaşın bulunduğu gelinlikte, gümüş renkli bir kemer detayı kullanılmış.

Dantel Türbanlı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dantel Türbanlı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Türbanlı gelinliklerde, model seçimlerinde, gelinliğin dar kısımlarının kalçanın altına kadar inmemesine özen gösterilmelidir. Dantel türbanlı gelinliklerde, dantelin seçimi çok önemlidir. Dantellerle genellikle Fransız gipürü adı altında karşılaşılmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli konu, piyasada Fransız gipürü olarak sunulan birçok ürünün taklit olma ihtimali çok fazladır.

Dantelin yapısı özenle seçilerek,gelinliğe eklenmelidir. Fransız gipürünün cinsinin ayarlanması yanında en önemli konu rengidir. Dantelin rengi ile gelinliğin rengi aynı olmalıdır. Dantel gelinlik modeli seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz. Beyaz bir gelinliğin üstüne sarımsı bir renk hoş durmayacaktır. Bu tarz gelinliklerde, dantelin kullanıldığı alanın doğru seçilmesi gerekmektedir. Gelinliğin modeline ve gelin adayının tarzına göre, gelinliğin üzerine dantel dağılımı yapılmalıdır.

Gelinliğe en çok yakışan kumaşlar, dantel kumaşlarıdır. Eğer gelinliğin dantel seçimi doğru bir şekilde yapılırsa,vücudun kusurlu olduğu düşünülen beğenilmeyen bölgeleri saklamakta, güzel olduğu düşünülen kısımları ise ön plana çıkarmaya yardımcı olmaktadır. Gelinliğin kol ile ilgili olan kısmında, gelin adaylarının kol yapılarının ince ve ya kalın olma durumlarına göre karar vermeleri gerekmektedir.

Dantel Türbanlı Gelinlik Öneri ve Fikirleri

Dantel Türbanlı Gelinlik Öneri ve FikirleriGelin adayı, sade bir gelinlik giymek istiyorsa dantel dağılımı göğüs, etek ve baş kısmına doğru yapılmalıdır. Genellikle tercih edilen dağılım, gövde bölgesi yoğun eteklere doğru seyrekleşen bir şekildedir. Bu şekilde bir dağılımla gelinlik giyen bir gelin adayının, gelin başı biraz daha sade olmalıdır ki bir bütün olarak göz yormayan, hoş bir görüntü sağlansın. Eğer dantel sırt detaylarında yoğunsa, kullanılan duvak kısa olursa, bu kısmı ön plana çıkarmak daha uygun olacaktır.

Dantel detayı yoğun olan dantelli tesettürlü gelinliklerde, gelin çiçeği seçimi de önemli olmaktadır. Bu şekilde bir model giyildiği zaman, gelin çiçeğinin sade olmasına özen gösterilmelidir. Gelin adayının, gelinlik aksesuarları, gelinlik ile mutlaka ters orantılı olmalıdır. Her anlamda abartılı olan bir gelinlik, şıklıktan çok, göz yoracağı için hoş olmayacaktır. Gelinlik sadeyse aksesuarlar gösterişli olmalı, gelinlik gösterişli ise aksesuarlar da sade olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here