Her genç kızın hayallerini süsleyen gelinliğe karar vermek oldukça zorlu bir o kadar da keyifli bir süreçtir. Bu süreçte karar verilmesi gereken gelinliğin modeli, duvağın ayrıntıları, ayakkabının şekli gibi pek çok ayrıntı varken, bunlardan çok daha önemlisi gelinliğin markasına karar vermektir.

Piyasada dünyaca ünlü birçok marka olduğu gibi sadece mahallede tanınan ve gelinlik dikimi yapan küçük butikler de bulunmaktadır. Gelinliğin hangi markadan olacağına karar verilirken mümkün olduğu kadar gelinlik modaevlerini ve butiklerini gezmek ve her konuda fikir sahibi olduktan sonra karar vermek oldukça önemlidir. Bazı gelinlik modaevlerini gezmek için gitmeden önce randevu almak da gerekmektedir. Bu sebeple böyle yerler tercih edilecekse eğer mutlaka bu durum göz önüne alınmalı ve erken davranılmalıdır.

Gelinlik Markasında Kriterler Ne Olmalı?

Gelinlik Markasında Kriterler Ne Olmalı?Gelinliğin kalitesi ve fiyatı markadan markaya değişiklik göstermektedir. Bu sebeple gelinlik markasına karar verileceği zaman öncelikle ufak bir piyasa araştırması yapılmalı ve herkesin kendi bütçesine uygun markalara öncelik verilmesi gerekmektedir. Ancak bu durumun istisnaları olabilmektedir.

Genel olarak edinilen bir kanı ünlü markaların gelinliklerinin pahalı olduğudur, ancak bu yanıltıcı bir unsurdur. Ünlü markalarda dönem dönem yer alan indirimler, hem kaliteli hem de uygun fiyata gelinlik bulunmasını sağlayabilirler. Bu sebeple gelinlik markasına karar verilirken ne kadar çok modaevi veya butik gezilirse ve model hakkında fikir sahibi olunursa o kadar doğru karar verilebilir.

Gelinlik Markası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Markası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik markasına karar verilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da tercih edilecek modaevinin veya butiğin bulunduğunuz yere yakınlığıdır. En güzel gelinliğe sahip olabilmek için özellikle büyük modaevleri birkaç kez provaya çağırabilir. Bu sebeple gelinlik diktirilecek olan modaevinin veya butiğin yakın bir yerde olması avantaj olarak kabul edilmektedir.

Gelinlik Markası Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Markası Önerileri ve FikirleriÜlkemizde dünyaca ünlü pek çok gelinlik markasının modaevleri bulunmaktadır. Genellikle büyük şehirlerde olan bu modaevleri, randevu ile çalışmakta ve müşterilerine daha güzel hizmet vermek için yoğun çaba sarf etmektedir. Bu gibi markalar arasında Pronovias, Elie Saab, Miss Defne, Pierre Cardin gibi markalar sayılabilir. Ancak küçük şehirlerde yer alan pek çok modaevi, ünlü markaların modellerini birebir hem de daha uygun fiyata dikebilmekte ve bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here