Gelinliğin en romantik halini oluşturan dantel kumaşlar, özel günlerinde büyüleyici bir hava bulmak isteyen tüm gelin adaylarının ilk tercihi olarak bilinmektedir. Özellikle dünyaca ünlü gelinlik markası Elie Saab tarafından da sıklıkla tercih edilen dantel gelinlikler farklı kesimleri ve farklı detayları ile sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Kaliteli gelinliğin bir numaralı adresi olan Elie Saab, özellikle romantik, şık ve asil gelinlikleri gelin adayları ile buluşturarak gelin adaylarını rahatlatmakta ve onları aradığı hizmeti tereddütsüz şekilde sunmaktadır. Özellikle dantel kesim gelinliklerde detayların kullanım profesyonelliği, Elie Saab’ın tartışmasız kalitesini gözler önüne sermektedir.

Ağırlıklı olarak haute couture gelinlikler üreten ve gelinlik piyasasını hareketlendiren Elie Saab, A kesim gelinliklerde kullandığı dantel detayları ile de oldukça fazla beğenilmektedir. A kesim gelinliklerde sıklıkla karşımıza çıkan askılı ve uzun kollu gelinlikler, dantel detaylarının askı kısmında veya kol kısmında profesyonelce kullanılması sonucunda gelinlik konusunda bir dünya markası olduğunu bir kez daha ispat etmiştir. Özellikle etek kısmında ve gelinliğin üst kısmında birebir aynı malzemeleri kullanarak bütünlük meydana getirmesi ile de bilinen gelinlik firması Elie Saab, tüm detayları düşünerek gelinlik modellerini oluşturmakta ve gelin adayının isteklerini en ön sıraya koymaktadır. Özellikle dantelin büyüsünü gözler önüne süren gelinlik modellerinde şıklık ve zarafet göz doldurmakta ve tüm davetlileri büyülemektedir.

Elie Saab Dantel A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Tamamen el işçiliğiyle yapılan Elie Saab gelinlikler, hemen her kadının hayalini süslemektedir. A kesim ve tamamen dantelden hazırlanan gelinlikler, zarif ve benzersiz güzellikleri ile göz doldurmaktadır. İşte sizlere 16 tane birbirinden güzel Elie Saab gelinlik:

Çiçek Detaylı Dantelle Süslenmiş Gelinlik Modeli

Çiçek Detaylı Dantelle Süslenmiş Gelinlik ModeliElie Saab tutkunları bilir, tasarımlarda genel olarak hakim olan hava çiçek detaylarıdır. Başarılı bir şekilde çalışılmış olan bu modelde de omuzlardan bele kadar çiçek detayları bezenmiş durumda.

Düşük Omuz Uzun Kollu Dantel Modeli

Düşük Omuz Uzun Kollu Dantel ModeliUzun kollu ve düşük omuz şeklinde yapılmış olan bu model oldukça pırıltılı. Bel kısmına bağlanan ince kuşak ile beli olduğundan daha ince gösterilmek istenmiş.

Kalın Askılı Beli Fiyonklu Dantelli Gelinlik

Kalın Askılı Beli Fiyonklu Dantelli GelinlikKalın askılı olan bu modelin genelinde dantel dokusu hakim. Kemer kısmındaki şirin fiyonk ve ince tül şeklinde inen kuyruğu sayesinde son derece zarif olmuş.

Kalın Omuz Tül Üzerine Dantel İşlemeli Gelinlik

Kalın Omuz Tül Üzerine Dantel İşlemeli GelinlikKaliteli gelinlik deyince akla ilk gelen isimlerden biri olan Elie Saab bu modelde de başarısını konuşturmuş. Uzun boylu gelinler üzerinde nefis duracağını düşünüyoruz.

Kapalı Yaka Düğmeli Dantel Gelinlik

Kapalı Yaka Düğmeli Dantel GelinlikEğer küçük göğüslere sahipseniz bu modeli direkt atlamanızı öneririz. Çünkü boyuna kadar gelen kapalı yakalarda, duruşun daha şık olması açısından göğüs kısmının dolu olması bir avantaj olabiliyor.

Kare Yaka Uzun Kollu Dantel Gelinlik Modeli

Kare Yaka Uzun Kollu Dantel Gelinlik ModeliYakası kare, kolları ve geneli dantel bir Elie Saab modeli. Ancak üst ve alt tarafta farklı şekilde tercih edilmiş tül ile çok daha farklı bir havaya ulaşılmış.

