Duvağın en çok yakıştığı modellerden bir tanesi kesinlikle Fransız dantelinin kullanıldığı gelinlik modelleridir. Özellikle uzun kollu modellerde, yerde metrelerce uzayan duvakların ve kuyrukların tercih edilmesi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

Fransız kadınları her zaman için kendi ince bedenlerine uygun, zarif kıyafetler tercih ederler. Çoğu kıyafetleri aslında kendi bedenlerine 1 – 2 beden kadar boldur. Bu nedenle zarif bir kemer tercih ederler. Fransız danteli ile hazırlanan gelinliklerin ise bedeninizi tam sarmadan kıvrımlarınızın üzerine oturtulması önemlidir. Elbette vücudun hiçbir yerinde potluk olmamalıdır fakat kesinlikle dar da gelmemelidir. Özellikle göğüs bölümü taşkın bir görüntüden uzak zarif bir tablo sunmalıdır.

Fransız danteli gelinliklerin; etek işlemelerinde, göğüs yakasında ve kollarında tercih edilebilir. Organze kumaş üzerine yerleştirilen güpür işlemeler ile son derece elit bir hava oluşturulabilir. Gelinlik modasında en çok tercih edilen, dantelin düşük omuzlu kol detaylarında kullanılmasıdır. Tamamen dantelden yapılan kollar ve eteğin en üst katı, harika bir görünüm sunmaktadır. Ayrıca dantellerin üzerinden aynı tonda bir kat ince tül geçerek, danteli yumuşatmak ve daha genç işi bir hava katmak mümkündür.

Fransız dantelinin en gözde kullanım alanlarından bir tanesi de vintage ürünlerdir. Özellikle krem tonlarındaki gelinliklerde çok sık görülen Fransız danteli, çiğ beyaz ile de uyum içindedir. Beyazın o göz alan parlaklığını kırarak rengi yumuşatır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Fransız Dantel Romantik Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Fransız dantelin gelinliklere ne kadar yakıştığını hepimiz biliyoruz. Özellikle romantik bir görünüm elde etmek isteyen gelinlik için benzersiz bir seçimdir. İşte bu tipte olan gelinliklerden seçtiğimiz birbirinden güzel modeller:

Derin V Yaka Romantik Fransız Dantel Gelinlik

Derin V Yaka Romantik Fransız Dantel GelinlikUzun kolları ve derin V yakası ile hem şık hem de romantik bir gelinlik modeli. Sadeli tasarımına rağmen göz dolduran bir model. Etek kısmının düz kumaşı ve basenlerden açılan modeli, üst kısımdaki Fransız dantel ile güzel bir bütünlük sağlamış. Hem sade hem özel görünmek istiyorsanız tam sizlik bir öneri. V yaka gelinlik seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Drapeli Straplez A Kesim Fransız Danteli Romantik Gelinlik Önerisi

Drapeli Straplez A Kesim Fransız Danteli Romantik Gelinlik ÖnerisiSaten kumaştan M yaka drapeli şekilde tasarlanan üst, işlemeli bir kemer kısmı ise tamamen Fransız dantel kumaştan etekle birleştirilmiş. Eteğin A kesimi ve kumaş detayı ile oldukça güzel görünüyor. Sade bir tasarım olmasına rağmen son derece güzel bir gelinlik modeli. Kırık beyaz rengi ile de romantik bir görünüme sahip.

