Gelinliklerde kol modelleri kısa boy ve uzun boy olarak iki çeşit olarak bulunmaktadır. Ancak kullanılan kumaşların çeşitleri, kol modellerinde de çeşitlenmeler olmasına sebep olmuştur. Gelinlikte kullanılan kumaşa göre değişen kollarda kullanılacak kumaş tercihleri, özellikle gelinlikte bütünlük oluşturması açısından oldukça önemlidir.

Şimdi farklı kol tiplerinin hangi modellerle daha uyumlu olduklarına hep birlikte göz atalım:

Gelinlikte Hangi Kol Tipleri Kullanılır?

Gelinlikte Hangi Kol Tipleri Kullanılır?Güpür, dantel veya tül olarak değişen kumaş modelleri ağırlıklı olarak uzun kollu gelinlik modellerinde kullanılmaktadır. Güpür ağırlıklı olarak kışın giyilecek gelinlik modellerinde tercih ediliyor olsa da tül ve dantel için mevsim ayrımı çok da fazla olmamaktadır. Dantelin özellikle baştan aşağı dantel olan gelinliklerde kullanılması ve bu kullanılırken ortaya yarattığı muhteşem romantik hava herkesi kendine hayran bırakırken, tülün zarafeti de kafa karıştırmakta ve büyük ölçüde tüle yönelim olmasını sağlamaktadır.

Kısa kollu gelinlik modellerinde ise genellikle tül veya dantel kollar kullanılmaktadır. Genellikle dar omuzları daha geniş göstermek için kullanılan bir tür hile olan kısa kollu gelinlik modellerinde, özellikle sonbahar mevsimlerinde kullanılan tül veya dantel eldivenler şıklığın artmasını ve daha dikkat çekici hale gelmesini sağlamaktadır.

Gelinlik modellerinde az rastlanılıyor olsa da bilinmesi gereken bir diğer çeşit kol modeli de straplez veya kalp yaka gelinliklere tül detaylar şeklinde oluşan ve sadece hafif bir şekilde omuzları örten ayrıntılardır. Tam olarak kol gibi gözükmüyor olsa da gelinliğe hoş bir görüntü katan bu detaylar, özellikle yaz düğünlerinde kullanılmakta ve zarif görüntüsü ile dikkat çekmektedir.

Farklı Kol Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Farklı Kol Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modeline karar verirken olduğu gibi kol modeline karar verirken de en önemli nokta gelin adayının hayallerindeki gelinliğe ulaşılmasıdır. Her ne kadar vücut tipine uygunluğu, mevsimsel etki gibi farklı noktalar da önemli olsa da hiçbir faktör gelin adayının hayallerinin önüne geçemez. Kol boyuna karar verilirken gelinliğin yaka tipi de unutulmamalı ve ona göre yönlendirmeler yapılmalıdır.

Farklı Kol Modelleri Önerileri ve Fikirleri

Farklı Kol Modelleri Önerileri ve FikirleriGelin adayının hayallerini yansıtması planlanan gelinlik modellerinde özellikle romantik olmak isteyen gelin adayları için en önemli tercih, uzun dantel kollar olarak belirtilmektedir. Gelinlik eteğinde gelinliğin üst kısmında dantel işlemeler kullanılan bu modeller, istenilen romantizme ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kısa kollu gelinliklerde kullanılan kısa eldivenler de romantik bir görüntü sağlamakta ve bu sebeple oldukça fazla tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here