Büyük beden gelinler için genel olarak korku dolu bir süreç olan gelinlik seçimi, yeni sezon kreasyonlarında özel olarak üretilen modeller sayesinde keyifli olmaya başlamış ve artık büyük beden gelinler için de pek çok seçenek piyasada yer almaya başlamıştır. 44 beden ve üzeri gelin adayları için büyük beden gelin adayları denmekte ve bu gelin adayları için piyasada pek çok alternatif modeller yer almaktadır. Ancak bu modeller seçilirken vücutta dikkat çekmemesi gereken yerleri saklamaya odaklanılmalıdır. Bu sebeple gelin adayının kendi vücut tipini iyi tanıması gerekmektedir.

Bazı gelin adaylarında vücudun üst kısmı daha ince olmakta, ancak basenler ve bacaklar daha kalın olarak göze çarpmaktadır. Bu tür gelin adayları üst kısmı dar alt kısmı kabarık gelinlik modellerini tercih etmelidir. Fakat bazı gelin adaylarında durum tam tersi olmaktadır. Onlarda ise önemli olan daha kalın olan vücudun üst kısmından dikkati uzaklaştırmak gereklidir. Bunun için ise ağırlıklı olarak A kesim gelinlik modelleri tercih edilmektedir.

A kesim gelinlik modelleri hem şık bir gelinlik modeli oluşturmakta hem de vücut kusurlarını örtmesinden dolayı tercih edilmektedir. Büyük beden gelinlik modellerinde özellikle işlemeler de kullanılmalı ve güpür işlemeler tercih edileceği durumda bu güpürler ağırlıklı olarak etek kısmına konulmalıdır. Gelinliğin üst kısmında kullanılacak güpürler daha kalın bir görüntü sağlayacağından dolayı fazla tercih edilmemektedir.

Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik Fotoğrafları ve Resimleri

Büyük beden gelin adayları için tasarlanmış birbirinden güzel güpür gelinlik modellerini bu yazıda sizler için bir araya getirdik. A kesim olmaları nedeniyle son derece zarif bir görünüm oluşturmaktadır. İşte sizler için seçtiğimiz 16 gelinlik modeli:

Drape Üst Kemer İşlemeli Büyük Beden Güpür Gelinlik

Drape Üst Kemer İşlemeli Büyük Beden Güpür GelinlikTamamen drapeli bir şekilde tasarlanan üst kısım, ışıltılı bir kemerle birleştirilmiş. Güpür etek, ışıltılı bir kemerle birleşince oldukça güzel ve narin bir görüntü oluşturmuş. büyük beden seçiminde kesinlikle tercih edilebilecek güzel bir gelinlik.

Güpür Üzeri Taş İşlemeli Büyük Beden A Kesim Gelinlik Modeli

Güpür Üzeri Taş İşlemeli Büyük Beden A Kesim Gelinlik ModeliGöğüs altında ışıltılı bir kemerle süslenen gelinlik, kalın askıları ile oldukça güzel görünüyor. Güpür üzeri tül kumaş ile narin bir görüntüsü bulunan gelinlik, büyük beden gelin adayları için harika görünüyor.

Güpür Üzeri Taş İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Güpür Üzeri Taş İşlemeli Büyük Beden GelinlikStraplez gelinlik, güzel bir güpür kumaşa sahip ve üzerindeki taş işlemeleri ile gösterişli bir model. A kesim formu ile fazlalıklarınızı kapatacak bir model.

Güpür ve Tül Büyük Beden Gelinlik

Güpür ve Tül Büyük Beden GelinlikGüpür üzeri tül giydirme olan gelinlik, drapeli şekilde hareketlendirilmiş. Göğüs kısmındaki taş işlemeleri ile gerekli ışıltısını kazanmış durumda. Gri inci ve taş işlemelerle asil bir görünüm kazanan gelinlik, büyük beden tercihlerinde oldukça güzel bir seçim.

Kalın Askılı Büyük Beden A Kesim Güpür Gelinlik

Kalın Askılı Büyük Beden A Kesim Güpür GelinlikGelinliğin üst kısmı kalın askıları ve toparlayıcı göğüs kesimi ile oldukça şık. Rahat bir görünümü de olan gelinlik, güpür eteği ile oldukça güzel görünüyor.

Kalın Askılı Kuyruklu A Kesim Büyük Beden Güpür Gelinlik Önerisi

Kalın Askılı Kuyruklu A Kesim Büyük Beden Güpür Gelinlik ÖnerisiGüpür askıları ile üst görünümüzü kusursuz gösterecek bir model. göğüs altındaki ışıltılı kemer detayı ile daha da şıklaşan gelinlik ile harika görüneceksiniz.