İlginizi Çekebilir: Straplez A Kesim Sonbaharlık Gelinlikler

Fransız Danteli Düşük Uzun Kollu Yarım Balık Gelinlik

Fransız Danteli Düşük Uzun Kollu Yarım Balık GelinlikOmuzları ve gerdanı tamamen açıkta bırakan gelinlik, sadeliği ile beğeni kazanıyor. Uzun dal işlemeli kolları gelinliğe gereken hareketi kazandırıyor. Yarım balık eteğin, kuyruk ayrıntısı romantik havayı daha ön plana çıkartıyor. Narin ve zarif bir görünüm isteyenler için birebir bir model. Uzun kollu gelinlik seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Fransız Danteli Sırtı İşlemeli Romantik Gelinlik Modeli

Fransız Danteli Sırtı İşlemeli Romantik Gelinlik ModeliPlise kumaştan tasarlanan düz eteği ve sırt kısmındaki işlemeler, gelinliğe güzel bir görünüm kazandırmış. İlkbahar ayları için son derece uygun bir model. Peplum tarzında biten üst kısmı, sırtındaki inci işlemeler ve kemer ayrıntısı ile hem romantik hem de şık bir hava kazandırıyor.

İşlemeli Fransız Danteli Yarım Balık Gelinlik Modeli

İşlemeli Fransız Danteli Yarım Balık Gelinlik ModeliYarım balık ve tamamen Fransız dantelden tasarlanan gelinlik, yaka kısmındaki işlemesi ile göz dolduruyor. Sade bir model olarak tanımlayabiliriz ve küçük oynamalar ile düz bir elbise olmaktan öteye taşınmış. M yakası ve ilüzyon yakası ise beğeni kazanan romantik gelinliklerden birisidir. Daha fazla M yaka dantel yarım balık gelinlik için tıklayın.

İspanyol Kollu Yarım Balık Fransız Danteli Gelinlik Önerisi

İspanyol Kollu Yarım Balık Fransız Danteli Gelinlik ÖnerisiOrganze ve Fransız dantel karışımı bir gelinlik modeli. Derin V yakası, İspanyol uzun kollarla güzel bir görüntü oluşturmuş. Üstelik romantik görünmek isteyen ama baskın bir buğulu hava istemeyen gelin adayları için ideal bir model. Belindeki işlemeli kemer ayrıntısı ile de gereken ışıltı kazandırılmış bir model. Yarım balık eteğinin uç kısımlarındaki organze kumaş ise son derece güzel bir görünüm vermiş.

Göz Atın: Dantelli Dar Uzun Kollu Gelinlikler

Kısa Kollu Kuyruklu Fransız Danteli İşlemeli Gelinlik

Kısa Kollu Kuyruklu Fransız Danteli İşlemeli GelinlikKısa yolları ve eklemeli kuyruk ayrıntısı ile beğendiğimiz gelinlikler arasında. Düz görünümlü eteği, kuyruk bağlantısı ile daha havalı bir görünüme kavuşmuş. Son derece özel bir tasarım olduğunu da bilmelisiniz. Kol kısmında istediğiniz değişikliğe gidebilirsiniz. Yaka kısmındaki dantel ve işlemeler de hem ışıltı hem de romantik havayı üst düzeyde hissettiriyor. Kısa kollu gelinlik seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

M Yaka Uzun Düşük Kol Fransız Danteli Romantik Gelinlik

M Yaka Uzun Düşük Kol Fransız Danteli Romantik GelinlikNarin ve romantik görünümlü bir gelinlik modeli daha karşınızda. Göğüs hizasından başlayan kollarındaki düğme ayrıntıları şık bir görünüm verirken, kalp yakalı straplez üstü ise güzel bir gerdanı olan gelin adaylarını peri kızı gibi gösterecektir. Fiziğiniz uygun ise tam olarak böyle bir model seçebilir ve unutulmaz bir düğün yaşayabilirsiniz. Katedral tipi uzun bir duvakla da bütünlük sağlayabilirsiniz. Gelin duvağı nasıl seçilir öğrenmek için buraya tıklayın.

Tamamen Fransız Danteli Şal Detaylı Romantik Gelinlik

Tamamen Fransız Danteli Şal Detaylı Romantik GelinlikTamamen Fransız dantelden tasarlanan gelinlik, farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Straplez bir gelinlik üstüne, aynı kumaştan yapılan şal detayı ile hem romantik hem de hareketli bir görünüm elde edilmiş. Basene kadar oturan etek kısmı ise harika bir görünüm oluşturuyor. Kuyruk ayrıntısı ile de oldukça şık görünüyor.

