Göğüs bölgesini vurgulayan ve bu sebeple gelinliğe yön veren yaka modelleri gelinliğin bütünlüğü açısından olduğu kadar şıklık ve zariflik açısından da önem taşımaktadır. Bu şıklığı ve zarifliği yakalayabilmek için ise kusurları örten ve güzel görünen yerleri daha da öne çıkartan yaka modelleri tercih edilmelidir.

Herkes istediği modeli giyebilmek ve bu model içerisinde güzel görünmek ister, ancak bu durum vücudunda kusurları olan gelin adayları için bazen mümkün olamayabilmektedir. Bu sebeple vücut kusurları iyi bilinmeli ve ona göre modellere yönelmek gerekmektedir. Yaka tipi tamamen göğüz bölgesini vurguladığı için karar verirken göğüslerin büyüklüğü ve üst bedenin kilo durumu da göz önüne alınmalıdır.

Üst bedenin kilolu olduğu gelin adaylarında yuvarlak yakalar, gemici yaka olarak adlandırılan geniş yakaların kullanılmaması önerilmektedir. Bu model yakaların yerine straplez yakalar ve kayık yakalar tercih edilebilmektedir. Göğüs ölçüleri de yaka seçiminde oldukça önemlidir. Küçük göğüslü gelin adaylarının özellikle göğüslerini daha dolgun göstermesi mümkün olan V yakalar, askılı yuvarlak yakalar, boyundan bağlı yakalar ve yuvarlak yakaları tercih etmesi gerekirken; kare yaka, straplez yaka veya kalp yakalardan kaçınması oldukça önemlidir. Son zamanlarda özellikle sıklıkla kullanılan straplez yaka kesimlerin üzerine tül veya dantel kullanılarak oluşturulan askılı modeller de oldukça sık kullanılmakta ve şık bir görüntü meydana getirmektedir.

Gelinlik Yaka Modeli Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Yaka Modeli Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinlikte yaka modeline karar vermenin iki önemli noktası bulunmaktadır. Bunlardan ilki vücudun üst beden ölçüleri, diğeri ise göğüslerin büyüklüğüdür. Gelinlik modeli ile de bütünlük sağlaması gereken gelinlik yakası, özellikle romantik modeller tercih edildiğinde V yaka veya kayık yaka modellere yönlenilmeli, eğer daha klasik ve prenses modeller var ise asklı veya straplez yaka modeller kullanılmalıdır.

Gelinlik için Yaka Modeli Önerileri ve Fikirleri

Gelinlik için Yaka Modeli Önerileri ve FikirleriGelinlik yaka modelleri gelinliğin etek kısmı ile birlikte bir bütün oluşturmalıdır. Prenses model eteklere eş olarak straplez yakalar veya kalp yakalar ve ışıltılar kullanılırken, A kesim eteklerde V yaka modeller kullanılmakta, balık modellerde ise yuvarlak yaka veya kayık yakalar kullanılmaktadır. Yaka seçimleri ile ilgili net bir kural olmamakla birlikte, gelinlikle ilgili kurulan hayaller de oldukça büyük önem taşımaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here