Kap Kollu Güpür İşlemeli A Kesim Büyük Beden Gelinlik

Kap Kollu Güpür İşlemeli A Kesim Büyük Beden GelinlikSaten ve güpür kumaş karışımından oluşan gelinlik, kol kesimi ile harika görünüyor. Saten kumaştan göğüs altında drapelerle toplanan gelinlik, spor bir şıklığa sahip.

Kayık Yaka Güpür Büyük Beden Gelinlik

Kayık Yaka Güpür Büyük Beden GelinlikTafta ve güpür kumaştan yapılan gelinlik, uzun kol detayı ile oldukça kibar görünüyor. Ayrıca kayık yaka kesiminin tamamen güpürden yapılması da oldukça güzel bir görüntü ortaya koymuş.

Kısa Kollu Şık Güpür İşlemeli Büyük Beden Gelinlik

Kısa Kollu Şık Güpür İşlemeli Büyük Beden GelinlikKısa kollu gelinliğinde yaka ve kol kısmı tamamen tülden yapılmış ve güpürle işlenmiş durumda. Oldukça zarif görünen gelinlik, göğüs altından bollaşan kesimi ile kusurlarınızı kapatacak ve fiziğinizi çok daha güzel gösterecek.

M Yaka Büyük Beden Güpür Gelinlik

M Yaka Büyük Beden Güpür GelinlikM yakalı straplez gelinlik, belden bağlanan fiyonk kemeri ile göz dolduruyor. Üst kısımda bulunan minik taş işlemeler ise gereken hareketi gelinliğe katmış.

Taş İşlemeli Straplez Büyük Beden Güpür Gelinlik

Taş İşlemeli Straplez Büyük Beden Güpür GelinlikM yakalı straplez gelinliğin üstü vücudunuzu tamamen sarıyor. Güpür üzeri küçük taş işlemeler ise gelinliğe gereken ışıltıyı kazandırmış durumda.

Tek Omuz Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik

Tek Omuz Güpür Büyük Beden A Kesim GelinlikTamamen güpür olan gelinlik, tek omuzda bağlamalı bir şekilde birleşmiş durumda. Göğüs altında ışıltılı bir kemerle hareketlendirilmiş.

Uzun Kollu A Kesim Güpür Büyük Beden Gelinlik

Uzun Kollu A Kesim Güpür Büyük Beden GelinlikUzun kollu mütevazi bir gelinlik isteyen gelin adayları için oldukça güzel bir seçim. Robadan ve göğüs altından birleşen gelinlik, güpür kumaşı ve V yakası ile harika görünüyor.

Yarım Kollu V Yaka Büyük Beden A Kesim Gelinlik

Yarım Kollu V Yaka Büyük Beden A Kesim GelinlikTafta üzeri güpür işlemeli olan gelinlik, kuyruklu kesimi ile oldukça güzel görünüyor. Yan taraftan toplanan kumaşı ile basen kısmınızdaki fazlalıkları saklayacak bir model.

Yarım Kollu V Yaka Büyük Beden Gelinlik

Yarım Kollu V Yaka Büyük Beden GelinlikParlak tafta kumaşı ile güpür kumaşın birleşmesinden oluşan gelinlik, yandan toplanmış eteği ile harika görünüyor. V şeklindeki yakası ise üst kısmı oldukça güzel görünüyor.

Kayık Yaka Zarif A Kesim Güpür Gelinlik

Kayık Yaka Zarif A Kesim Güpür GelinlikOrganze kumaştan yapılan yaka kısmı, güpür ile hoş bir görüntü oluşturmuş. M yakası ve oturan bel kısmı bedeninizi çok daha güzel gösterecek.

Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Büyük beden gelinlik modellerine karar verilirken vücut kusurlarına dikkat edilmelidir. Tercih edilen gelinlik güpür işlemelerin olduğu A kesim bir gelinlik modeli ise, bu işlemeler daha çok gelinliğin etek kısmında ve duvağın uçlarında yer almalı, böylece hem bütünlük sağlanmış olacak hem de gözü yoracak görüntüden kaçınılmış olacaktır.

Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Güpür Büyük Beden A Kesim Gelinlik Önerileri ve FikirleriGüpür detayların kullanıldığı gelinlikler genel olarak kapalı mekân düğünlerinde kullanılıyor olsa da birkaç ufak değişiklikle açık hava düğünleri için de tercih edilebilir hale getirilmektedir. Yaka kısmı kapalı olan gelinliklerde topuz kullanılacak olmasından dolayı kapalı mekân tercih edilmekte, ancak straplez yakalarda açık saçlar ve canlı çiçekler tercih edilebileceğinden dolayı açık hava düğünleri için de uygun olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here