Gelinlik kumaşı tercihlerinde en önemli noktaların başında gelinliğin modeli gelmektedir. İstenilen kumaşa karar verilmesine göre de model seçilebilir, tam tersi şekilde modele karar verilerek de kumaş seçilebilir. Ama kumaş hakkında mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır veya iyi bilen kişilere danışılmalıdır. Çünkü her model, her kumaşla güzel sonuçlar vermemektedir. Bu nedenle model ve kumaş seçimi birlikte yapılmalıdır.

Hangi Tür Kumaşlar Tercih Edilebilir?

Hangi Tür Kumaşlar Tercih Edilebilir?Gelinlik modellerinin en klasik olanı ve en çok tercih edilen model olan prenses gelinliklerde, birbirinin üstüne eklenen kat kat tül kumaşlar kullanılmaktadır. Tül kumaşlar aynı zamanda kollarda ve yaka kısımlarındaki ayrıntılarda da bulunmaktadır. Tül kumaşlardan daha kalın olan ve dik durması sebebiyle özellikle A kesim gelinliklerde kullanılan organze kumaşlar da en çok kullanılan etek modeli katlı etek modelleridir.

Düz ve sade etek modelleri elde edilen organze kumaşların en çok kullanılan türleri arasında ipek organzeler gelmektedir. Pahalı olması sebebiyle çok fazla kullanılamayan ipek organzelerin yerine kullanılacak olan kumaş mutlaka mat görünmelidir. Aksi takdirde defter kabı gibi kalitesiz ve basit bir görüntü elde edilir.

Daha sıra dışı gelinlik modeli tercih edecek gelin adaylarının tercihleri de şifon ve saten olarak belirlenmektedir. Şifon kumaşlar özellikle dökümlü olmaları sebebiyle tercih edilirken düz gelinlik modeli tercih eden ve sadelikten hoşlanan gelin adaylarının tercihi olurken, saten kumaş ise özellikle dantelle birlikte kullanılabildiği için tercih edilmektedir.

Şifon kumaştan yapılan drapelerde aynı zamanda oldukça kaliteli durmakta ve gelin adayları tarafından özellikle tercih edilmektedir.

Gelinlik Kumaşı Kalitesi Nasıl Olmalı?

Gelinlik Kumaşı Kalitesi Nasıl Olmalı?Gelinlik kumaşı tercihlerinde özellikle gelinlik modeli ve kalitesine dikkat edilmelidir. Her kumaş türünün hem kaliteli hem de kalitesiz türleri olduğundan dolayı önemli olan kaliteli kumaşı doğru şekilde kullanmak olmalıdır. Aynı zamanda gelinlik kumaşlarına tercih edilirken kullanılacak aksesuarlara göre de karar verilmeli ve tercihler bu doğrultuda yapılmalıdır.

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve FikirleriGelinlik kumaşlarına göre tercih edilecek aksesuarlar farklılık göstermektedir. Tül kumaş kullanılan gelinliklerde ağırlıklı olarak uzun tül duvaklar tercih edilirken, organze kumaş gelinliklerde ipek organze veya hayalet tül duvaklar kullanılmaktadır. Şifon veya saten kumaş tercihlerinde ise zarif saç aksesuarları göz önüne düşen küçük duvaklar veya şapkalar tercih edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here