Gelinliğin modeline karar vermek kadar markasına karar vermek de oldukça önemlidir. Özellikle büyük markalarda kalitesi tartışılmaz derecede iyi olur, ancak bu fiyatlara yansır ve bazen ulaşılamaz fiyatlarda gelinlikler bulunmasına sebep olur.

Büyük gelinlik markalarının kaliteye yansıması da aynı oranda büyük olur. İsimleri bilindiğinden ve herkes tarafından takdir edilip beğenildiklerinden dolayı istedikleri kumaşı istedikleri şekilde kullanabilirler, kısıtlayıcılıkları yoktur. Bu sebeple dünyaca tanınmış gelinlik markalarının model seçenekleri çok daha geniş olur. Bunu şu şekilde de ispat edebiliriz:

İnternette Beğenilen Gelinlikle Diktirilenin Aynı Olmaması Sorunu

İnternette Beğenilen Gelinlikle Diktirilenin Aynı Olmaması SorunuGenel olarak internet üzerinden bir gelinlik modeli beğenilir ve bu model tanınmış gelinlik markalarına ait olur. Bu model herhangi bir gelinlik diken birine ya da herhangi bir modaevine götürülüp de diktirilmek istendiğinde, fiyat neredeyse yarı yarıya olur. Onayın verilmesinin ardından gelinlik dikilmeye başlandığında ve provalara gidildiğinde resmi gösterilen gelinlik ile dikilen gelinlik arasındaki farklılıklar göze çarpmaya başlar. Bunun sebebi, tamamen gelinlik kumaşında tercih edilen ürünün kalitesiyle alakalıdır. Örneğin, dantel kumaşın pek çok farklı türü vardır.

Gelinlikte genellikle Fransız dantel daha şık durması sebebi ile tercih edilir, ancak Fransız dantelin metrelik fiyatı oldukça pahalıdır. Bu sebeple marka olmayan modaevlerinde maliyeti düşürmek açısında Fransız dantel yerine muadili olan başka ürünler tercih edilir. İşte gelinlikler arasındaki farklılık da tamamen bu sebeplerden oluşmuş olur.

Gelinlik Markasına Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Markasına Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilmeli? Pek çok farklı gelinlik markasının bulunması özellikle gelin adayları üzerinde büyük kafa karışıklığı meydana getirmektedir. Doğru olan markayı seçebilmek için öncelikle markaların kreasyonları incelenmeli ve bu kreasyonlarda kendi zevkinize ve hayallerinize en yakın olan markalara yönelerek karar verilmesi gerekmektedir.

Kaliteli gelinliğin genellikle ünlü markalar da olduğu düşünülse de bazı durumlarda hiç beklenmeyen küçük modaevlerinden de istenilen gelinlik bulunabilmektedir. Bu sebeple içinize sinen gelinliği bulana kadar gezmeye devam etmek gerekmektedir.

Gelinlik Markası Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik Markası Önerileri ve FikirleriGelinlik markası ile ilgili verilecek olan karar ilk olarak maddiyatla alakalı olmaktadır. Her genç kız dünyada sayılı olan bir Elie Saab gelinliği giymek isterken fiyatların euro üzerinden olması ve çok yüksek meblağlara ulaşması bu isteği imkânsız kılar. Ancak ülkemizde Elie Saab kalitesinde gelinlik diken ve daha uygun fiyatlar belirleyen modaevleri de bulunabilmektedir. Önemli olan bu modaevlerini bulabilmek ve doğru gelinliğe karar vermektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here