Gelinlik giymek birçok genç kızın en büyük hayalidir. Pek çok gelinlik modeli bulunmakla beraber, taşlar hemen hemen her modelin olmazsa olmazları arasında yer almakta. Taş denilince akla hemen yoğun taşların olduğu bir gelinlik gelmektedir. Ancak ince ve küçük taşlar ile yapılmış bir kol detayı sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecektir.

Omuz detayları günümüzde tesettürlü adaylar için sıkça tercih edilse de tesettürlü olmayan ama biraz daha kapalı bir gelinlik giymek isteyenler için de aranılan detaylardandır. Uzun kollu gelinlik giyecek olan gelinlerin, taş detayını biraz daha ince tutmaları gerekmektedir. Bu sayede daha zarif bir görüntü oluşacaktır. Aynı zamanda omuzlara da taşlar yerleştirilebilir. Tesettürlü olmayan gelinler için omuzlar açık bırakılıp, kollar yarım kol şeklinde yapılabilir. Böyle modeller hem geniş omuzlu hem de dar omuzlu bayanların tercih edebileceği gelinliklerdir.

Açık bayanların giyebileceği gelinliklerden bir diğeri de yalnızca omuzları taşlı gelinliklerdir. Özellikle büyük göğüslü bayanlar bu modelleri tercih edebilir. Taş detayının omuzlara verilmesi demek, göğüslere olan dikkati azaltmak demektir. Böylece bir göz yanılgısı oluşturulmakta ve göğüsler olduğundan daha küçük görünmesi sağlanacaktır. Küçük göğüslü gelinler ise kolları ve omuzları taşlı bir gelinlik giymek istiyorlarsa göğüs kısmına da taşlar yerleştirilmesini isteyebilirler. Bu sayede göğüslerinin biraz büyük görünmesi sağlanır.

Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Gelinlikte ışıltıyı arayan gelin adayları için göğüs ve omuz kısımları taşlı olan modeller idealdir. Bizler de size bu konuda yardımcı olmak için 16 güzel modeli sıraladık:

Askılı Taşlı A Kesim Gelinlik Önerisi

Askılı Taşlı A Kesim Gelinlik ÖnerisiAskı detayından başlayarak, etek uçlarına kadar olan taş işlemeleriyle oldukça şık bir gelinlik.Özel gününde göz kamaştırmak isteyen gelinler, tam size göre bir model.

Askılı Taşlı Plise Gelinlik önerisi

Askılı Taşlı Plise Gelinlik önerisiOmuza dökülen taş işlemeleri, göğüs kısmında bulunan drapelerle birleşerek gelinliği oldukça özel kılmış. Kemer şeklindeki taş işlemeleri ve etek kısmında bulunanpliseler, hem zarif hem de iddialı bir görünüme sahip olmak isteyen gelinler için.

Askılı Taş İşlemeli Tül Etekli Gelinlik Önerisi

Askılı Taş İşlemeli Tül Etekli Gelinlik Önerisiİnce askılı, M yaka gelinlik modelinin üst kısımda bulunan taş işlemeleri gelinliğe ışıltı katıyor. Etek kısmında bulunan tül detayı ile sadelik tercih edilmiş. Özel gününde gösterişten uzak, bir o kadarda şık olmak isteyen gelinler tercih edebilir.

Belden Oturtmalı Straplez Taşlı Gelinlik Önerisi

Belden Oturtmalı Straplez Taşlı Gelinlik ÖnerisiStraplez modelde uygulanan, taş işlemeler göğüs kısmından başlayıp, bele kadar uzamakta. Saten kumaş üzerine tül ile kat kat besleyerek gelinliğin ihtişamını arttırmakta. İddialı görünümüyle birçok gelinin tercihleri arasında.

Düz Kesim Omuzları Taşlı Gelinlik Önerisi

Düz Kesim Omuzları Taşlı Gelinlik ÖnerisiBisiklet yaka, omuza ve göğüs kısmına kadar gelen taş işlemeler, oldukça şık bir görünüme ulaştırmaktadır. Belden oturtmalı, yarım balık modeli olan gelinliğin dantel işlemeleri ise zarafetle taşıyabileceğiniz modeller arasındadır.

