Gelinliğe en yakışan kumaş türlerinin başından gelen dantel kumaşlar, doğru şekilde kullanıldığı takdirde vücutta kusurlu olduğu düşünülen kısımları saklamayı, düzgün olduğu düşünülen kısımları ise gözler önüne sermeyi sağlamaktadır. Her vücut tipine ayrı olarak uygulanabilecek gelinlik modelleri bulunmaktadır. Gelin adayı tercih edeceği gelinliği belirlerken kendi vücut tipini göz önünde bulunduracağı gibi aynı anda kullanılmasını istediği kumaş türünü de belirlemeli ve bunlara uygun bir tercih yaparak düğün gününde kendini rahatsız edecek her türlü ayrıntıdan uzak durmalıdır.

Gelinlik modeli tasarlanırken dantel kullanılacak yerlerden bir diğeri de kollarda kullanılan dantel parçalar veya uzun kollardır. Gelinliğin kol kısmıyla ilgili karar verilirken kolların ince veya kalın olması durumuna göre tercih yapılmaktadır. İnce ve uzun kola sahip gelin adayları özellikle dantel kollu boleroları veya gelinliğe ek olarak yapılacak uzun dantel kolları kullanabilir. Bunların yanı sıra, el bileklerinde kullanılacak dantel detaylar da hem kolların zarifliğini ortaya çıkarmaya hem de hoş bir görüntü oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

En zarif gelinlik modellerinin başında gelen dantelli dar ve uzun kollu gelinlik modelleri, en özel gününde sade, şık ve zarif olmayı amaçlayan gelinlerin bir numaralı tercihidir. Bohem bir havası bulunan dantelli gelinliklerin, dar kesimleri ve uzun kolları size sonbaharda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda deniz kenarında yapılacak bohem bir düğün konseptinde harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Romantik bir görünümün olmazsa olmazı olan dantelin, dar ve uzun kollu gelinliklere dönüştürülmesi harika sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Eğer siz de romantik, zarif ve asil bir görünüm elde etmek istiyorsanız böyle bir seçim yapabilirsiniz. İşte size 16 süper öneri:

Dantelli Balık Modeli Tül Gelinlik

Dantelli Balık Modeli Tül GelinlikDerin sırt dekoltesi bulunan gelinlik modeli, oldukça zarif. Balık formundaki gelinlik, dantel kumaşı ile harika görünüyor. Sırt dekoltenize güveniyorsanız, tercih edebileceğiniz bir gelinlik modeli.

Göğüs Dekolteli Dar Kesim Saten Gelinlik

Göğüs Dekolteli Dar Kesim Saten GelinlikSaten kumaş üzerine işlenen dantel ve taş, gelinliği oldukça asil görünüyor. Derin V yakası ile dar formdaki gelinlik, uzun kollu formu, vücuduna güvenin gelin adayları için harika bir seçenek.

Kayık Yaka Dantelli Balık Modeli Gelinlik

Kayık Yaka Dantelli Balık Modeli GelinlikTamamen güpür formdaki gelinlik, balık kesimi ile eteğindeki tüllerle hareketli bir görünüme sahip. Kayık yakası ve uzun kolları ile oldukça şık bir gelinlik.

Kayık Yaka Uzun Kollu Gelinlik

Kayık Yaka Uzun Kollu GelinlikDüz bir kumaş üzerine, dantel giydirme olan gelinlik, asil bir görüntüye sahip. Dar formu ile şık desenli güpür kumaşı, gelinliği oldukça havalı görünüyor.

Kemerli Dar Kesim Dantelli Gelinlik

Kemerli Dar Kesim Dantelli GelinlikV yakası ile tamamen dantel olan gelinlik, dar formu ile güzel bir görünüme sahip. Kemer detayı ile bel kıvrımını ortaya koyan bir model.

Kolları Dantelli Dar Gelinlik Modeli

Kolları Dantelli Dar Gelinlik ModeliSırt dekolteli, tamamen dantel üstlü gelinlik, narin bir görünüme sahip. Harika kesimi ve cesur görünümü, gelinliği oldukça kadınsı gösteriyor.

Kuyruklu Dantelli Balık Modeli Gelinlik

Kuyruklu Dantelli Balık Modeli GelinlikKuyruklu güpür gelinlik, yarım kollu modeli ile asil görünüyor. Vücuda tamamen oturan formu ile nefis bir havaya sahip.

