Düğün boyunca gelin adayının rahat etmesi ve hareketlerinin kısıtlanmaması için, gelinlik modeline gösterilen özen kadar, kumaşın türü ve kalitesi de büyük önem taşır. Her gelinlik modellinin özelliğine uygun seçilen kumaşlar sayesinde, oldukça şık ve zarif görünmek gelinliklerin en özel maharetleri arasındadır.

Saten kumaş birçok gelinlik modelinin vazgeçilmez kumaşı olurken, kalın ve düz bir forma sahip olmasından dolayı, pileli ve drapeli gelinliklere uygun olan kumaşlar arasındadır. Romantik tarzı en iyi yansıtan kumaş türlerinden biri olan şifon kumaş, yaz düğünleri için tasarlanan gelinlik modellerine yakışan kumaşlardan biridir. Hafif ve uçuş uçuş bir özelliğe sahip olmasından dolayı, tercihini sade bir gelinlikten yana kullanan gelin adaylarına hitap etmektedir.

Prenses gelinlik modellerinde şıkça kullanılan tafta kumaşlar, kabarık görünümü en iyi veren kumaş olmasından dolayı, gösterişi ve abartıyı seven gelin adayları için ideal kumaşlardan biridir. Dantelin en şık halini yansıtan Fransız danteli ve güpür kumaşlar, gelinlik modellerinin etek ve göğüs kısmını süsleyen kumaşlardır.

Zarafetin en iyi ölçülerinden biri olarak, bahar gelinlerine en çok yakışan gelinlik kumaşları arasındadır. Gelin adayları için en rahat gelinlik kumaşı, vücut yapılarının özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İri göğüslü bir gelin adayı için saten kumaş doğru bir seçim olmazken, zayıf ve küçük göğüslü bayanlar için kalın saten kumaştan dikilmiş gelinlik uygun bir seçim olur.

En Rahat Gelinlik Kumaşı Hangisidir?

En Rahat Gelinlik Kumaşı Hangisidir?Gelinliğin şık durmasındaki en önemli etkenlerden biri olan kumaşın kalitesi, rahatlığı da beraberinde getiren unsurlardan biridir. Özellikle gelinlik seçerken rahatlığı ön planda tutan gelin adayları içi rahat edecekleri en doğu kumaş olarak Fransız danteli ve saten kumaş gösterilebilir.

Fransız dantelin vücuda oturan yapısının yanı sıra, oldukça zarif durması, pek çok gelinlik modelinde bu kumaşa yer verilmesine neden olmaktadır. Saten kumaşın birçok vücut yapısına ve her mevsim düğünlerde kullanımının uygun olmasından dolayı, gelinlik modellerinin çoğunda saten kumaşı görmek mümkündür. Şık duruşunun yanı sıra rahat bir gelinlik kumaşı olması, sıkça tercih edilmesine neden olmaktadır. Gelinlikte en kullanışlı kumaşları öğrenmek için burayı tıklayın.

Rahat Etmek için Hangi Kumaş Seçilmeli?

Rahat Etmek için Hangi Kumaş Seçilmeli?Gelinlik seçiminde zevklerin yanı sıra beklentilerinde doğru belirlenmesi gerekir. Bu noktada şık ve rahat gelinlik her gelin adayının isteyeceği özellikler arasındadır. Kendi bedenine uygun olan ve tercih edilen kumaş ile birlikte duruşu göz önünde bulundurularak, en rahat gelinlik modeline karar vermek mümkündür. Özellikle kol bölgesinin hareketini kısıtlamayacak kumaların seçilmesi gerekir.

Gelinlik modelinde karar vermekte güçlük çeken gelin adayları, seçimlerini kolaylaştırmak adına öncelikle rahat edebilecekleri kumaşları tercih edebilirler. Önceliğin kumaş seçimine verilmesi ile birlikte, vücut yapısına uygun düşen gelinlik modeline de karar verilmiş sayılır. Diğer yandan gelinlik kumaşına karar verirken, düğün yapılacak mevsiminde göz önünde bulundurulması gerekir. Yaz düğünleri için, tül ve şifon kumaşlar ideal seçimler arasında yer alırken, tafta ve saten kumalar sonbahar ve kış gelinlerinin rahat edeceği kumaşlar arasındadır.

Gelinlik Kumaşı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Kumaşı Seçerken Neye Dikkat Edilmeli?Vücut kusurlarını örten ve düğün mevsimine uygun kumaşlar, gelinlik kumaşı seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli noktalardır. Kilo problemi olan gelin adaylarının, vücut hatlarını belli eden ince kumaşlardan uzak durmaları gerekir.

Aynı şekilde aşırı zayıf ve kemikli bir yapıya sahip gelin adayları, kendilerini daha kalın gösteren saten ve tafta gibi kumaşlardan yana tercih yapmaları gerekmektedir. Kumaşın türünden çok kalitesine gereken önceliğin verilmesi, seçilen kumaşın gelinlik modeli üzerinde daha asil durmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here