Gelin adaylarının kendileri için en şık gelinliği bulduklarından emin olmaları için, duvak seçimini de yapmış olmaları gerekiyor. Bu doğrultuda duvaksız bir gelinliğin eksik kalacağını söylemek mümkündür. Gelinlik seçerken iç seslerini ve beğenilerinin izinden giderek kolayca seçim yapan bayanlar için duvak seçiminin kolay olacağını söylemek mümkün değildir. Duvağın tülünden işlemesine, boyundan tarzına kadar pek çok detay, kusursuz duvağı bulmanızı sağlayacak olan detaylardır.

Duvağın gelinlik modeli ile uyumlu olması ve tamamlayıcı işlevde olabilmesi için duvak alışverişini de gelinlik alışverişine dahil etmek gerekir. İki parçayı bir bütün olarak değerlendirmek ve seçimleri gelinlik ve duvak arasındaki uyum doğrultusunda yapılmalıdır. Birçok gelin adayı, uzun duvakların ihtişamlı bir duruş sergilemesinden dolayı, saç ya da gelinlik modelini göz ardı ederek uzun duvak tercihinde bulunmaktadır.

Belli bir süreliğine uzun duvak her gelinlik modeli üzerinde şık dursa da ilerleyen saatlerde detaylara takılan davetliler için kısa saç üzerinde uzun bir duvağın hoş durmadığı göze hoş görünmeye başlayacaktır. Bu tür detaylardan dolayı duvak seçimi de en az gelinlik kadar ince elenip sık dokunması gereken konulardan biridir.

Saç modeli ile uyumlu olan bir duvak ile düğününüzde oldukça şık bir gelin olmanız son derece mümkündür. Bunun için gelinlik rengi ile aynı renkte olan bir duvak ve uzun saçlar için uzun duvak, kısa saçlar için ise kısa duvak tercih edilmelidir.

Duvak Seçimini Kolaylaştıran Püf Noktaları

Duvak Seçimini Kolaylaştıran Püf NoktalarıGelinlik alışverişini kolaylaştıran bazı unsurların bilinmesi seçimlerin çabuk olmasını ve stresli olan bu sürecin çabucak tamamlanmasını sağlar. Gelin duvağının amacından çok süs unsuru olarak kullanılması, oldukça abartılı ve uzun duvakların kullanılmasına neden olmuştur.

Gelinliğin farklı bir şıklıkta görünmesini sağlayan bir aksesuar olmasına karşın, bunu yanlış seçimlerle gölgelemek pek çok gelin adayının düştüğü yanlışlardan biridir. Her gelin adayının kendisine özgü olan duvağın seçilmesinde, gelinlik modeli, saçlar ve gelin adayının boyu göz önünde bulundurularak karar verilmelidir.

Gelinliğin tamamlanmış bir görüntüde görünmesi için vazgeçilmez aksesuarlardan biri olan duvak seçerken karar verilmiş olan gelinliğin tarzı da göz önünde bulundurulmalıdır. Romantik kesime sahip gelinlik modelleri için oldukça uzun duvaklar gelinliğin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Romantik gelinliklerde kumaşın nasıl olması gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz. Daha modern ve farklı bir model sahip gelinlik modelleri için ise, kısa ve abartılı olmayan duvaklar en ideal olan duvak tercihleri arasındadır.

Gelin Saçı ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Gelin Saçı ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalıdır?Gelin saçının tamamlanmasının ardından onu eşsiz bir güzelliğe büründüren en önemli aksesuar şüphesiz duvaktır. Bu sebeple saç modeli ile duvağın bir bütün olarak düşünülmesi ve saç modelinin duvağın modeline göre tercih edilmesi gerekiyor. Ensede toplanmış olan şık bir gelin saçı modeli için uzun ve ışıltılı duvak modelleri idealdir. Kısa saçlar için de şapkalı ve yüzü kapatan şık duvaklar tercih edilebilir.

Seçilen duvağın ön planda olması gereken gelin saçını gölgelemesi gelin adaylarının en çok düştükleri hatalardan biridir. Gelinlikle birlikte seçilmiş olması gereken duvaktan sonra gelin saçının nasıl olacağına karar verilmesi, büyük ölçüde gelin saçı ve duvağın uyumlu olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple düğün öncesinde gelin adaylarının saç modeli seçimini en sona bırakmaları tavsiye edilir.

Duvak Seçiminde Yüz Şeklinin Önemi

Duvak Seçiminde Yüz Şeklinin ÖnemiGelinlik denerken pek çok gelin adayı vücut hatlarını göz önünde bulundurarak karar verir. Duvak seçimi de bir nevi küçük gelinlik seçimi niteliğinde olduğu için, yüz hatlarının duvak seçimi ile ilgisi oldukça büyüktür. Yüz tipine göre duvak seçiminin nasıl olması gerektiğini sizlere daha önce detaylı bir şekilde anlatmıştık. Yüz yapısına en uygun duvağın bulunabilmesi için yapılması düşünülen saç modeli eşliğinde duvakların denenmesi faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here