Gelinlik modelinin şık, zarif ve modern olması kadar rahat olması da önem taşımaktadır. Tüm gece ayakta kalınacak olması da göz önüne alınarak seçilecek gelinlik modeli, aynı zamanda rahat ve hareket kısıtlayıcı olmamalıdır. Tüm bunlar dikkate alınarak seçilecek gelinlik modeli, gelin adayının en özel akşamının güzel şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Genel olarak kabarık ve işlemeli gelinlik modellerinin tercih edilmesi gelinliğin ağır olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple özellikle ağır gelinlik modelleri tercih edildiğinde kolların rahat edebilmesi oldukça büyük önem taşımaktadır. Kolun hareket edilmesi için modelin önemi olduğu kadar, kişinin bedenine uygun gelinlik kollarının seçilmesi de gerekmektedir. Özellikle büyük bedenlerde seçilecek dar ve uzun kollar, gelinliğin rahatlığını ortadan kaldırma riski taşımakta ve aynı zamanda düğün günü ekstra stres ve zahmet oluşturabilmektedir. Gelinliklerde kol boyu neye göre ayarlanmalı buradan öğrenebilirsiniz.

En rahat gelinlik modelleri, kısa kolların tercih edildiği gelinlik modelleri olarak öne sürülmektedir. Kolların tamamen rahat hareket edebildiği ve aynı zamanda insanı daraltmayan bir kol modeli olan kısa kollu gelinlik modellerinde genellikle tül kumaşlar tercih edilmektedir. Dantel kumaşlar ve üzerine yapılan işlemelerde rahatlığı olumsuz yönde etkileyen etmenlerdendir. Özellikle boncuk kullanılarak kollara yapılan işlemeler kolların hem hareket yeteneğini kısıtlar hem de gelinliğin genelinde de işlemeler kullanılmış ise olması gerekenden daha fazla ışıltı katarak şıklıktan uzak ve demode bir görüntü oluşabilmesini sağlar.

Gelinliklerde Rahat Kol Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinliklerde Rahat Kol Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliklerin kol modeline karar verilirken en önemli noktayı oluşturan rahatlık, söz konusu uzun kollar olduğunda biraz sekteye uğramaktadır. Bu sebeple uzun kol tercihleri genellikle ya tül kumaşlardan ya da daha iri desenli ve esnek dantellerden oluşmaktadır. Esnek olan dantel işlemeler kolların daha rahat etmesini sağlasa da eğer üzerinde boncuk veya taş işlemeler bulunur ise bu rahatlık bozulabileceğinden dolayı, kollarda işlemeler tercih edilmemektedir. Kol tipine göre gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli, detaylı bilgi almak için tıklayın.

Gelinliklerde Rahat Kol Önerileri ve Fikirleri

Gelinliklerde Rahat Kol Önerileri ve FikirleriGelinlik seçiminde rahatlık oldukça önemli olmakla birlikte aynı zamanda gelinliğin bütünlük oluşturması da önem taşımaktadır. Sırf rahat olması için dantel ağırlıklı bir gelinliğe tül detayları olan bir kol kullanılması oldukça hatalı bir durum olabilir. Bu sebeple eğer dantel ağırlıklı gelinlik kullanılacak ise kollarda da dantel detaylar olmalı, ancak rahat olması açısından kısa kollu veya fakir kollu modeller tercih edilmesi önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here