Kalın Askılı Taşlı Prenses Modeli

Kalın Askılı Taşlı Prenses ModeliDerin göğüs dekoltesi, kalın askılı, taş işlemeleri oldukça göz doldurmakta. Prenses etek modelinde, sade tül kullanılarak zarafet hat safhaya çıkarılmaktadır. Kendisini en özel gününde prenses hissetmek isteyen bütün gelinlerin tercihleri arasında bulunan bir modeldir. Taşlı Askılı Deniz Kızı Gelinlikler için Tıklayın.

Kayık Yaka Omuzları Taşlı Gelinlik Modeli

Kayık Yaka Omuzları Taşlı Gelinlik ModeliOmuz kısmından başlayarak, göğüs dekoltesine kadar uzanan taş işlemeler ihtişamlı bir görünüme ulaştırmaktadır. Etek kısmında gipür üzerine yapılan taş işlemeler kat kat kullanılarak hareketlilik sağlamaktadır. Feminen bir görünüme ulaşmak isteyen gelinlerin tercihleri arsında yer almaktadır.

Kırık Beyaz Straplez Taş İşlemeli Gelinlik Önerisi

Kırık Beyaz Straplez Taş İşlemeli Gelinlik ÖnerisiStraplez, göğüs dekoltesi bulunan üst kısmında taş işlemelerinin bulunduğu gelinlik modeli. Alt etek kısmında kullanılan sade tül detayı ile bütünlük sağlanmıştır. Göz kamaştırmak isteyen gelinlerin beğeneceği modeller arasında yer almaktadır.

Korseli Kırık Beyaz Taşlı Gelinlik

Korseli Kırık Beyaz Taşlı GelinlikTaşlı korse detayı ile sıra dışı gelin olmak isteyenlerin tercih edebileceği model olmakla birlikte, vintage esintileri içeren bir gelinlik modeli. Alt etek kısmında kullanılan saten kumaş üstüne yapılan taş işlemeler bütün dikkatleri üstünüze çekecektir.

Straplez Taşlı Kabarık Gelinlik Önerisi

Straplez Taşlı Kabarık Gelinlik ÖnerisiFırfırlı prenses modeldeki eteği ile oldukça gösterişli bir gelinlik. Büstiyer kısmı tamamen taş işlemeli olan gelinlik, basen kısmına kadar oturtulmuş. Son dönemde görülen modern ve gösterişli gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Straplez Taşlı Prenses Tül Gelinlik Modeli

Straplez Taşlı Prenses Tül Gelinlik ModeliÜst kısmı dore renkli taşlarla işlenen gelinliğin, etek kısmı tamamen tülden oluşuyor. Prenses model gelinlikler arasında zarif bir görünüme sahip.

Taş İşlemeli Straplez A Kesim Gelinlik Modeli

Taş İşlemeli Straplez A Kesim Gelinlik ModeliYoğun bir taş işlemesi bulunan gelinlik, oldukça gösterişli bir havaya sahip. Straplez modeldeki A kesim gelinlik, kuyruk detayı ile son dönemin modern görümlü modellerinden birini oluşturuyor. M Yaka Taşlı Kuyruklu Gelinlikler için Tıklayın.

Taşlı Saten Kabarık Tül Gelinlik Önerisi

Taşlı Saten Kabarık Tül Gelinlik ÖnerisiSaten kumaş ağırlıklı tasarlanan gelinlik, oldukça gösterişli bir model. Üst kesimi tamamen taş işlemelerden ve organze çiçek detaylarından oluşan gelinlik, alt kısımda da gösterişli bir model haline getirilmiş.

