Prenses gibi bir gelin olmayı hayal eden her genç kız, gelinlik alışverişi sırasında ilk olarak prenses modellere öncelik verir. Gelin olmanın özelliklerine en çok uyan gösterişli yanından dolayı neredeyse tüm prenses gelinlik modelleri her gelin adayı tarafından beğenilmektedir.

Farklı askı ve kumaş detayları ile her zevke hitap eder hale getirilen gelinlik tasarımları arasından askılı prenses gelinlik modelleri de son birkaç yılın gözde modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle dantel ya da Fransız gupüründen tasarlanmış olan kalın askılar prenses gelinlik formuna zarafet ve oldukça narinlik kazandırmaktadır.

Gelin adayları tarafından kalın askı tercih edilmesindeki en önemli önceliklerden biri de düğün boyunca rahat hareket imkânı sağlamasından kaynaklanmaktadır. Straplez ya da ince askıları nedeniyle sürekli gelinliği düzeltmekle meşgul olmak yerine düğünün keyfini doyasıya çıkarmak ve oldukça zarif görünmek kalın askılar sayesinde daha cazip seçenekler arasındadır.

Askı detayı ile uyum içinde olan prenses gelinlikler her vücut yapısına sahip bayanların hiç düşünmeden tercih edebilecekleri modellerden olmasından dolayı da yeni yılda da pek çok gelin adayının üzerinde kalın askılı prenses gelinlik görmek kaçınılmaz olacaktır. Diğer gelinlik modellerine nazaran daha kolay ve gösterişli bir seçenek olmasından dolayı prenses gelinlik modelleri her daim geçerliliğini koruyacak olan modeller arasındadır. Üstelik her mevsime ve düğün konseptine uyumlu olması da gelin adaylarının ilk olarak bu modellere göz atmasına neden olmaktadır.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Resimleri ve Fotoğrafları

Fransız dantelinin gelinliklere kattığı romantik havanın, prenses eteklerle birlikte kombinlenmesi oldukça güzel görünmektedir. İşte sizlere 10 farklı model:

Dekolteli Prenses Model Fransız Danteli Straplez Gelinlik Modeli

Dekolteli Prenses Model Fransız Danteli Straplez Gelinlik ModeliTamamen Fransız danteli kumaştan dikilen gelinlik, hem gösterişli hem de farklı bir tasarıma sahip. Göğüs dekoltesi ile dikkat çeken arka kısmındaki fiyonk ayrıntısı ile spor bir görünüm kazanmıştır. Eldiven detayları ile de farklı görünmek isteyen gelin adayları için son derece uygun görünüyor.

Fransız Danteli Prenses Model Dekolteli Gelinlik

Fransız Danteli Prenses Model Dekolteli GelinlikKat kat kumaştan tasarlanan prenses model etekleri, tül ve Fransız dantel karışımı ile oldukça güzel görünüyor. Göğüs kısmındaki dekolte ve transparan detaylar gelinliğe modern bir hava katıyor. Aynı zamanda choker tarzı boyun ayrıntısı da tam zamanın gelini olmanızı sağlayacaktır.

Gösterişli Tafta Üzeri Fransız Güpür İşlemeli Prenses Gelinlik

Gösterişli Tafta Üzeri Fransız Güpür İşlemeli Prenses GelinlikHem romantik hem de modern bir gelinlik arayanlar için oldukça güzel bir model. M yakalı straplez üst kısmı, oldukça kabarık bir etekle birleştirilmiş. Üç boyutlu ve Fransız danteli işlemeli kumaşı ile de göz dolduruyor. Gösterişli bir duvakla da birleştirilen gelinlik, son yılların en dikkat çekici modellerindendir.

İlginizi Çekebilir: Fransız Danteli Romantik Gelinlikler

İlüzyon Yaka Fransız Danteli Kuyruklu Prenses Gelinlik

İlüzyon Yaka Fransız Danteli Kuyruklu Prenses GelinlikYaka kısmında tül üstüne Fransız dantel işlemeleri ile hem sade hem de modern bir hava yakalanmış. Kuyruk ayrıntısı ile dikkat çeken prenses etekleri ise herkesin tercih edebileceği bir modelde tasarlanmış. Uzun duvak ile de tamamlanan gelinlik, beğeninizi kazanacaktır.

Buna da Bakın: Kuyruklu Prenses Gelinlik Modelleri

Kalın Askılı Fransız Danteli Prenses Etekli Gelinlik Önerisi

Kalın Askılı Fransız Danteli Prenses Etekli Gelinlik ÖnerisiGelinliğin genelinde kullanılan Fransız dantel kumaştan kalın askılı prenses gelinlik, oldukça modern görünüyor. Gösterişli bir model olmasına karşın asil duruşu ile beğeni kazanacak bir modeldir. Kabarık etekleri ve göğüs dekoltesi ile oldukça dikkat çekici duruyor. Askılı gelinlik modeli seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Kat Kat Prenses Etekli Fransız Danteli İşlemeli Gelinlikler

Kat Kat Prenses Etekli Fransız Danteli İşlemeli GelinliklerSpor ve modern duruşuna ek olarak farklı bir gelinlik modeli. Straplez üstü ve M yakası ile beğeninizi kazanacak bir gelinlik modeli. Kat kat etekleri ise balo tipi prenses modeli ile dikkat çekiyor. Fransız danteli ile tül kumaşın birlikte kullanıldığı gelinlik, son yılların en ilgi gören modellerindendir.

