Gelinliğin modelinin tam olarak ortaya çıkmasını sağlayan ve oldukça şık bir görüntü oluşturan gelinlik kumaşları tercihi de en az gelinlik modeli kadar önemlidir. Gelinlik kumaşlarının tercihlerinde özellikle hayallerinizdeki gelinlik düşünülmeli ve ona göre karar verilmelidir.

Eğer hayalinizdeki gelinlik prenses model, kabarık etekli ve kat kat tüllerden oluşan bir model ise mutlaka gelinlik kumaşı olarak tül tercih edilmelidir. Gelinliğin alt kısmında kullanılacak olan tüller, üst kısımda ise isteğe göre omuz ve kol kısımlarına da eklenebilmektedir. Eğer özellikle üst bedende drapeler olan bir gelinlik modeli tercih ediyor iseniz organze kumaşlar tam sizin istediklerinizi karşılayacak niteliktedir. Aynı zamanda katlı etek modellerinde kullanılan organze kumaşlar, dökümlü olmayan bir kumaş olması sebebiyle kullanımı da oldukça kolaydır.

Hayallerini kurduğunuz gelinlik oldukça sade ama bir o kadar da şık bir modelden oluşuyor ise şifon kumaş kullanmak sizi hayallerinize oldukça yaklaştıracaktır. Yumuşak bir kumaş türü olan şifon, tarlatan kullanılmayan bir kumaş olduğundan dolayı gelinliklerde çok sık kullanılmıyor gibi gözükse de drapeli sade ama şık gelinlik modellerinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilmektedir.

Düz etek modelleri isteyen gelin adayları ise kumaş tercihlerini daima saten kumaştan yana yapmaktadır. Sade gelinlik modeli isteyen ancak bunun dökümlü durmasını istemeyen gelin adaylarının tercihi olan satenler özellikle ışıltılı ve parlak gelinlik modellerinden hoşlanan gelin adaylarının en önemli tercihleri arasında yer almaktadır.

Gelinlik Kumaşı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Kumaşı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlik kumaşına karar verilirken en önemli nokta kişinin kendi istediği gelinlik modelini bilmesi ve tercihlerini o doğrultuda yapmasıdır. Dökümlü gelinlik isteyen gelin adayları özellikle tül ya da organze tercih ederken, daha sade model isteyen gelin adayları mutlaka saten veya şifona yönlenmelidir. Özellikle etek kısmında düz modelleri tercih edenlerin en büyük isteği olan şifon kumaşlar aynı zamanda göğüz drapesinde de kullanılabilmektedir.

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Kumaşı Önerileri ve FikirleriGelinliğin matlığına veya parlaklığına göre de değişebilen gelinlik modelleri, gelin adaylarının hayallerini gerçekleştirmek için önemli bir noktayı oluşturmaktadırlar. İstediğiniz modele göre seçebileceğiniz gelinliklerde, ağırlıklı olarak tül kumaş kullanılır iken dantel ile birlikte kullanılan organze ve şifonlar da tercih edilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here