Pelerin Göğüs Dekolteli Dar Gelinlik

Pelerin Göğüs Dekolteli Dar GelinlikDerin göğüs dekoltesi ve kaftan şeklindeki kolları ile gösterişli bir gelinlik modeli. Göz dolduran bir gelin adayı olmak istiyor ve güzel bir göğüs dekolteniz olduğunu düşünüyorsanız, tercih edebileceğiniz güzel bir seçenek.

Sırt Detaylı Dantelli Dar Gelinlik Modeli

Sırt Detaylı Dantelli Dar Gelinlik ModeliDerin bir sırt dekoltesine sahip olan saten ve dantel karışımı kumaş ile harika görünüyor. Romantik bir gelinlik modeli ve fiziğine güvenen gelin adayları için iddialı modellerden birisi.

Sırtı Açık Dantelli Tül Gelinlik Modeli

Sırtı Açık Dantelli Tül Gelinlik ModeliZarif bir dantel kumaşa sahip gelinlik, vücudu saran formu ile harika görünüyor. Mütevazi bir model arayan gelin adayları için oldukça güzel bir gelinlik modeli.

Tamamen Dantel Organze Detaylı Gelinlik

Tamamen Dantel Organze Detaylı GelinlikTamamen dantel olan dar gelinlik, tül pelerini ile çok asil bir görüntüye sahip. Vatkalı kolları ve vücudu saran formu, feminen bir havaya sahip.

Transparan Dar Kesim Dantelli Gelinlik

Transparan Dar Kesim Dantelli GelinlikDekolteli V yakası ve zarif kumaşı ile oldukça harika bir gelinlik. Romantik bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için nefis bir tasarım.

Tül Üzerine Dantel İşlemeli Gelinlik Modeli

Tül Üzerine Dantel İşlemeli Gelinlik ModeliDerin bir göğüs dekoltesine sahip olan gelinlik, kadınsı bir görünüme sahip. Oldukça seksi bir gelinlik olduğunu da belirtmek gerekiyor. Narin dantel kumaşı ile pul işlemeleri harika bir ışıltı yaratıyor.

Uzun Kollu Dantelli Dar Gelinlik

Uzun Kollu Dantelli Dar GelinlikTamamen dantelden oluşan kumaşı ve uzun kuyruğu ile zarif bir gelinlik. Derin sırt dekoltesi ve balık formundaki kuyruğu gelinliğe romantik bir görünüm kazandırmış.

V Yaka Dantelli Gelinlik Modeli Önerisi

V Yaka Dantelli Gelinlik Modeli ÖnerisiV yaka olan gelinlik, yarım kolları ile mütevazi bir model. Kırık beyaz rengi ile vücudu saran yapısı asil bir gelinlik.

Yoğun Dantel İşlemeli Uzun Kollu Gelinlik

Yoğun Dantel İşlemeli Uzun Kollu GelinlikBisiklet yaka ve tamamen dantel olan gelinlik, nefis bir görüntüye sahip. Kemeri ve dantel kumaşı ile vücudu saran yapısı gerçekten güzel bir gelinlik modeli ortaya çıkarmış.

Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Armut tipi vücut olarak tabir edilen geniş kalça ve dar omuzlara sahip olan gelin adaylarında, çıkık köprücük kemiklerinin kapatılması için straplez yaka üzerine dantel bir katman eklenerek kusurlu olduğu düşünülen kısmın kapatılması işlemi gerçekleşir. Bu eklenecek katman sayesinde zayıf ve rahatsız edici görüntüye sahip olan kürek ve köprücük kemikleri dantelin büyüsü ile kaplanarak gözü rahatsız eden görüntüden kurtulmayı sağlar.

Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Kalp yaka şeklindeki yaka modelleri ile tercih edilen bu gelinliklerin etek kısmı ve kolları dantel kumaşlarla kaplı olarak daha çok tercih edilmekte ve asaleti öne çıkarmaktadır. Atletik ve fit vücuda sahip gelin adaylarının tercihi olan dar gelinliklerde sade bir duvak ve şık bir topuz gelinliği büyüleyici hale getirerek gelinin mükemmel görünmesine yardımcı olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here