Gelin arabalarına yazılan klişeleri biliyorsunuz değil mi? Evleniyoruz, mutluyuz ve evlenen çiftin ya isimleri ya da isimlerinin baş harflerinden olan klişelerden bahsediyorum. Peki, sizler de sıkılmadınız mı bu görüntüden? Elbette sıkılanlar var ve buna oldukça ilginç çözümler geliştirmiş durumdalar. Birbirinden komik sonuçların doğmasına neden olan ve yolda gördüğünüz zaman gözümüzü alamadığımız sözlerle artık kolayca karşılaşabiliyoruz.

İşte gelin arabalarının arkasına yazılmış birbirinden ilginç yazılar:

Aldık Başa Belayı!

Aldık Başa Belayı!Başına tatlı bir bela aldığını dünyaya duyurmayı hedefleyen damat, annesinin ilk ve son gelini olduğunu söylemeden de edemiyor.

Allah Ayırmasın!

Allah Ayırmayın!Üstü açık bir jeepten gelin arabanız olsun ister miydiniz? Eğer bu çift kadar büyük bir aşkınız varsa isterdiniz!

Allah Yakmasın!

Allah Yakmasın!Çiftimiz biraz pişman olabilir mi sizce de? Elbette ‘bip’lenmiş yeri siz belirleyebilirsiniz!

Bekar Kardeşim Var!

Bekar Kardeşim Var!Evlenen gencimiz, hem kendini hem de kızları düşünüyor. Ben evlendim ama kardeşim var, diyerek fanlarını kaybetmek istemediğini açıkça belli etmiş.

Bi Biskrem Versem…

Bi Biskrem Versem...Bi Biskrem’le gelini kandırmış damat! Peki, kızlar siz kanar mıydınız?

Bir Gülüşü Var Beşiktaşk!

Bir Gülüşü Var Beşiktaşk!Futbol fanatikliğinin ne kadar büyük bir aşk olduğunu hepimiz biliyoruz. Neyse bu damat, gelini tuttuğu takımdan seçmeyi başarmış.

Bir Halt Yiyoruz Ama Hayırlısı…

Bir Halt Yiyoruz Ama Hayırlısı...Pişmanlık mı, isteksizlik mi biz karar veremedik! Peki, siz?

Bu İşte Bir Terslik Var

Bu İşte Bir Terslik VarGelin arabası, sizce de damat arabası olmamış mı? Gelin baskın olduğunu daha şimdiden belli etmiş.

Bütün Sülalenin Aşık Olduğu Gelin!

Bütün Sülalenin Aşık Olduğu Gelin!Tüm sülaleye kendini sevdiren gelin için damat büyük bir jest yapmış.

Büyük Aşk Var Ortada!

Büyük Aşk Var Ortada!Damat, aşkından yanıp bitiyorsa demek! Ee, oduna şekil vermek de geline kalmış artık.

Cadı Gelin Damadı Fena Büyülemiş

Cadı Gelin Damadı Fena BüyülemişBöylesi aşık olmak! Cadı gelin kalesine, damat da aşkına kavuşuyor.

Cennete Gidiyorum

Cennete GidiyorumDamattan geline büyük bir jest daha. Meleğini alan damat kendini cennete giderken buluyor. Umarız öyle olur.

Cimbomlu Gelin

Cimbomlu GelinBir futbol fanatiği damat daha. Kendisi fenerli, annesi ve gelin cimbomlu olunca bu durum ortaya çıkmış.

Cümle Kurmaya Gidiyorum

Cümle Kurmaya GidiyorumÖznesini sonunda bulan damat, cümlesini kuruyor. Umarız ki bir devriklik olmaz.

Deli Gibi Sevdik Manyak Gibi Evlendik!

Deli Gibi Sevdik Manyak Gibi Evlendik!Sevdiği kesin ama evlenme konusunda bir tereddüt var sanki?

Elveda Elizabeth!

Elveda Elizabeth!Bu konuda pek yorum yapmak mümkün değil sanırım!