Kayık Yaka Kısa Duvaklı Dantel Gelinlik

Kayık Yaka Kısa Duvaklı Dantel GelinlikKayık yaka şeklinde düşünülmüş olan gelinliğin üst kısmı transparan sayılabilecek bir tül ile yapılmış. Bel kısmı ise ince bir kuşakla belirginleştirilirmiş.

Kolları Güpür Dantel Gelinlik Önerisi

Kolları Güpür Dantel Gelinlik ÖnerisiBakar bakmaz bir Elie Saab tasarımı olduğunu söyleyen bu model de son derece hoş bir görünüme sahip. Kolları güpür, etek kısmı saten ve serpme şeklinde küçük taşlardan oluşan gelinlik uzun duvağı sayesinde kusursuz olmuş.

Krem Rengi Taş İşlemeli Dar Kesim Gelinlik

Krem Rengi Taş İşlemeli Dar Kesim GelinlikModeli A kesim olan gelinlikte renk olarak krem çalışılmış. Kayık yaka ve uzun kollu olan güzel model Elie Saab’ın ürettiği haute couture gelinliklerden sadece biri.

Omuzları Tül Dantel A Kesimi Gelinlik

Omuzları Tül Dantel A Kesimi GelinlikDantelli tülden yapılmış kalın askıları ile çok açık giyinmek istemeyen gelinler bu modeli düşünebilir. Üzerinde işlenmiş olan iri çiçekler sayesinde bahar düğünlerinde kullanılabilecek bir öneri olarak sunabiliriz.

Prenses Yaka Dantel Gelinlik

Prenses Yaka Dantel GelinlikKolları dantel olan gelinliğin dantel kısmı ön kısımda bir boşluk bırakarak arkayı tamamen kaplamış. Prenses yaka detayı ise gelinliğin dekolte olan tek kısmı.

Tül Üzerine Dantel İşlemeli A Kesim Gelinlik

Tül Üzerine Dantel İşlemeli A Kesim GelinlikUzun boylu gelinlerin daha uzun görünmesini sağlayabilecek bir model. Basenden başlayarak yumuşak bir geçişle genişleyen gelinlik son derece şık ve zarif.

Üst Kısmı Tül Güpür Gelinlik

Üst Kısmı Tül Güpür GelinlikM yaka gelinliğin göğüs ve kollarında transparan tercih edilmiş. Etek uçlarında bant şeklinde dantel kullanılırken, aynı dantellerden gelinliğin farklı kısımlarında da çalışılmış.

Üst Tarafı Dantel Straplez Saten Gelinlik

Üst Tarafı Dantel Straplez Saten GelinlikStraplez olan A kesimi bu gelinliğin kumaşı saten. Belinde incecik bir saten kurdele bulunuyor. Üst kısımda ise fazla abartı olmayan dantel işlemesi mevcut.

Uzun Kollu Kuyruklu Dantel Gelinlik Modeli

Uzun Kollu Kuyruklu Dantel Gelinlik ModeliElie Saab’ın A kesim gelinliklerinde kullandığı tasarımlar neredeyse tüm kadınlar tarafından beğenilir. Harika tasarımlarından biri olan bu modelde de dozunda kullanılan dantel işlemesi ile büyülü bir görünüme ulaşılmış.

Uzun Kollu Tül Üzeri Yoğun Dantel İşlemeli Gelinlik

Uzun Kollu Tül Üzeri Yoğun Dantel İşlemeli GelinlikTepeden aşağıya zarif dokunuşlarla dikilmiş bir model daha. Süsleme için kullanılan iri çiçekler üst kısma zenginlik katıyor.

Elie Saab Dantel A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elie Saab Dantel A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Özellikle her vücut tipine uygun olması sebebiyle gelinlik modelleri arasında en çok kullanılan model olan A kesim gelinlikler, Elie Saab tarafından da sıklıkla karşımıza çıkan modeller arasındadır. Özellikle kalçalarının geniş olduğundan şikâyet eden gelin adaylarının tercih edeceği A kesim gelinliklerde kullanılacak dantel detaylar hem romantik hem de şık bir görüntüye ulaşmayı sağlamaktadır.

Elie Saab Dantel A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Elie Saab Dantel A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriGelinlik seçerken en önemli unsurlardan biri olan düğünün yapılacağı mevsim ve mekân, gelinlik modeli düşünülürken de göz önüne alınmalıdır. Kış sezonunda yapılacak düğünlerde kullanılacak uzun dantel kollar hem mevsime uygun bir hava yakalamaya hem de şık bir görüntü ulaşmayı sağlamaktayken, yaz aylarında yapılacak bir kır düğünü için askılı bir gelinlik modeli bir numaralı tercih olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here