Yaka tipleri genellikle gelinliklerin en göz alıcı en büyüleyici ve en dikkat çekici noktalarını oluşturmaktadır. Tercihe göre göğüs dekoltesi de oluşturabilecek yaka tiplerinde, özellikle rahatlık ve konfor da göz önüne alınarak tercih yapılmalıdır.

En çok kullanılan ancak bir o kadar da rahatsız olan ve tedirgin eden yaka tiplerinin başında gelen straplez yakalar, özellikle gelinliğin en göz alıcı haline getirdiğinden dolayı sıklıkla tercih edilmekte, aynı zamanda dar omuzlu gelin adayları tarafından omuzlarını geniş gösterdiklerinden dolayı kurtuluş olarak nitelendirilmektedir.

Gelinlikte En Rahat Yaka Tipleri

Gelinlikte En Rahat Yaka TipleriToparlayıcı desteği ile kullanıldığı takdirde biraz olsun rahatlık sağlayan straplez yakalar, ince askılar eşliğinde kullanıldığında hem daha rahat bir görüntü oluşturabilmekte hem de geniş omuzlu bayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Gelinlikle oldukça çok kullanılan bir diğer yaka tipi olan kayık yakalar da dar omuzlu bayanlar tarafından kullanılabilmektedir. Strapleze göre daha rahat olan kayık yaka gelinlikler, kol hareketlerini kısıtladığından dolayı düğün günü zorluk oluşturabilmektedir. Gelinlikte en rahat olan yaka tipi kesinlikle V yaka gelinliklerdir. Hem hafif bir göğüs dekoltesi oluşturan ancak bu dekolte rahatsızlık vermediğinden dolayı beğenilen V yaka gelinlikler, aynı zamanda kalın askılı olduğundan dolayı her hangi bir düşme veya açılma tehlikesi de oluşturmamaktadır. Aynı zamanda kolsuz olduğundan dolayı kol hareketlerini de kısıtlamayan V yaka gelinlikler, her vücut tipine uygun olduğundan dolayı da rahatlıkla tercih edilmektedir.

En Rahat Yaka Tipi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

En Rahat Yaka Tipi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?Yaka tipinin rahatlığı tamamen kullanım ile alakalı olarak değişmektedir. En rahatsız yaka tipi olarak bilinen straplez yakalar bile doğru kullanıldığı takdirde oldukça rahat bir kullanım oluşturabilmektedir. Straplez yakalarda özelikle ince akılar kullanılması tüm sorunu ortadan kaldırmaya yeterken, kayık yakalar için böyle bir kolaylık bulunmaması özellikle düğününde hareketli olmak isteyen gelin adaylarını şüpheye düşürmektedir.

En Rahat Yaka Tipi Önerileri ve Fikirleri

En Rahat Yaka Tipi Önerileri ve FikirleriDüğününde rahat hareket etmek isteyen hiçbir kısıtlama olmak istemeyen gelin adayları ya yuvarlak yaka ya da V yaka gelinlikleri tercih etmelidir. Bu yaka tipleri gelinlikte herhangi bir sorun çıkarmazken, düğününde sakin olmayı planlayan gelin adayları için kayık yakalar da önerilebilir. Ancak kolların açılmasını ve hareket kabiliyetini kısıtlayacağından dolayı tereddütle yaklaşılan kayık yakaları özellikle düğün için değil de sadece nikâh yapacaklar için önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here