Elveda SMS Paketleri

Elveda SMS PaketleriElinden telefon düşmeyen çiftlerden misiniz? Sürekli mesajlaşıyorsanız, evlendiğiniz zaman hayatınızda büyük bir boşluk hissedebilirsiniz!

Elveda Tavuk Dürüm

Elveda Tavuk DürümDamat tavuk dürüm yemekten sıkılmış anlaşılan. Sonunda ev yemeğine evlilikle kavuşacak. Umarız ki gelin iyi yemek yapıyordur!

Emel Erdi Muradına

Emel Erdi MuradınaEmel muradına, muratta emeline kavuştuysa herhangi bir sorun yok demektir.

Hükümet Kurmaya Gidiyorum!

Hükümet Kurmeye Gidiyorum!İç işleri bakanını belirleyen damat, sonunda hükümeti kurabiliyor. İnşallah bir darbeyle karşılaşmaz.

Matematik Dehası Damadın Zaferi!

Matematik Dehası Damadın Zaferi!Türev İntegral almayı başaran damat, gelin almanın daha kolay olacağını düşünmüş ve başarmış!

Neden Evleniyorsun?

Neden Evleniyorsun?Düğün günü gelmiş; ama henüz neden evlendiğini anlayamamış çiftler!

Ne İçirdiniz Damada?

Ne İçirdiniz Damada?Damadımız çok mu pişman dersiniz? Tepkisini, “ne içirdiniz lan bana” diyerek herkese duyurduğuna göre pişman olduğu ortada!

Oğlum Damat Oluyor Sıra Bana Geliyor…

Oğlum Damat Oluyor Sıra Bana Geliyor...Evlenen damat, sıranın babasına geldiğini duyuyarak gelin adaylarına açık bir mesaj vermiş. Değerlendirmek isteyen?

Peki Karıcığım!

Peki Karıcığım!Evde kimin sözü geçeceği şimdiden belli olmuş! Evin hanımı, bunu herkese duyurarak gözdağı mı veriyor dersiniz?

Reklamlar Bitti, Film Başlıyor!

Reklamlar Bitti, Film Başlıyor!Reklamların bitmesini büyük bir hevesle bekleyen çiftler, sonunda gerçek hayatla yüzyüze geliyor.

Şimdi Düğün, Akşama…

Şimdi Düğün, Akşama...Gençlerin uzun bir süredir beklediği gün gelip çatmış.

Umarım Doğru Dileği Tutmuştur!

Umarım Doğru Dileği Tutmuştur!Damadımızın tuttuğu dilek gerçek olmuş. Umalım ki doğru dileği tutmuş olsun!

Bekarlığa veda eden çiftlerin, en mutlu günlerine eşlik eden arabalar, bir gelin gibi süsleniyor. Son yıllarda oldukça ilginç süslenmiş gelin arabalarıyla karşılaşıyoruz. Eskiden birkaç tül ve çiçekle süslenen arabalar, şimdilerde birer sanat eserine dönüştürülüyor. Ayrıca motosikletten, kamyona kadar oldukça ilginç araba seçimleri de yapılıyor. Süsler ise tül ve çiçeklerden çok daha farklı boyutlar kazandı. Muhtemelen internette farları göze dönüştürülmüş sevimli vosvos gelin arabalarını görmüşsünüzdür.

Gelin arabalarına yazdırılan yazılar, girişte de bahsettiğimiz gibi evleniyoruz, mutluyuz ifadelerine göre daha yaratıcı formlara büründü. Elveda 10.000 sms gibi evliliğe kadar geçen sürede yaşananların bir hikayesini anlatıyor. Elveda tavuk dürüm gibi ifadeleri de görüyoruz ve hak vermeden de edemiyoruz.

Galerimizi gezdiğiniz zaman son derece komik cümlelerden, oldukça yaratıcı cümlelere kadar çeşitlilik artmış durumda. Ayrıca süs yönünde azalma görülürken yazılan cümleler konusunun daha yoğunlaştığını görüyoruz. Peki, sizin düşünceniz ne? Siz ne yazdırmak isterdiniz? Yaratıcı fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. Ayrıca araba temalı birbirinden farklı fotoğraflara göz atmak isterseniz, buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here