Gelinlik modelinin önemli bir ayrıntısını oluşturan yaka modellerine karar verilirken vücudun üst bölümünün ölçüleri ve göğüs büyüklüğünün yanı sıra, kişisel zevk ve sezon modası da önem taşımaktadır. Dönem dönem değişen kreasyonların ve yeni sezon modellerinin de göz önüne alındığı gelinlik modeline karar verilirken yaka modellerinin de değişiklik gösterdiği gözler önüne alınmalıdır.

Yeni sezon gelinlik modellerinde en çok tercih edilen yaka modelleri kalp yakalar olarak dikkat çekmektedir. Özellikle straplez veya kalp yaka modellere uygulanan ve gelinliğin kumaş türüne göre belirlenen detaylar da dikkat çekmekte ve sıklıkla tercih edilmektedir. Yeni sezonun en sık kullanılan yaka modellerinden bir diğeri de V yaka modellerdir. Özellikle geniş omuzlu gelin adaylarına önerilen V yaka modeller, şık ve zarif duruşları ile de dikkat çekmektedir. Ayrıca en rahat yaka tipine sahip gelinlikler, bisiklet yaka ve V yaka olup kalın askılı olan modeller olarak gösteriliyor.

Yeni sezon gelinlik modellerinde yer alan minimalist çizgiler yaka modellerinde de kendini göstermektedir. Taşlı ve gösterişli modellerden uzak, daha yalın ve sade çizgilerin dikkat çektiği yeni sezon modellerinde özellikle yaka modellerinde yuvarlak yakaların tercihi de gözlemlenmektedir. Ancak yuvarlak yaka modellerin kullanılması özellikle geniş omuzlu ve büyük göğüslü gelin adayları tarafından kaçınılması gereken bir durumdur. Yuvarlak yakanın en çok kullanıldığı ve en güzel durduğu model ise saten kumaşlardan yapılan düz kesim yakalar ve düz etek modeline sahip gelinliklerdir.

Yaka Tipine Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaka Tipine Karar Verilirken Nelere Dikkat Edilmeli?Yaka tipine dair verilecek karar tüm gelinlik modelinin büyüsünü etkileyeceğinden dolayı oldukça önemli ve dikkat çekici olarak nitelendirilir. Gelinliğin etek kısmı ile birlikte seçilmesi gereken ve bütünlük oluşturması gereken yaka tipleri, aynı zamanda saç modelini ve makyajı da etkilediğinden ve bir arada bütünleyici bir görüntü oluşturması gerektiğinden dolayı titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yaka Tipi Önerileri ve Fikirleri

Yaka Tipi Önerileri ve FikirleriYaka modelinin saç modeli ve makyaj üzerine doğrudan etkisi bulunmaktadır. Tercih edilecek yaka modeli straplez veya kalp yaka modeller olur ise saçlar için pek çok alternatif bulunabilir. Açık maşalı saç, dağınık topuz veya klasik topuz straplez yakalarla kullanılmakla birlikte, yuvarlak yakalar da ise tam tersine sadece klasik ve sıkı topuzlar kullanılmaktadır. V yaka tiplerinde ise dağınık topuzlar en şık görüntünün oluşmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here