Gelinlik seçimlerinde en önemli nokta gelinin hayalini kurduğu gelinliğe kavuşmasıdır. Her genç kız çocukluktan itibaren bir gelinlik modeli kafalarında belirler ve o model dönem dönem değişiklik gösterse de büyük ölçüde hep benzer modeller arasında tercihler gidip gelmektedir. Özellikle prenses model gelinlikler pek çok gelin adayının hayallerini süslemektedir. Mevsim fark etmeksizin tercih edilebilecek prenses etek kesimine sahip gelinlikler, pek çok farklı bel bölgesi tercihi ile de piyasada bulunmaktadır.

Prenses etek modeline sahip gelinlik modellerinde en sık uygulanan bel kesimi olan düşük bel, aynı zamanda en modern kesime de sahiptir. Yeni sezona ait kreasyonlarda da sıklıkla karşımıza çıkan düşük bel kesime ait bu tür gelinlik modelleri, özellikle vücudunun üst bölgesi ince, alt bölgede fazlalık olan gelin adaylarının ince bellerini ve dar omuzlarını ortaya çıkarabildiğinden dolayı da tercih edilmektedir.

Gelinlik seçiminde gelinin hayali, vücut tipi dışında önemli olan bir diğer faktör de düğünün hangi mevsimde yapılacağıdır. Gelinliğin özellikle üst kesimine dair tüm detayların kararını düğünün yapılacağı mevsime göre karar vermek en doğrusudur. Kış aylarında yapılacak düğünler için özellikle uzun kollu modellerin tercih edilmesi hem mevsime daha uygun olmasını hem de daha şık bir görüntüyü sağlamaktadır. Bunun dışında kürk aksesuarlar da kış mevsimlerinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kürk bolerolar kış gelinlerinin en vazgeçilmez parçasıdır.

Düşük Belli Prenses Kışlık Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Düğününüz kış mevsimine denk geldiyse çok doğru bir adrestesiniz. Aşağıda sizler için hazırladığımız galeride düşük belli, prenses modeli, birbirinden başarılı kışlık gelinlikleri bulacaksınız.

Dantel Askılı Saten Düşük Bel Prenses Gelinlik Modeli

Dantel Askılı Saten Düşük Bel Prenses Gelinlik ModeliDerin sırt dekoltesinden kış aylarında da vazgeçemeyen gelin adayları için harika bir model. Üst kısmı dantel olan gelinliğinde, etekleri saten kumaştan plili bir şekilde yapılmış. Asil şık bir prenses gelinlik modeli.

Dantel Hakim Yaka Kuyruklu Prenses Kışlık Gelinlik

Dantel Hakim Yaka Kuyruklu Prenses Kışlık GelinlikKabartmalı bir kumaşı olan gelinlik, sıra dışı görünüyor. Hakim yakası, göğüs kısmında bir dekolteye sahip. Eldiven detayı ve kuyruklu tül kabarık eteği gerçekten harika görünüyor.

Dantel Üst Uzun Kollu Düşük Bel Pli Etekli Prenses Gelinlik

Dantel Üst Uzun Kollu Düşük Bel Pli Etekli Prenses GelinlikBisiklet yakalı ve dantel yapışan bir üst kısım, plili kabarık tafta bir etekle birleştirilmiş. Gelinliğin üst kesimi ve kolları gerçekten harika görünüyor. Düşük bel kabarık eteği ise oldukça gösterişli.

Düşük Omuz Uzun Kollu Prenses Kışlık Gelinlik

Düşük Omuz Uzun Kollu Prenses Kışlık GelinlikDüşük omuz korseli bir üst tasarımına sahip olan gelinliğin, uzun kollu olması kış ayları için harika bir seçenek. Dantel üst kısım, tül kabarık bir etekle birleştirilmiş güzel bir gelinlik modeli. Düşük Omuz Kemerli A Kesim gelinlikler için tıklayın.

Fransız Güpür Düşük Bel Prenses Kışlık Gelinlik Önerisi

Fransız Güpür Düşük Bel Prenses Kışlık Gelinlik ÖnerisiGeniş yuvarlak yakası ve Fransız güpür büstiyer tasarımı ile son derece güzel. Düşük bel tül kumaştan kabarık eteği ile oldukça sade ama gösterişli bir gelinlik modeli.

Güpür Üst Uzun Kollu Kışlık Prenses Gelinlik Modeli

Güpür Üst Uzun Kollu Kışlık Prenses Gelinlik ModeliKayık yakası ve güpür büstiyer tasarımı, tülden yapılmış kocaman bir eteğe sahip. Üst kısımdan etek kısmına uzanan güpür detaylar ise gelinliğin, üst kısmı ile etek kısmını mükemmel bir şekilde dengeliyor.

Hakim Yaka Uzun Kollu Prenses Gelinlik Önerisi

Hakim Yaka Uzun Kollu Prenses Gelinlik ÖnerisiHakim yaka büstiyer tasarımı, Fransız güpür kumaştan yapılmış. Düz tafta straplez bir gelinliğin üzerine gömlek benzeri şekilde eklenmiş. Düğmelerle birlikte sadeliğine ışıltı katılmış bir gelinlik.

