Gelinlik modellerinin en güzel yanı, uzun süredir kurulacak hayallerin gerçekleşecek olması ve bu esnada istenildiği kadar özgür kalınmasıdır. Her ne kadar hayaller konusunda özgür kalınsa da hayallerin gerçekleşip de gelinlik modeline karar verilmek istendiği esnada bazı kısıtlayıcıların olduğu gözlemlenmektedir. Bu kısıtlayıcılar arasında en dikkat çekicileri her daim vücut tipi ve vücut kusurlarını gizlemeye yönelik yapılacak müdahalelerdir.

Gelinlikte Kol Detayına Nasıl Karar Verilir?

Gelinlikte Kol Detayına Nasıl Karar Verilir?Gelinlik kararında en önemli noktayı detaylar oluşturmaktadır. Bu detayların ilk sırasında yer alan gelinlik kollarının tercihleri, gelinlikle bütünlük oluşturması açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu bütünlüğü sağlayabilmek için gelinlikte kollu modeller tercih edilecek ise mutlaka gelinlik kumaşının devamı niteliğinde kumaşlar tercih edilmelidir.

Gelinlik eteğinde sadece tül detaylar kullanılmış ise kol kısmı da sadece tülden oluşmalı, gelinlikte dantel detaylar ve işlemeler var ise de kol kısmında da dantel kullanılması önerilmektedir.

Gelinliklerde Kol Boyu Neye Göre Ayarlanmalı?
Öğrenmek için Tıklayın!

Aynı zamanda kolların genişliği de kol tercihi açısından önemlidir. Moda uzmanları, kalın kollara sahip gelin adaylarının mutlaka kısa kollu modellere yönelmesi gerektiğini söylemektedir. İnce kollara sahip gelin adayları ise gönül rahatlığı ile uzun kollu modellere yönelebilmektedir.

Her ne kadar pek rastlanmasa da bol kol modelleri tercih edecek gelin adayları için kollarının ince veya kalın olması önem taşımamaktadır. Ancak bol ve uzun kollu modeller tercih edilecek ise gelinliğin dar kesimlerden seçilmesi önerilmektedir.

Gelinlik Kolu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Kolu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik modelinin kollu olup olmayacağına karar verilmesi kişisel bir tercih olmakla birlikte aynı zamanda vücut tipine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin dar omuzlu gelin adaylarının mutlaka yarım kollu gelinlik modelleri tercih etmesi gerekmektedir, aksi takdirde omuzlar daha da dar gözükerek kötü bir görüntü oluşmasını sağlayabilir. Kol seçimi hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Gelinlikte Kol Önerileri ve Fikirleri

Gelinlikte Kol Önerileri ve FikirleriGelinlikte kol modelleri oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Kısa kollu ve uzun kollu klasik modellerin yanı sıra, yarım kol modeller de bulunmakta, hatta kollara sadece kapak gibi detaylar işlenerek hem şık hem de modern gelinlik modelleri oluşturulabilmektedir.

Uzun ve dar kollu modellerin hareket kısıtlılığı oluşturması bu modellere benzer ancak biraz daha bol ve rahat kolların da oluşmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here