Gelinliğin en cesur ve en asil haline sahip olan düşük omuzlu gelinlik modelleri özellikle minyon gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Dantel kolların da sıklıkla kullanıldığı düşük omuzlu gelinlikler her türlü etek modeli ile tamamlanabilmekte ve her daim şık olmayı garanti etmektedir. Kemer ve omuz detayı ile oldukça farklı bir model olan bu gelinlikler, özellikle nikahlarda, kır düğünlerinde tercih edilmektedir.

Gelinlik seçimini en kolaylaştıran yolların başında vücut tipini tanımak ve ona göre seçim yapmak gelmektedir. Tüm kusurları saklayıp, düzgün olduğu düşünülen bölümleri göz önünde bulundurarak düğünde zarif ve şık olabilmek ve yıllar sonra bile kendi düğün günün düşünüldüğünde mutlu olabilmek mümkündür. Pek çok farklı gelinlik çeşidi bulunmakta, bunlar arasından seçim yaparken vücut tipi dışında kişinin kendi zevki ve tarzı da göz önünde bulundurulmalıdır. Daha rahat ve cesur tarzı olan gelin adaylarının en sık tercih ettiği modellerin başında düşük omuzlu gelinlikler gelmektedir.

Göğüs altından ve bel kısmından olmak üzere iki farklı kemer çeşidinin kullanabildiği gelinlik modellerinde, özellikle taş işlemeli kemerler çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. En orantılı vücut tipi olan kum saati görünümlü vücutta da kullanılan ve kullanıldığı takdirde vücut güzelliğini gözler önüne seren bel bölümünde yer alan kemerler, büyük göğüslü gelin adaylarının da bir numaralı tercihi olmaktadır.

Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Düşük omuzlu gelinlikler, son yılların vazgeçilmez modellerindendir. Özellikle gerdan ve omuz görüntüsünün ön planda olmasını isteyen gelin adayları için ideal seçimlerdir. Yine de vücut özelliklerinize göre uygun bir etek modeli seçmenizi öneririz.

Tül A Kesim İşlemeli Düşük Kol Gelinlik

Tül A Kesim İşlemeli Düşük Kol GelinlikHaute Couture bir üst tasarımı bulunan gelinliğin, tül eteği oldukça şık görünüyor. Düşük kol ve bel kısmındaki kemer formu ile oldukça şık bir model.

Taş Kemerli Güpür Gelinlik Modeli

Taş Kemerli Güpür Gelinlik ModeliTamamen güpür kumaştan yapılan gelinlik, düşük kolun en şık durduğu modellerden birisi. Taş işlemeli kemeri ve balık kesimi ile oldukça mütevazi bir gelinlik modeli.

Krem Rengi Organze Düşük Kol A Kesim Gelinlik

Krem Rengi Organze Düşük Kol A Kesim GelinlikKrem rengi organze kumaşı ile hem spor hem de şık bir gelinlik ortaya koymuş. Drapeli şekilde oluşturulan gelinlik formu, kuyruk kısmıyla çok daha hareketli görünüyor.

Kırık Beyaz Puantiyeli Kumaşlı Düşük Kol Gelinlik

Kırık Beyaz Puantiyeli Kumaşlı Düşük Kol GelinlikPuantiyenin spor görünümü, düşük kol ve ışıltılı kemer ile şık bir havaya kavuşması oldukça şık duruyor. Salaş bir görünümü olan  gelinliği, ilkbahar aylarında açık havada ve sahilde yapılacak bir düğünde tercih edebilirsiniz.

Düşük Omuz Sade Gelinlik Modeli

Düşük Omuz Sade Gelinlik ModeliDrapeli düşük omuz üst kesimi, ışıltılı bir etekle birleştirilmiş. Farklı renkte olan kemeri ile spor bir hava katılan gelinlik, oldukça şık görünüyor. Güzel bir gerdana sahipseniz, kesinlikle tercih edebileceğiniz bir model.

Güpür İşlemeli Düşük Kol A Kesim Kemerli Gelinlik

Güpür İşlemeli Düşük Kol A Kesim Kemerli GelinlikGöğüs kısmında ve kemerinde bulunan taş işlemeleri ile şık bir gelinlik modeli. Tül, kabarık ve düşük bel eteği ile harika bir görüntüye sahip.

İnci İşlemeli Uzun Düşük Kol Kemerli Gelinlik

İnci İşlemeli Uzun Düşük Kol Kemerli Gelinlikİnci işlemeli, drapeli tül formundaki üstü ile oldukça şık bir gelinlik. Nostaljik bir havaya sahip olan gelinlik, Kep şeklindeki duvağı ile oldukça şık duruyor. Farklı bir gelinlik modeli arayan gelin adayları için iyi bir alternatif.

