Gelinliklerde kol boyunun ayarlanması 3 farklı noktaya bağlıdır. Bunlardan ilki omuzların genişliği, ikincisi kolların inceliği ve kalınlığı, üçüncüsü ise mevsimsel faktörlerdir. İlk iki madde birbiriyle alakalı olduğundan dolayı beraber incelenebilirken üçüncü madde bunlardan tamamen bağımsız şekilde farklı bir şekilde ele alınmaktadır.

Gelinlik Kol Boyu Ayarlanırken Nelere Bakılır?

Gelinlik Kol Boyu Ayarlanırken Nelere Bakılır?Gelin adayının omzunun genişliği ilk olarak yaka kısmını etkiliyor gibi gözükse de dolaylı yoldan kol boyunu da etkilemektedir. Örneğin armut tipi vücuda sahip gelin adaylarında omuzlar dar basenler geniş olduğundan dolayı omuzları daha geniş göstermek gerekmekte bu sebeple de kısa kollu modeller kullanılmaktadır.

Aynı zamanda kolların kalınlığı da önemli bir faktördür. Kalın kollara sahip gelin adaylarında dantel işlemeler yerine uzun tül kollar tercih edilmekte, ince kollara sahip gelin adaylarında ise bu zarafeti gözler önüne sermek için dantel kollar kullanılmaktadır.

Mevsimsel faktörde oldukça önemlidir. Kış aylarında yapılacak düğünler için mutlaka uzun kollu gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Kapalı mekânda yapılacak düğünlerde dahi hem havayla uyum sağlaması hem de gelin adayını soğuktan korumak için mutlaka uzun kollu modeller tercih edilirken, kısa kollu modellerin tercih edilebilmesi için genellikle ilkbahar veya sonbahar ayları önerilmektedir.

Sonbahar aylarında yapılacak düğünlerde kısa kollu model tercih edilse dahi ellere kullanılacak dantel veya tül eldivenler gelinliğin şıklığını arttıracak ve havayla uyum içerisinde olmasına sebep olacaktır.

Gelinliklerde Kol Boyu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinliklerde Kol Boyu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Gelinliklerde kol boyuna karar vermenin en önemli noktası mevsimin ve hava durumunun özelliğidir. Kol kolayca eklenebilen bir parça olduğundan dolayı son günlere doğru hava durumunu öğrenip kararınız değişse bile terziniz tarafından kolaylıkla uygulanabilmekte ve bu sayede gelinlik mevsime uygun hale getirilebilmektedir.

Kısa kollu gelinlikler de kış aylarında da kullanılabilmektedir. Ancak kullanılacağı zamanlarda bolero veya hırka bulundurulması oldukça önem taşımaktadır.

Gelinliklerde Kol Boyu Önerileri ve Fikirleri

Gelinliklerde Kol Boyu Önerileri ve FikirleriGelinliklerde kol boyu gelinliğin bütünüyle uyum sağlaması açısından önemlidir. Özellikle tepeden tırnağa dantel olan gelinliklerde kullanılacak dantel kollar hem uyum sağlayacak hem de oldukça romantik bir görüntü oluşturacaktır.

Şık ve zarif olmak isteyen bayanların bir numaralı tercihi ise kol boyunca uzun boyu tercih ederken kumaş olarak da tül kumaşı tercih etmektir. Sade etek kesimleri ile birlikte kullanılacak bu kol modeli, hem farklı hem de büyüleyici olunmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here