Yarım Balık Uzun Kollu Fransız Dantel Gelinlik

Yarım Balık Uzun Kollu Fransız Dantel GelinlikÖzel ve kendinizi iyi hissettirecek bir gelinlik modeli daha sizlerle. Her bir bölümü özel olarak düşünülen gelinliğin, uzun kolları, diz üstünden bollaşan eteği ve omuz işlemeleri ile dikkat çekiyor. Sırt kısmında ise transparanlığın tercih edilmesi son derece güzel bir görünüm oluşturuyor. Kuyruk ayrıntısı ile kırık beyaz rengi de romantizmi doruklarda yaşamanızı sağlayacak.

Fransız Danteli Romantik Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fransız Danteli Romantik Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Düşük askılı ve yarım kollu bir model tercih ediyorsanız, danteli yalnızca kollarda tutabilirsiniz. Vücudun tamamını saran bir dantel, kalitenin düşmesine sebep olabilir. Altın rengini dantel ile bir arada kullanabilirsiniz. Fransız dantelinin alt katına çok soft tonlu bir altın sarısı tül atmanız halinde, dantelin minik aralıklarından o renk gözükecektir. Burada önemli olan ucuz bir görünüm yakalamaktır.

Güpür işlemelerinin bulunduğu yer ile gelinliğin yakası arasındaki uyum son derece önemlidir. M, kalp veya A yaka kullanmanız, dantelin boyutunu değiştirecektir. Gösterişli bir gelinlik için hangi yakanın tercih edilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Özellikle kışın evlenenler arasında son derece zarif bir şıklık yaratması açısından sıklıkla tercih edilen boğazlı gelinliklerde, boğaz kumaşının tamamını Fransız danteli olarak tercih edebilirsiniz.

V yakalı prenses model gelinliklerde, etek uçları tamamen tül, göğüsten altı Fransız danteli modelleri tercih edebilirsiniz. Dantelin sadeliğine gösteriş takmak için, son yıllarda çok trend olan taşlı kemerlerden kullanabilirsiniz.

Fransız Danteli Romantik Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Fransız Danteli Romantik Gelinlik Önerileri ve FikirleriFransız danteli bir gelinlik tercih etmeden önce, sadece Fransız danteli çalışan dünyaca ünlü modacıların tasarımlarına bir göz atmakta fayda vardır. Delphine Manivet, son derece zevkli tasarımları ile bu modelde ürünler piyasaya sunan en önemli tasarımcılar arasındadır.

Laure De Sagazan 70’li yılların cool ayrıntılarını gelinliklerinde işleyerek minimalist bir şıklık ortaya sunar. Belirsiz öğeleri bir arada kullanarak, kargaşadan oluşan şıklığı muhteşem şekilde işler. Özellikle vintage sevenlerin mutlaka göz atması gereken tasarımcılardan biridir. Vintage gelinlik almadan önce; düğünü yapacağınız mekân, saç renginiz ve konseptiniz ile uyum içinde olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü özellikle vintage ürünler, modern çizgiler ile harika bir uyum yakalayabileceği gibi kötü sonuçlar da doğurabilirler.

Fabienne Alagama ve Rime Arodaky birbirine zıt iki tasarımcı olmasına rağmen çeşitlilik açısından incelenmesi gereken iki önemli isimdir. Alagama’nın kullandığı pürüzsüz, temiz ve keskin hatlı beyaz dantellerin yanı sıra, Arodaky pudra cazibesini ön planda tutarak taş işlemeli gevşek gelinlikler üretir. Dantel üstü dantel olarak nitelendirilen bu tasarımlar gösterişi seven kadınlar için harika birer alternatif olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here