Düğün günlerinde hem gösterişli hem de şık ve dikkat çekici olmak isteyen gelin adayları genellikle kabarık, bol ışıltılı modelleri tercih etmektedirler. Özellikle düğünlerinde kendilerini prenses gibi hissetmek isteyen kadınların tercih ettiği bu gelinlik modellerlinde birçok farklı ayrıntı göze çarpmaktadır.

Gösterişli gelinlik modellerinde kabarık ve ihtişamlı etekler kullanılmaktadır. Tafta kumaşın üzerine tülle verilen bu kabarıklıkların son katında genellikle taş işlemeler veya boncuklar kullanılmaktadır. Bazı gelinlik modellerinde ise en son dokunuş olarak Fransız danteli kullanılmakta ve hem nostaljik hem de gösterişli bir model elde edilebilmektedir.
Gösterişli gelinlik modellerinin yaka kısmında ise straplez yaka yerine kalp yaka tercih edilmekte ve bu yakayı uzun dantel kollar veya kayık yaka modeller takip etmektedir. Gelinliğin üst kısmında da bol miktarda ışıltılı ve boncuklu işlemeler yer alır. Kol kısmındaki danteller de bu ışıltılardan nasibini alarak yayılır ve gelinliğe çok daha güzel bir görüntü kazandırır. Kabarık işlemeli straplez gelinlikler de oldukça gösterişli gelinlik modelleri arasında yer alıyor.

Gösterişli gelinlik modelleri arasında en dikkat çeken modeller arasında ise yapay gül veya çiçeklerin eteklere ve yakalara işlendiği modeller gelmektedir. Tül etekler üzerine işlenen yapay çiçekler çok canlı ve şık bir görüntü oluştururken, yaka kısmında kullanıldığında aynı güzellik ve şıklık göze çarpar hale gelmektedir. Uzun kuyruklu olan bu gelinlik modellerinde çiçek işlemeleri kuyruk boyunca da yer almaktadır.

Gösterişli Gelinlik Modellerinde Tercih Edilecek Aksesuarlar

Gösterişli Gelinlik Modellerinde Tercih Edilecek AksesuarlarAksesuar seçimlerinde gelinlik modelini tamamlamak ve ona uygun seçimler yapmak oldukça önemlidir. Bu sebeple gösterişli gelinlik modelini tercih eden gelin adaylarının aksesuar seçimlerinde de aynı amacı devam ettirmeleri gerekmektedir.

Gelin çiçekleri genellikle canlı renklerden tercih edilmekte ve dikkat çekici nitelikte iri güller ve uyumlu renkteki kurdeleler ile tamamlanmaktadır. Ayakkabı seçimleri ise çoğunlukla gelin çiçeği ile aynı renk olarak seçilmektedir. Bir diğer ayakkabı seçeneği ise platform topuklu parlak taşlı ayakkabı seçimleridir.

Saç modeli olara genellikle dağınık topuz veya balerin topuz tercih edilmekte ve bu saç modelini uzun bir duvak tamamlamaktadır. Taşlı ve ışıltılı gelin taçları veya canlı çiçeklerden yapılan taçlar da bir diğer alternatif olarak göze çarpmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here