Gelinlik seçimini kolaylaştırdığı kadar bir o kadar da zorlaştıran unsurlardan biri olan düğün mekânı, gelinlik seçerken göz önünde bulundurulması gereken önemli detaylar arasında yer alıyor. Düğünün kır düğünü ya da otel düğünü olması gibi unsurlar, gelinliğin modelinin nasıl olacağı konusunda, gelin adaylarına pek çok ipucu vermektedir.

Kır düğünü yapmak isteyen gelin adayları için prenses gelinlik modelleri de iyi bir alternatif olsa da sade ve daha rahat görünen gelinlikler vazgeçilmez niteliktedir. Bu nedenle düğün mekânının atmosferine uymayan gelinlik modeline karar vermek, daha sonra fotoğraf ve videolarda fark edilen bir uyumsuzluğun olduğunu görmeye neden olabilir.

Vücut hatlarının her detayı ile birbiri ile orantılı olan gelin adayları için balık etek gelinlikler favori modeller arasında gösterilirken, kapalı mekânlarda yapılan düğünlerde rahatlıkla tercih edilebilecek modellerdir. İlkbahar düğünlerini en iyi yansıtan ve armut tipi vücut yapısına sahip olan bayanlar için A kesim gelinlikler ideal kır düğünü şıklığını en iyi şekilde sağlamaktadır.

Kapalı düğün mekânlarındaki ışıklar sayesinde gelin adayının birçok kusuru kapanırken, Açıkhava düğünlerinde gelin adayının daha çok kusursuz bir şıklığa sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle gelinlikten aksesuar seçimine kadar birçok detay, düğün mekânının özelliklerine göre seçilmeli ve bunun sonucunda davetlilerin unutamayacağı bir gelin şıklığında olmayı kaçınılmaz kılmak gerekir.

Gelinlik seçiminde kararsız kalanların düğün mekânı ve vücut tipi gibi unsurları göz önünde bulundurmaları, nasıl bir gelinlik seçmeleri konusuna büyük yardımcı niteliğinde olacaktır.

Otel Düğünlerinde Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?

Otel Düğünlerinde Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?Gösterişli bir gelin olmayı gerektiren otel düğünleri, tüm vücut tipindeki bayanların rahatlıkla seçim yapabilecekleri mekânlardır. Özellikle fazlalıklarını gizlemek isteyenlerin A kesim ve prenses gelinlik modelleri arasından seçim yapmaları yerinde olacaktır. Bu tür mekânların son derece ışıltılı bir gösterişe sahip olmasından dolayı, gelin adayının bu ihtişam yanında sönük kalmaması adına, mümkünolduğunca en gösterişli gelinlik modellerine ağırlık verilmelidir.

Bu özelliklere uygun olarak prenses gelinlikler en uygun seçeneklerden birini yansıtan modellerdir. Gelinliğin gösterişine uygun olarak, havalı topuzlar ve uzun duvak ve işlemelerin yoğun olarak kullanılması gibi detaylar otel düğünlerinin vazgeçilmezleridir.

Kır Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?

Kır Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?Kır düğünü doğallığı ve sadeliği yansıtmasından dolayı pek çok genç kızın hayallerini süsleyen düğün mekânlarından biridir. Gelinlik seçimlerinin genellikle şifon ve tül kumaşlardan oluşması, gelin adayının rahat edeceği kumaşlardır. Uzun boylu ve zayıf gelin adaylarının tüm gelinlik modelleri içinde oldukça şık olması kolay iken, aşırı kabarık olmayan A kesim gelinlikler tercih edilmelidir.

Vücuduna güvenenler balık gelinlik modelleri ile kır düğününde oldukça zarif görünebilirler. Bu tercih sayesinde davetlilerin gözleri kamaşırken, gelin adayı çok fazla kabarık olmayan gelinliği ile davetlilerle daha rahat ilgilenebilir.

Restoran Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?

Restoran Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?Geniş kapsamlı düğün mekânlarının yanı sıra, daha az misafir kapasiteli olarak seçilen restoran düğünlerinde sadelik vazgeçilmez tema olmalıdır. Büyük bir düğün yerine, en yakınları arasında kutlama yapmak isteyenlere yönelik olan restoran düğünü için, gelin adayının gelinlik alternatifleri arasında, balık etek gelinlik ve dantel gelinlik modelleri yer almalıdır.

Sosyal Tesis Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?

Sosyal Tesis Düğünlerinden Hangi Vücut Tipinde Gelinlik Modeli Seçilmeli?Dantel gelinlik modellerinin en uygun olduğu mekânlardan biri olan sosyal tesisler, abartılı seçimlerin yanlış olacağı mekânlardır. Gelin adayının tarzını en iyi yansıtacağı düşünülen A kesim ve V yaka gelinlik modelleri, sosyal tesislerin nezih atmosferine en doğru uyum sağlayacak olan modellerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here