Kırık Beyaz Düşük Askılı Fransız Danteli Prenses Gelinlik

Kırık Beyaz Düşük Askılı Fransız Danteli Prenses GelinlikÜç boyutlu gösterişli kumaşı, Fransız dantel ayrıntıları ile oldukça güzel görünüyor. Romantik ve unutulmaz bir gelin olmak isteyenler için oldukça uygun bir model. Kuyruk ve kol ayrıntıları ile dikkat çekici bir model. Kalp yakası ise romantik havasını tamamlamasını sağlamış.

Göz Atın: Düşük Omuz Kemerli A Kesim Gelinlikler

Tek Askılı Fransız Danteli Prenses Model Gelinlik Modeli

Tek Askılı Fransız Danteli Prenses Model Gelinlik ModeliTek askılı gelinlikler, birçok gelin tarafından rahatlığı ile tercih edilmektedir. Çapraz gelen askı, organze kumaştan tasarlanırken, basen kısmındaki Fransız dantel ayrıntı gelinliğe hoş bir hava katmış. Hem spor hem de şık bir gelinlik arayan gelinlik için oldukça uygun bir model. Tek askılı gelinlik modeli seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Uçuk Pembe Üç Boyutlu Fransız Danteli Prenses Gelinlik

Uçuk Pembe Üç Boyutlu Fransız Danteli Prenses GelinlikSon yılların en popüler modellerini oluşturan üç boyutlu gelinlik kumaşları, yalnızca organze kumaştan değil, Fransız dantelinden de tasarlanıyor. Bu gösterişli modelde olduğu gibi farklı renk de kullanarak modern bir hava oluşturabilirsiniz. Omuzları açıkta bırakan düşük askıları ve M yaka straplez üstü ile son derece şık duruyor.

Uzun Kollu Straplez Fransız Danteli Gelinlik Önerisi

Uzun Kollu Straplez Fransız Danteli Gelinlik ÖnerisiUzun Fransız dantelli kolları ile asil bir hava kazanan gelinlik, oldukça şık duruyor. Sade görüntüsüne rağmen unutulmaz bir gelin olmanızı sağlayacak bir model. Organze kumaşla birlikte tasarlanan etekleri ise oldukça güzel duruyor.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Fransız dantelli prenses gelinlik seçerken, askı kısmı kurtarıcınız olabilir. Vücudun üst kısmını ön plana çıkaracak olan askılı prenses gelinlikleri tercih ederken mutlaka kol ve omuz yapısı göz önünde bulundurularak karar verilmelidir.

İri göğüslü ve geniş omuzlu bayanları daha zarif gösterecek özellikteki bu modeller ince ve narin bayanlara da oldukça yakışacağı için her vücut tipindeki gelin adayı için uygun seçimlerden biri niteliğindedir denebilir. Ancak gelinliğin her detayı ile muazzam bir bütünlük sağlayabilmek için mutlaka kalın askılarda kullanılacak kumaşın gelinlik içinde yer alan kumaşlardan olmasına özen gösterilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Hangi Vücut Tipine Hangi Gelinlik Seçilmeli?

Gelinlik modelinin mevcut tasarımına kalın askı ilave edilmek istendiğinde ise; gelinliğin modelini gölgede bırakmayacak şekilde tasarımlartercih edilmelidir. Diğer yandan üst kısmı sade olan prenses gelinlik modelleri için etek kumaşından esinlenilerek tasarlanmış olan askı detayı mutlaka gelinlik modeline apayrı bir hava katacaktır.

Gelinlik masumiyetine en çok yakışan Fransız dantel kalın askı detaylı prenses gelinlik modelleri her bayanın gördüğünde hayran kalacağı özellikte olan modellerden biridir. Bu sebeple zarif ve unutulmayacak bir gelin olabilmek için saten askı yerine mutlaka kalın dantel askılı gelinlikler tercih edilmelidir. Fransız dantelli prenses gelinlikte zarafeti zirveye taşımak için askıların omuza kadar uzandığı dantelli gelinlikler tercih edilebilir.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Önerileri ve FikirleriPrenses gelinlik modellerini daha avantajlı ve zarif hale getirmek için kalın askılar en ideal seçimler arasında yer almaktadır. Fazlalıkları bulunan bayanları daha derli toplu ve şık göstermesinden dolayı prenses gelinlikler kendi için en ideal gelinliği arayanların gözde modelleri arasında yer almaktadır.

Birbirinden şık ve elit duruşa sahip askı detaylarını öne çıkarmak için ise saçları mutlaka topuz olarak tercih etmek yerinde bir seçim olacaktır. Gelinliğin üst kısmına askı detayı önemli bir hareket kazandıracağı için aksesuar seçimini kısıtlı tutmak ve zarif mücevherler tercih etmek göze daha hoş görünmeyi sağlayacaktır. Kabarık eteklerin altından askılarla uyumlu bir yönü bulunan ayakkabı seçimi de kusursuz bir gelin olmayı kaçınılmaz kılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here