Gelinlik modeline karar vermek düğün telaşının hem en stresli hem de en önemli sürecidir. Gelin adayının kendi tarzını yansıtması açısından da oldukça önemli olan gelinlik modelleri, aynı zamanda vücut tipine göre de yönlenmeli ve karar verilirken pek çok kıstas göz önüne alınmalıdır. Gelinliğin yaka kısmına karar vermek de gelinlik modeline karar vermek kadar önemlidir. Yapılacak makyajı ve saç modelini de belirleyen gelinlik yaka modelleri, tamamen vücudun üst kısmı göz önüne alınarak seçilecek gibi gözükse de etek modeli ve kullanılan kumaş da oldukça önemlidir.

Büyük göğüslü bayanlar için özellikle straplez yaka veya kalp yaka modeller önerilirken, küçük göğüslü bayanlar için yaka kısmı işlemeli ve göğüs kısmı drapeli modeller önerilmelidir. Küçük göğüslü gelin adaylarının aynı zamanda V yaka modellerden de kaçınması gerekmektedir. Büyük veya normal göğüs ölçülerine sahip gelin adayları için ise straplez yaka, kalp yaka önerilirken, aynı zamanda gelinlik modelinin en zarif hali olan yuvarlak yaka modeller de tavsiye edilmektedir.

Omuz genişliği de yaka modeli için oldukça önemli ve belirleyici bir faktördür. Özellikle dar omuzlu gelin adaylarının omuzlarını gizledikleri ve göğüs dekoltesini ortaya çıkardıkları modellere yönelmeleri önerilirken, geniş omuzlu gelin adayları için ise en önemli öneri boyundan bağlı yaka modelleri olmalıdır.

Gelinliğin Yaka Tipini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinliğin Yaka Tipini Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modelinin yakasına karar verilirken en önemli nokta gelin adayının kendini bilmesi ve ona göre davranmasıdır. Hem rahat edebileceği hem de içinde güzel gözükeceği bir modeli bulması oldukça önemli iken aynı zamanda vücut tipini de göz önüne almalıdır. Vücut tipine karar verilirken ise özellikle göğüslerin büyüklüğü ve vücudun üst kısmının ölçüleri dikkate alınmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır.

Gelinlik Yaka Tipi Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Yaka Tipi Önerileri ve FikirleriGelinlik yaka modeline karar verilirken kişisel tarzınız ve hayal ettiğiniz modeller de oldukça önemlidir. Romantik bir düğün planı yapıyor ve gelinlik modelini o şekilde seçiyorsanız, mutlaka yaka kısmında da danteller olan ve kayık yaka veya dantel yakalar tercih edilmeli, eğer klasik olmak istiyorsanız ise straplez veya kalp yakalardan ve işlemelerden faydalanmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here