Şık ve zarif bir gelinliğin en önemli tamamlayıcı unsurlarından biri de duvaklardır. Oldukça önemli olan bu parça gelinliğin daha da şık durmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Bu nedenle duvak modeline karar verme de en az gelinlik seçimi kadar zaman gerektiren bir detaydır. En ideal gelin duvağı için yüz şeklinin esas alması, gelin adayları için en doğru kararın verilmesini sağlar. En az gelinlik kadar hayal edilen duvak modelinin de gelinlik modeli ile uyumlu olmasına özen göstermek gerekir.

Gelin duvağı için seçilen kumaşın ne derece işlemeli ya da sade olacağı konusunun yanı sıra hangi boyda olacağı da gelinlik şıklığını büyük ölçüde etkilemektedir. Yüz şeklinin yanı sıra gelinlik üzerine yapılması hayal edilen saç modelinin de gelin duvağı seçiminde rolü büyüktür. Doğru bir duvak seçimi için saç modelinin belirlenmiş olması fayda sağlayacaktır. Bu doğrultuda uzun saçlar için uzun duvaklar önerilirken, kısa saçlar için kısa duvaklar daha ideal görülmektedir.

Duvak seçiminde en önemli kıstaslardan biri ise gelin adayının boyudur. Kısa boylu gelin adayları için yere kadar uzanan gelin duvakları, hem gelinlik modelini hem de gelin adayının boyunu gölgede bırakacağı için önerilmemektedir. Gelin duvağı seçerken dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biri de gelinlik ve duvağın aynı renk tonlarında olmasına özen göstermektedir. Gelinlik üzerinde açık ya da koyu tondaki duvak göze batacak derece de rahatsız edici olabilir.

Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalıdır?Gelinlik modeline karar verme aşaması sonrasında sırada gelin adaylarını gelinliğe uygun duvak seçimi bekliyor. Duvak seçiminde gelinlik modeli esas alınırken, gelinliğin şıklığını gölgeleyecek model ve kumaşlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca süs ve ışıltı açısından gelinlik ve duvak arasındaki uyumun dengelenmesinde fayda vardır. Taş ve işlemelerle süslü bir gelinlik üzerine aynı abartıda bir gelinlik zarif durmayacaktır.

Abartılı işlemelere sahip bir gelinlik için sadece ışıltılı tül kumaşlardan tasarlanmış olan duvakların seçilmesi gerekir. Düğün boyunca gelini şıklık açısından bir bütün olarak değerlendirecek olanlar için duvağında gelinlik kadar özenilmiş durması gerekmektedir. Aynı renk tonuna sahip olması ve aynı tarzın tasarımı olan gelinlik ve duvak, şık bir gelinden söz edebilmek için mutlaka olması gerekenler arasındadır.

Gelin Duvağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin Duvağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelin duvağına karar vermek basit bir karar gibi görünse de özel günlerinde her şeyin kusursuz olmasını isteyen gelin adayları için önemli bir ayrıntıdır. Bu sebeple gelin duvağı seçiminde mutlaka sizlere değerli fikirlerini sunacak arkadaşlarınızın olmasına özen gösterin. Ayrıca duvak seçiminde ön yargılı olmak yerine bolca model denemek de en doğru duvağın seçilmesini kolaylaştıracaktır.

Gelinliğin seçilmesinin ardından büyük bir yükün omuzlarından kalktığın hisseden gelin adayları, duvak seçimini yapmadan erken karar vermemeleri gerekiyor. Şık bir gelinliği gölgeleyecek özellikteki yanlış bir duvak seçimi, genel görünümün oldukça kötü görünmesine neden olacaktır. Bu sebeple duvak alışverişi sonraya bırakılmamalı ve sıcağı sıcağına gelinlik alırken duvak da alınmalıdır. Duvak seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Duvak Seçimi için Önemli Püf Noktaları

Duvak Seçimi için Önemli Püf NoktalarıGelinliği en şık şekilde tamamlayacak olan duvak seçilirken yapılan en büyük hatalardan biri, gelinlik olmadan duvak modeline karar verilmesidir. Severek aldığınız gelinliğin her detayını her ne kadar aklınıza kazımış olsanız da duvak ve gelinliği bir arada görmek karar vermeyi kolaylaştıracak hem de gelinlik için en ideal duvağı seçmiş olacaksınız. Ayrıca gelin duvağı seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan biri de düğünün yapılacağı mekândır. Düğün konseptine uygun tarz belirlendikten sonra gelin duvağının seçilmesi oldukça faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here