Vücut tipini tanımak gelinlik seçmek için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Doğru gelinlik modelini seçerek hem kusurlarınızın dikkat çekmediği hem de şık ve zarif bir görüntü yakalanabilmektedir. Bunun için ise özellikle vücuttaki kusurlu yerler bilinmeli ve seçimler bu doğrultuda yapılmalıdır.

Vücut kusurlarını bilmek bu aşamada oldukça önemlidir. Eğer kalçalarınızın geniş olduğunu düşünüyor ve omuzlarınızın darlığından şikâyet ediyorsanız, tercih edeceğiniz model üst bedende drapeli, kayık yakalı veya yarım kollu modellere yönelmek gerekirken, alt bedende ise kalçaları gizleyecek kabarık modellere yönelmek gerekmektedir. Bu tür vücuda sahip gelin adaylarında kalçaların yuvarlaklığını ortaya çıkarmak da bir avantaj sayılabilmekte, bu sebeple yarım balık modeller de tercih edilebilmektedir. Vücut tipine uygun gelinlik nasıl ve neye göre seçilir, öğrenmek için tıklayın.

Geniş omuzlara ve dar kalçalara sahip gelin adaylarının tercihleri ise kalçaları daha dolgun gösterecek ve üst bedeni alt beden ile eşitleyecek modellerin olması gerekmektedir. Bu tür gelinlik modeller ise genellikle yarım balık gelinlik modelleri tercih edilerek olmakta ve yaka formu olarak ise V yakalara yönelim tavsiye edilmektedir. Dar omuzlu ve dar kalçalı olan, üstelik bel oyuntusu da olmayan gelin adayları için ise tercih edilecek modellerde vücut ince olduğundan dolayı her türlü model uygun olabilmektedir, ancak bel oyuntusu olmaması sebebiyle göğüs altında kemer veya işleme kullanılması gerekir. Bu tür vücut tipine sahip gelin adayları için bir diğer öneri de bele oturan ve aşağı doğru genişleyen A kesim gelinlik modelleridir.

Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Vücut oranının oldukça önemli olduğu gelinlik modeli seçimlerinde özellikle kusurlu bölümlerin gizlenmesi önemlidir. Göğüs bölgesinde fazlalık var ise toparlayıcı korseler ve sutyenler kullanılması gerekirken, dikkati bu bölgeden uzaklaştırmak için sırt dekoltesine başvurulabilmekte veya ışıltılı bir kemer ve saç aksesuarı kullanılarak ilgi dağıtılmaktadır. Küçük göğüslere sahip gelin adayları için ise göz dolduran hilelere başvurulabilmekte ve bu sebeple göğüs bölgesinde yoğunlaşan drapeler veya işlemeler kullanılmaktadır.

Kusursuz Vücut Tipleri için Gelinlik Modeli Önerileri ve Fikirleri

Kusursuz Vücut Tipleri için Gelinlik Modeli Önerileri ve FikirleriKusurlu olarak görülen bölgeleri saklamak önerilirken, kusursuz vücut tipleri için de birkaç öneri bulunmaktadır. Vücut kusurlarını kapatmak için kolay ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Özellikle kum saati olarak adlandırılan bu vücut tipine sahip olan gelin adayları için vücut hatlarını ön plana çıkaran tam balık model gelinlikler önerilirken, aynı zamanda straplez modeller ve A kesim gelinlikler de bu gelin adayları için tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here