İnci ve Taş İşlemeli Kemerli Düşük Kol Gelinlik Modeli

İnci ve Taş İşlemeli Kemerli Düşük Kol Gelinlik ModeliDar formdaki gelinlik, ışıltılı kemeri ile güzel bir hava kazanmış. Güpür kumaşı ile oldukça şık görünen gelinlik, spor bir şıklığa sahip.

Kat Etekli Tül Düşük Omuz Kemerli Gelinlik

Kat Etekli Tül Düşük Omuz Kemerli GelinlikOrganze kumaştan yapılan kat kat eteği ile oldukça havalı bir gelinlik. Yerlere kadar uzanan duvağı ile gösterişli bir gelinlik. Taş işlemeli kemeri ise eteğin katlı havasına uyum sağlamış durumda.

Düşük Omuz Kuyruklu Kemerli Gelinlik

Düşük Omuz Kuyruklu Kemerli GelinlikDrapeli sarmal şekilde gelen kumaştan oluşturulan üst kısmı, düşük bel bir eteğe sahip. Çiçek şeklinde tasarlanan kemer, hareket ise gelinliğe gereken havayı kazandırmış durumda.

Düşük Omuz Dantelli A Kesim Kemerli Gelinlik

Düşük Omuz Dantelli A Kesim Kemerli GelinlikRomantik bir havaya sahip olan gelinlik, düşük uzun kollu modeli ile harika görünüyor. Özel bir kumaşa sahip olan gelinlik, uzun duvağı ile sade kemeri inanılmaz bir uyum içerisinde.

Drapeli Düşük Kol Kemerli A Kesim Gelinlik

Drapeli Düşük Kol Kemerli A Kesim GelinlikIşıltılı kumaştan yapılan eteği ile sade üst, iyi bir bütünlük sağlıyor. Renkli kemeri ile oldukça güzel bir görüntüye sahip.

Dantelli Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik

Dantelli Düşük Omuz Kemerli A Kesim GelinlikSırt dekolteli, düşük ve uzun formdaki gelinlik, şifon kumaşı ile oldukça nefis görünüyor. Romantik ve kadınsı bir görünüme sahip. Kuyruklu kesimi ile birçok gelin adayının hayallerini süsleyecek bir model.

Boncuk İşlemeli Kol ve Kemerli A Kesim Gelinlik

Boncuk İşlemeli Kol ve Kemerli A Kesim GelinlikTaş işlemeli kemer ve düşük kolları ile oldukça mütevazi bir gelinlik modeli. Spor bir görünüme sahip olan gelinlik, rahatlığı tercih eden gelin adayları için iyi bir seçenek.

Açık Sarı Düşük Kol Eteği İşlemeli Gelinlik

Açık Sarı Düşük Kol Eteği İşlemeli GelinlikTaftadan değişik bir kesime sahip olan üste ek olarak, ışıltılı güpür işlemeli eteği ile tercih edilebilecek bir model. Renkli bir gelinlik alternatifi arayan gelin adayları için iyi bir seçenek.

Asil Tafta Düşük Omuzlu Kemerli Gelinlik Modeli

Asil Tafta Düşük Omuzlu Kemerli Gelinlik ModeliGüpür gelinlik modellerine ek olarak, dar gelinliklerde sıklıkla gördüğümüz tafta kumaştan harika bir gelinlik. Güzel bir kesime sahip olan gelinlik, kemer ve düşük kollu formu ile beğenilen modeller arasında.

Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Büyük göğüslü gelin adaylarının da tercih ettiği düşük omuzlu gelinliklerde boyun kısmı tamamen açık kalmakta ve bu sayede tüm dikkat o kısımda toplanmaktadır. Kilo problemi olmayan her gelin adayı tarafından tercih edilebilecek olan düşüm omuz gelinlik modellerinde en şık duran detayların başında kalp yaka bir gelinlikten kollara doğru uzanan tüllerin asil duruşu gelmektedir.

Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriHer türlü vücut tipi için kullanılabilecek gelinlik kesimleri arasında ilk sırada yer alan A kesim gelinlikler, özellikle orantılı vücutlarda harika gözükmektedir. Ancak ister uzun bir gelin adayı ol, ister kısa boylu A kesim modeller hem prenses şıklığını gelin adayına yansıtmakta hem de özellikle bel bölgesindeki ve bacaklardaki kusurları örttüğü için gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here