Taşlı Tek Askılı Gelinlik Modeli

Taşlı Tek Askılı Gelinlik ModeliSon yılların en trend modellerinden bir tanesi. Üst kısımda kafes şeklinde yoğun bir taş işlemesi bulunan gelinlik, alt kısımda yarım balık ve kuyruklu bir etekle birleştirilmiş. Eteklere kadar inen taş işlemeler, gelinliğe oldukça güzel bir hava katmış.

Taşlı Uzun Kuyruklu Gelinlik Modeli

Taşlı Uzun Kuyruklu Gelinlik ModeliGösterişli bir model arıyorsanız tam size göre bir gelinlik. Üst kısmı omuzlara düşen havuz yakasından başlayarak eteğe daha devam eden işlemeleri ile son derece güzel bir gelinlik model.

Taşlı Yandan Toplanan Drapeli Gelinlik Önerisi

Taşlı Yandan Toplanan Drapeli Gelinlik ÖnerisiStraplez modeldeki büstiyeri, drapelerden ve taşlardan oluşturulan gelinlik, güpür aplikleri ile oldukça güzel görünüyor. Yan tarafta drapelerle tutturulan gelinlik, sade bir şıklığa da sahip.

Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Taşlar her zaman kadınlara ışıltı katar. Eğer düğününüz akşam olacaksa taş detayı sizin için ideal olanıdır. Ancak bir kır düğünü için taş detayı çok doğru olmayabilir. Yine de kır düğünü için taşlı gelinlik konusunda ısrarcı iseniz küçük incileri kullanabilirsiniz. Taşlı gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gösterişli bir gelinlik giymek isteyenler taş detaylarını buna göre arttırabilirler. Ancak taşlı gelinlikleri her zaman taşıması daha zordur. Ağırlık olarak oldukça fazladır. Kol ve omuz detaylarını taşlı yapıp geri kalanını dantel kullanmak isterseniz gelinliğin ağırlığını daha aza indirebilirsiniz. Ayrıca dantelinizin ince bir dantel olması taş detayının daha zarif durmasını sağlayacaktır. Özellikle kilo problemi yaşayan gelin adayları dantellerini ince seçmelidirler. Dantel yerine bir tül de kullanmanız mümkündür. Tülün üzerine taş detayları yerleştirilebilir. Böylece fiyat açısından biraz daha uygun olacaktır. Eğer zayıf bir gelinseniz taş detaylarını yoğun olarak kullanmanızda bir sakınca yoktur. En güzel gününüz ışıltılı ve güzel geçecektir.

Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Göğsü ve Omuzları Taşlı Gelinlik Önerileri ve FikirleriOmuz yapınıza göre gelinlik modeli tercih etmeniz tüm gelinliğinizin görüntüsünü etkileyeceği için önemlidir. Tek bir omuzda taşlı askı tercih ederseniz omuzlarınız olduğundan daha dar görünecektir. Bu nedenler üst bedeni dar olanlar bu modelleri tercih edebilir. Ayrıca kolları ve omuzları taşlı modellerde kol hareketleriniz kısıtlanacaktır. Özellikle yarım ya da uzun kol bir gelinlik giyecekseniz çok dikkatli olmalısınız. Dantel ya da tülün üzerine yapılacak taşlar zaten ağırlık oluşturacağı için kumaşlar hassas olacaktır. Dikkat etmezseniz çabuk yırtılmasına davetiye çıkarırsınız. Ayrıca omuz detayında askılı modellerde taş kullanmanız hiçbir zaman modası geçmeyecek tercihlerdendir.

İnce askılı bir modelde taşları büyük kullanabilirsiniz. Ancak kalın ve orta askılı gelinlik modellerinde taşlar küçük olmalıdır. Omuz detayında aynı zamanda inci de kullanabilirsiniz. Gelinlik tercihinizi kesinleştirmeden önce mutlaka birkaç model deneyerek fikir sahibi olmalısınız. Hayallerinizde olan gelinlik sizin vücut yapınıza uymayabilir. Hiç düşünmediğiniz bir gelinlik size çok güzel uyum sağlayabilir. Bu nedenle kesin kararınızı vermeden önce fikir sahibi olmanız faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here