Kayık Yaka Tül Prenses Etekli Gelinlik Önerisi

Kayık Yaka Tül Prenses Etekli Gelinlik ÖnerisiKayık yakası ve omuzlardan düşen kısa kolları, güpür kumaş ile gerçekten harika görünüyor. İnci ve taşlarla süslenen büstiyer tasarımı, tülden yapılan kocaman bir prenses eteğe sahip. Kayık yaka sade işlemeli gelinlikler için tıklayın.

Kısa Kollu Taş İşlemeli Düşük Bel Kışlık Gelinlik

Kısa Kollu Taş İşlemeli Düşük Bel Kışlık GelinlikKayık yaka ve kısa kollu bir gelinlik olan model, tül kabarık bir eteğe sahip. Büstiyer kısmındaki taş işlemeler ise gelinliğe gösterişli bir hava katmış. Kısa kollu dantel prenses gelinlikler için tıklayın.

Kışlık Dantel Straplez Düşük Bel Prenses Gelinlik Modeli

Kışlık Dantel Straplez Düşük Bel Prenses Gelinlik ModeliTamamen Fransız güpürden yapılan gelinlik, straplez korseli bir büstiyere sahip. Mükemmel bir kesime sahip olan gelinlik, kar beyazı görüntüsü ile kış için harika bir gelinlik.

Kuyruklu Uzun Kollu Düşük Bel Prenses Gelinlik Modeli

Kuyruklu Uzun Kollu Düşük Bel Prenses Gelinlik ModeliTafta bir kumaştan yapılan gelinliğin, harika bir eteği bulunuyor. Arka kısmındaki kat kat detaylar harika görünüyor. Uzun güpür kolları ise gelinliği kış mevsimine uyumlu hale getiriyor.

Organze Uzun Kollu Kışlık Prenses Gelinlik

Organze Uzun Kollu Kışlık Prenses GelinlikTamamen organze kumaştan dikilen gelinlik, oldukça gösterişli. Kat kat prenses eteği, gömlek şeklinde tasarlanan üst kesimi ve uzun kolları ile nefis bir model.

Straplez Fransız Güpür Düşük Bel Prenses Gelinlik

Straplez Fransız Güpür Düşük Bel Prenses GelinlikBüstiyer üst kesimi ve kabarık eteği, tamamen Fransız güpür kumaştan yapılan gelinlik, harika görünüyor. Düşük bel gelinlikler arasında en beğenilen modeller arasında.

Tafta Prenses Modeli Düşük Bel Kışlık Gelinlik

Tafta Prenses Modeli Düşük Bel Kışlık GelinlikTafta kumaştan kabarık bir eteğe sahip olan gelinlik, kayık yaka ve uzun kollu bir şekilde tasarlanan üst kesimi ile harika görünüyor. Büzgülü düşük bel eteği ile oldukça gösterişli bir model.

Uçuk Pembe Düşük Bel Kışlık Prenses Gelinlik

Uçuk Pembe Düşük Bel Kışlık Prenses GelinlikUçuk pembe renkli gelinlik, göz dolduran bir model. Kabarık eteği kat kat farklı şekillerde tutturulan eteği ile muhteşem. Büstiyer üst kesimi, organze kumaştan yapılan çiçeklerle hareketlendirilmiş.

Yaprak İşlemeli Askılı Düşük Bel Prenses Gelinlik Önerisi

Yaprak İşlemeli Askılı Düşük Bel Prenses Gelinlik ÖnerisiOrganze kumaş üzerine yaprak işlemeleri harika görünüyor. Askılı üst kesimi derin bir göğüs dekoltesine sahip.

Düşük Belli Prenses Kışlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düşük Belli Prenses Kışlık Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Düşük bel kesimine sahip gelinlikleri özellikle ince belli gelinlerin tercih etmesi gerekmektedir. Belin zarifliğini daha da ön plana çıkaran bu gelinlik modellerinde prenses etek modellerini yanı sıra uçuşan etekler de kullanılabilmektedir. Kış mevsimine de uygun olan bu gelinlik modelleri seçiminde uygun aksesuarlar büyük önem taşımaktadır. Özellikle kürk detayların kullanılabileceği gibi kış gelinlikleri oldukça şık görüntüler oluşturmaktadır.

Düşük Belli Prenses Kışlık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Düşük Belli Prenses Kışlık Gelinlik Önerileri ve FikirleriKış gelinliklerinde genel olarak uzun kolların tercih edilmesi gelinliklere kattığı şıklık nedeniyle büyük avantaj olarak görülmektedir. Gelin ayakkabılarında daha kapalı modellerin tercih edileceği kış gelinliklerinde aynı zamanda oldukça şık dantel botlar da tercih edilir. Gelin çiçeklerinde kış çiçeklerinin kullanılması uygun olurken, saç modellerinde ise sıkı topuzlar ve uzun duvaklar en uygun tercihlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here