Gelinlik aksesuarları arasında bolero kullanımı çok yaygın olmasa da, doğru model tercih edildiğinde gelinliğin havasını bir anda değiştirebilecek olan aksesuarlardan biridir. Kısa kollu gelinlikler üzerine tercih edilen bolero, kolları kapatması için ya da kollardaki fazla kiloların gizlenmesi için tercih edilmektedir. Bazı gelinlik modelleri için ise bolero tercih etmek zorunlu hissettirir. Böyle modeller için dantel ve şık kumaşlardan tasarlanmış pek çok bolero modeli bulunmaktadır.

En çok da kış gelinleri tarafından tercih edilen bolero, istendiği anda giyilen ve istendiğinde çıkarılan bir parça olması, gelinliğin içerde ve dışarda farklı durmasına katkı sağlamaktadır. Buna göre kış gelinleri için bolero modelleri dantel ve tülden uzaklaşarak kürk formunu alması kaçınılmazdır. Kış için gelin bolerosu nasıl seçilmelidir konusunu sizlere daha önce anlatmıştık. Göz atmak için tıklayın.

Gelinlik üzerine bolero kullanacak olan gelin adaylarının, gelinlik alışverişi üzerine biraz daha mesai yapmaları da gerekmektedir. Gelinlik ve bolero arasındaki renk uyumunun aynı olması gerekir. Ayrıca gelinlik ile bolero modelinin birbirini tamamlaması gibi detaylar dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

Doğru bir bolero seçimi için gelinlik modelinin esas alınması ve kumaştan modele kadar gelinliğe uyum sağlayan bir modelde karar kılınması gerekir. Kışın düğün yapacak olan gelin adayları için bolero seçimi oldukça kolay olsa da yaz düğünü için nasıl bir tarzda bolero seçeceğini bilmeyenler, şık bir gelin olayım derken hayal kırıklığı yaratabilirler. Yaz gelinlerinin boleroya ısınma için değil, bir süs aracı olarak kullanacaklarının bilincinde olarak tercih yapmaları gerekir.

Gelinlikte Bolero Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Gelinlikte Bolero Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken UnsurlarGelinlik üzerine bolero kullanımının sadece kış aylarına özgü olduğu algısını kıran pek çok şık bolero modeli, yaz gelinlerinin aklının bir köşesine bolero fikrinin yazılmasına neden olmaktadır. Tek başına şık olan bir boleronun gelinlik ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Bunun için gelinlik üzerine bolero seçerken, gelinliğin önceden beğenilmiş ve hazırlanmış olması gerekir.

Kol ve omuz bölgesini kapatan bolero modelinin gelinlik modelini kapatacak kadar ayrıntıya sahip olmaması da bolero giyecek olan gelin adaylarını ilgilendiren detaylar arasındadır.

Bolerolu Gelinlik Modeli ve Saç Önerileri

Bolerolu Gelinlik Modeli ve Saç ÖnerileriGeçtiğimiz yıllarda gelinlik üzerinde kullanılan bolero modellerinin göze hitap etmemesinden dolayı pek çok gelin adayı bolero kullanımına önyargı ile bakmaktadır. Dantel ve tülden hazırlanmış olan bolerolar, gelinlik üzerinde oldukça zarif dururken; saçların dağınık bırakılmaması da bolerolu gelinlik giyecek olan bayanların bilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Omuzların en önemli aksesuarının bolero olmasından dolayı, saçların omzu kapatması yerine sıkı ya da dağınık romantik topuz modelleri oldukça şık duracaktır. Bolerolu gelinlik giyecek gelin adayları için önem taşıyan bir diğer husus ise omuz genişliğinin bolero kullanımına olan yatkınlığıdır.

Aşırı geniş omuz yapısına sahip gelin adaylarını daha kısa ve geniş gösterebilecek bolero modelleri yerine, rahat ve bol kesime sahip gelinlik boleroları tercih edilmelidir. Doğru bir bolero seçimi sonrası gelinlik üzerine uyum sağlayan her saç modeli bolero içinde aynı uyumu gösterecektir.

Kimler Gelinlikte Bolero Tercih Etmelidir?

Kimler Gelinlikte Bolero Tercih Etmelidir?Şık bir gelinden söz edebilmek için gelinliği tamamlayan aksesuarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Gelin için saç, makyaj ve takı gibi seçimlerin yanında bolero tercih etmek de zevk ve beğeni işidir. Zevkine güvenen gelin adaylarının tercih etmekten sakınmayacağı bolero modellerini, fazlalıklarından şikâyetçi olan gelin adayları tercih edebilir. Ayrıca geniş omuzlara sahip olan ve dantelle süslenmiş bir bolero ile daha zarif görünmek isteyen gelinler, gönül rahatlığı ile bu parçayı gelinlik üzerinde kullanabilirler.

Gelinliğin daha romantik bir tarza bürünmesinde etkili olan bolero modelleri, pek çok gelin adayına yakışan aksesuarlardan biridir. Gelinlik üzerinde bolero tercih edecek olan gelin adaylarının bolero seçerken düğün boyunca mı, yoksa kısa bir süreliğine mi taşıyacakları konusunu netliğe kavuşturmaları bolero modelinde karar kılmayı kolaylaştıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here